Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

20 Mayıs 2024, Pazartesi

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

Gazeteci İsmail Baştuğ CHP toplantısı çirkin siyasete cevap

Gazeteci İsmail Baştuğ CHP toplantısı çirkin siyasete cevap

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gazetecilerle bir araya geldi. Kaftancıoğlu, daha çok yerel basının katıldığı toplantıda, yerel basının önemine değinerek; "Kent bilincini oluşturmak için çaba gösteriyoruz, bunu da birlikte yapabiliriz" dedi.
Geniş bir katılımın olduğu toplantıda, Canan Kaftancıoğlu'nun konuşmasının yanısıra basının temsilcileri de söz alarak birer konuşma yaptı. 

GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ GAZETELERİN SÖZCÜSÜ OLDU

Beşiktaş Medya Grup Başkanı Gazeteci İsmail Baştuğ, Beşiktaş Gazetesi adına yaptığı konuşmada; 
Ulusal basın ve yerel basın ayrımı olamayacağını, ulusal basında yıllarca görev yapmış insanların yerel basında bulunduğunu, gazeteci tanımının tek olduğunu belirtti. 

GAZETE VE GERÇEK GAZETECİ KİM?..

Konuşmasında, sözde gazetecilerle gerçek gazetecilerin ayrılması gerektiğini belirten yılların gazetecisi İsmail Baştuğ seçim öncesi 100-200 gazete basan ve ilan toplayanların sonra gazeteleri kapatanların gazeteci olmadığını, ayrıca bazı yerel gezetelerin gazetelerin güçünü kullanarak bölgede akçeli işlere karıştığını müteahhitliktan tutunda birçok iş yaptıkları, hatta ruhsat işleri ve çeşitli iş takipleri için bile para topladığını belirlediklerini söyledi.

YEREL GAZETELERE KRİTER KONULMALI

Gazetelerin  basın kanunu gereği ilan reklam ve gazete satışı yapabilecekleri veya yerel yönetimlerle basın alanında ortak çalışmalarda bulunanileceği bunun dışında yapılan işlerin yasal olmadığını söyleyen Baştuğ, ortak çalışmalar için devletin organı basın ilan kurumunun yaptığı gibi yerel yönetimlerin de yerel gazetelere kriter getirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Belediyelerin kültür hizmetleri kapsamında kanunda yerel gazetelere katkı sağlamaya yönelik maddeleri olduğunu ve bunun gazeteciliğin gelişmesi, gazetecilerin yetişmesi için düzenli olarak işletilmesi gerektiğini söyledi. Bunun içinde belirli kriterler konulabileceğini söyledi. Örneğin isim haklarının valilikçe alınmış gerçek tüzel kimlik taşıyan gazeteler olması... En az 5 yıl yerel süreli ve periodik olarak yayınlanması... Tirajının belli bir düzeyde olması... En az 1 veya 2 basın kartı şartı aranması... şeklinde basın ilan kurum benzeri basit kriterlerle gerçek yerel gazete ile gazetecilerin ve ortak çalışmaya hak kazananların belirlenebileceğini vurguladı...  

RAPOR VE ÖNERİLER SUNULDU

Ayrıca, Beşiktaş Medya Grup Başkanı İsmail Baştuğ toplantıda yaptığı konuşmada; 
Yerdel yönetimlerin bülten, gazete, görsel ve işitsel medya kurmasının yanlış olduğunu, buraya harcadığı kaynakları bölgedeki bağımsız gazetelere katkı sağlamak için kullanmasının doğru olacağı kaydedildi. 
Böylelikle bölgenin kültür hizmetine bağımsız bir anlayışla katkı ve ortak bir çalışmayla özgür, saydam bir iletişim sağlamasının önünün açılmasını gerektiğinin altı çizildi. 
Bunun da CHP İstanbul İl Başkanlığının ön almasıyla CHP'li yerel yönetimler kanalıyla yapılmasını istedi.
İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tüm soruları tek tek cevapladı ve yerel yönetimler, belediyelerin görevlerinden birininde yerel basının desteklenmesi olduğunun altını çizdi. İktidarın tüm basını kuşattığı böylesine bir ortamda, basının yaşaması için CHP'li belediyelerde bunu yapacaklarını ve yapmak zorunda olduklarını belirtti.

TÜM GAZETELERİN SORUNU AYNI ÇÖZÜM ÜRETİLMELİ

Toplantıda söz alan bir çok gazeteci de yerel basının sorunlarına, seçim gazeteleriyle gerçek gazetelerin karıştırılığına, özel günler, etkinlikler ve bayramlarda gazetelerin desteklenmediğine, kendileri hakkında alehte haber yazan gazetelerin dışlandığına dikkat çektiler.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere saygısızca davranın, horlayan, kötü davrananlara CHP olarak karşı olduklarını. bu kişilerle sonuna kadar mücadele etmeye hazır olduklarını söyledi.

gazeteci ismail baştuğ beşiktaş belediyesi ve oda tv ye cevap

O GAZETECİDEN AĞIR YANIT GELDİ: FETÖ İLE SUÇLANIYORLAR HEPSİNE ZİMMET ÇIKTI

Öte yandan toplantının dışında aynı gün ve ertesi gün bir açıklama yapan gazeteci İsmail Baştuğ gazeteci olarak yapılan haber ve yorumlardan dolayı Beşiktaş Belediyesi'nde son 5 yıl içinde bir çok çirkin siyasetin yaşandığını açıkladı.
Kendilerinin yaşadığı bir olayı da paylaşan İsmail Baştuğ, belediye alehine yapılan her haber sonrası bir  saldırı ve iftira ile karşılaştıklarını belirtti. 5 yıl önce küfür, hakaret ve gazete toplatma olaylarının yaşandığını ve mahkemelik olduklarını belirten gazeteci ismail Baştuğ, o zaman görev yapan Belediye Başkanı, yardımcıları ve bazı meclis üyeleri FETÖ, rüşvet, gibi olaylardan dolayı içişleri Bakanlığınca görevden alındığına dikkat çekti.

HABERLERİ BEĞENMEYİNCE BELDEN AŞAĞI SİYASETE BAŞVURDULAR

Aradan geçen 5 yıl sonra yeni başkan vekili ve meçlis üyelerince yine aynı türden saldırılara maruz kaldıklarını söyledi.
İsmail Baştuğ; Beşiktaş Belediyesinde çok büyük olaylar yaşandığını, bu nedenle müfettiş raporlarında da tespit edildiği üzere tümüne zimmet çıkmış bu meclisten aday çıkmamalıdır şeklinde bir haber yaptıktan ve Beltaş'ta yaşananları ve sayıştay raporlarını yayınladıktan sonra  yerel seçim öncesi aday belirleme çalışmaları sürerken bu olayların arttığına dikkat çekti.TÜCCAR SİYASETÇİ GİBİ HER İŞİ KOVALAMIYORUZ

İsmail Baştuğ  bu sefer de haklarında haber yapılan bazı CHP'li meclis üyelerinin Gazete Beşiktaş'ın basın ve yayıncılık alanında yaptığı ve herkes tarafından taktir gören yasal çalışmaları sanki yanlış bir iş varmış gibi meclisi kullanarak gündeme getirdiğini belirtti. Böylelikle küçük düşürme ve gazeteciliğin sorgulanmasının amaçlandığını belirten İsmail Baştuğ hayatlarında basın yayın dışında bir iş yapmadıklarını halde böyle bir durumla karşı karşıya bırakılmak istenmelerinin çirkin bir siyasi yaklaşım olduğunu, veremeyecekleri bir hesap olmadığını kaydetti. Ayrıca siyasiler gibi iş takibi, müteahhitlik, yapmadıklarını, eşlerini dostlarını akrabalarını işe yerleştirmediklerini, Beltaş ve belediyeden hakkı huzur ve üyelik maaşları almadıklarını, büfe ve otopark kapatarak, işgaliye ile adeta gasp ettikleri yerleri kiraya vererek köşeyi dönmediklerini de vurguladı. Bu güne kadarda gazeteci olarak sordukları bu sorulara kimsenin cevap vermediklerini kaydetti. ALIN TERİ VE EMEĞİN KARŞILIĞI FİTNE VE İFTİRA OLDU

Gazeteci İsmail Baştuğ, bu konuda meclis üyeleri Mustafa Mercan ve Mustafa Kantar ile Beşiktaş Müzik Merkezi yöneticisi Safiye Taylan adlı meclis üyelerini emekleri ile çalışan gazeteciler olarak kınadıklarını belirttiler. Bu konunun daha sonra tarafımıza yanlış bir anlaşılma ve iletişim hatası olduğu belirtildi. Ayrıca tekrar meclise dahi gelmediği ve geri çekildiği vurgulandı.

HER TÜRLÜ ÇİRKİNLİĞE KARŞIN TEMİZ SİYASET İÇİN MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Buna rağmen, bu konuyu kendilerine sormadan bu meclis üyelerinden aldıkları gibi aynen tek taraflı haber yapanlara tekzip göndererek yasal yollara başvurduklarını ve haber sitelerine Beşiktaş Belediyesi meclisine ve söz konusu üyelere yönelik belgeler zimmet sayıştay raporları videolar ile en ağır cevabı verdiklerini ve Beşiktaşta temiz siyaset için gazeteciler olarak bundan sonrada tüm çirkin siyaset belden aşağı çalışmalar engelleme ve iftiralara rağmen vereceklerini söyledi. 20 yıldır nasıl gazetecilik yaptıklarını herkesin bildiğini ve taktir edildiklerini söyledi.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNDE REZİLLİK!.. YAZDIĞI YAZILARI VE YAYINLADIĞI HABERLERİ BEĞENMEYEN SİYASİLER  İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ELLERİNDEKİ YETKİ VE MECLİSİ DE KULLANARAK GAZETECİ İSMAİL BAŞTUĞ'UN İŞİNE AŞINA VE EVİNE DE MUSALLAT OLMUŞLAR!... İŞTE O HABER VE BUNLARIN GERÇEK YÜZLERİ!..!..

Konuyla ilgili tüm gerçekler açıklamalar detaylar sayıştay raporları zimmet çıkan isimler meclis videoları ve belgeler ortalığa saçıldı...

 

. Mecliste kendi ağızlarından Beltaş'tan zarf aldıklarını itiraf ettiler

 

İŞTE ORTAYA ÇIKAN SAYIŞTAY ZİMMET RAPORLARI...

 

 

ismail baştuğ

gazeteci ismail baştuğ

Editör: Veri Basın Haber Ajansı

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık