Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

20 Mayıs 2024, Pazartesi

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

O gazetecilerin geçmişleri ve planlar ortaya çıktı

O gazetecilerin geçmişleri ve planlar ortaya çıktı

Soner Yalçın'ın sahibi olduğu Oda tv’deki operasyon İmamoğlu’nun yeni medya projesinin bir ayağı mı? diye yazan Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur: 'İmamoğlu'nun Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivandan rahatsız olduğunu ve bu yüzden bu ikilinin Oda Tv'den ayrıldığını yazdı. Bu iki gazeteci tutuklanmış, cezaevine girmişlerdi.

Uğur konu hakkında geçmişte yaşananlarıda anlatarak, çok önemli iddiaların altını çizdi ve şöyle dedi:
'Oda tv işte bu yüzden yeni medya arayışının önemli bir saç ayağı. Ancak onun da İmamoğlu nezdinde arızaları var. Önce trollere yakışan yayıncılık anlayışını değiştirmesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarının kimlik, görev ve faaliyetlerine ilişkin bilgileri yayınlamak, yaymakla suçlanarak 19 yıl hapis cezası istemiyle tutuklanan ve yargılanan yöneticileriyle yolların ayrılması gerekmekteydi. Kendi deyimleriyle bir “kan değişimi.'
Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu, Karşı gazetesinde FETÖ’nün MİT tırları operasyonunu yayınladıktan sonra “Belgelerini Cemaat’ten aldık” diye de itirafta bulunmuştu.
Muhtemel ki geçmişte FETÖ’nün çıkardığı Karşı gazetesinin yöneticisi olarak çalışan Barış Pehlivan’ın varlığı İmamoğlu için rahatsız ediciydi. Pehlivan, Karşı gazetesinde FETÖ’nün MİT tırları operasyonunu yayınladıktan sonra “Belgelerini Cemaat’ten aldık” diye de itirafta bulunmuştu. Soner Yalçın nasıl Murat Ongun’un elinden tutup Ekrem İmamoğlu’nun yanına kadar soktuysa, bu ikisini de adam etmişti. Kitaplar yazdırmış ve bol bol reklamını yaparak para kazandırmıştı çocuklara...
Ama benim duyduğuma göre Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu Soner Yalçın’a hayli kırgın ayrılmışlardı. Yakın çevrelerine dedikleri kulağıma çalındı. Cezaevine girmelerine sebep olan da Soner Yalçın’ın fişteklemesiyle yaptıkları haberlerdi.
Geçen hafta, çoğu kez Karanlık Oda diye tanımladığımız Oda tv adlı internet sitesinde ciddi bir yönetim değişikliği oldu. Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Haber Koordinatörü Barış Terkoğlu klasik medya sitesi deyimiyle “yollarını ayırdılar” Oda tv’den. Kovulmanın zarif bir anlatımı. Yerlerine de Kanal D ekranlarında uzun süre akşam haberleri sunucusu olarak tanıdığımız Serdar Cebe geldi.
Sitenin sahibi, Sözcü yazarı Soner Yalçın ne yapmak istemişti? Biraz kurcaladım ve ilginç hikâyeler duydum.
Soner Yalçın aslında yöneticilik ve liderlik kapasitesi olmadığını bilen ama perde arkasından Türkiye’yi yönetme konusunda kendisinde hayli potansiyel olduğunu düşünen bir isim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilişkilerini de bu zeminde değerlendirmek gerek. Yalçın ile Ekrem İmamoğlu arasındaki “kutsal” bağı artık herkes biliyordur; Soner Yalçın’ın yetiştirmesi Murat Ongun. Kendisi Ekrem İmamoğlu’nun sağ kolu ya da omzundaki el olarak da bilinmekte.
Soner Yalçın, tüm planlarını ve yatırımını, gelecekte Cumhurbaşkanı olarak görmek istediği Ekrem İmamoğlu için yapmakta. Bu yüzden Murat Ongun’u ve Ekrem İmamoğlu’nu Fazilet Durağı benzeri rezaletlerde kurtardı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast tezgâhını anlattığım yazılarımın ardından o da Ekrem İmamoğlu’na uyduruk bir suikast yalanı cilası çekti. Alkışlayan yapraklara methiyeler düzüp, 40 yıl önceki gibi yeniden foseptik kokmaya başlayan ve çamur deryasına dönen Haliç’in fotoşoplarla “masmavi sularını” yayınladı. Maltepe’deki ve Kadıköy’deki çöpleri görmeyerek ya da bahanelerle aktararak “büyük habercilik başarılarına” imza atan bu internet sitesi, “Başkan İmamoğlu” önünde engel gördüklerine de MOSSAD ve FETÖ taktikleriyle bol bol çamur attı. Karanlık Oda denmesinin sebebi de bu zaten.
İmamoğlu yeni medya arayışında dedik. Sebebi Tele-1, KRT, Halk tv gibi reklamlarıyla beslediği yayın organlarından dolayı içinin rahat olmaması. Çünkü bu televizyonlarda biri beklenmedik şekilde arızaya bağlayabiliyor. Sonra ayıkla pirincin taşını. Can Ataklı gibi misal. Halk tv internet sitesinde örneğin geçtiğimiz hafta tıklım tıklım dolu bir metrobüsün fotosu yayınlandı ve altına da “Wuhan gibi” dendi. Haydaa, hemen belediyeden telefon geldi ve haber silindi ama öfke bakiydi. Haberi yapan müdür ve muhabirler başta 20 kişi beş parasız kapının önüne kondu. Ekrem Bey’in gazabı büyük olmuştu. Çocuklar Clubhouse’da “Halk tv’den nasıl kovulduk?” başlığıyla başlarına geleni saatlerce anlattılar. Korumalarla tehdit edilerek binadan çıkarılmışlar.
Şimdi başa dönelim.
Oda tv işte bu yüzden yeni medya arayışının önemli bir sacayağı. Ancak onun da İmamoğlu nezdinde arızaları var. Önce trollere yakışan yayıncılık anlayışını değiştirmesi, Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarının kimlik, görev ve faaliyetlerine ilişkin bilgileri yayınlamak, yaymakla suçlanarak 19 yıl hapis cezası istemiyle tutuklanan ve yargılanan yöneticileriyle yolların ayrılması gerekmekteydi. Kendi deyimleriyle bir “kan değişimi”.
Aranan kan da belliydi; Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu.
Muhtemel ki geçmişte FETÖ’nün çıkardığı Karşı gazetesinin yöneticisi olarak çalışan Barış Pehlivan’ın varlığı İmamoğlu için rahatsız ediciydi. Pehlivan, Karşı gazetesinde FETÖ’nün MİT tırları operasyonunu yayınladıktan sonra “Belgelerini Cemaat’ten aldık” diye de itirafta bulunmuştu. Soner Yalçın nasıl Murat Ongun’un elinden tutup Ekrem İmamoğlu’nun yanına kadar soktuysa, bu ikisini de adam etmişti. Kitaplar yazdırmış ve bol bol reklamını yaparak para kazandırmıştı çocuklara.
Ama benim duyduğuma göre Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu Soner Yalçın’a hayli kırgın ayrılmışlardı. Yakın çevrelerine dedikleri kulağıma çalındı. Cezaevine girmelerine sebep olan da Soner Yalçın’ın fişteklemesiyle yaptıkları haberlerdi.
Şimdi Serdar Cebe ile “ılımlı” ve Ekrem İmamoğlu’nun o “kucaklayan” propaganda tarzına uygun bir yayıncılık hedeflenmekte.
Bu sağlandıktan sonraki gelişmeler muhtemel ki şöyle olacak:
1-Serdar Cebe yılların tecrübeli televizyoncusu. Oda tv, adında da yer aldığı üzere bir televizyon olarak yayın hayatına devam edebilir.
2-Olay tv’den kalan ekip bir süre daha bakıma alındıktan sonra kapının önüne kondukları için onların da aynı çatı altına sokulması sağlanır.
Peki, bu televizyonun finansmanı nasıl sağlanacak?
Murat Kapki adını hatırladınız değil mi?
Hani şu İmamoğlu’nun reklâmcısı. İhale şartnamesinde 5 yıllık şirketlerin ihaleye katılacağı hüküm altına alınmış olmasına rağmen ihaleden 6 ay önce kurularak İstanbul reklamlarını “kazanan” adam.
Yılda en az, suyun dibinde 180 milyon lira gelir getirmesi beklenen İstanbul reklamlarını üç yıllığına 28 milyon liracık vererek kapattı.
Şirin gözükmek için de malum şu Külliye’de Cumhurbaşkanı’ndan plâket alma operasyonunu yaptı. Dahası Olay tv’nin Cavit Çağlar ile birlikte ortağı olan İmamoğlu’nun sponsoru Hüseyin Köksal’ın kardeşi Ahmet Köksal ile ortak.
Sistem mis gibi.
Bu arada paranın kokusunu alan tv frekansı sahipleri de İmamoğlu ekibinin önünde kuyruk olmuşlar. Ancak Murat Kapki ve İstanbul reklamları ile faş olan finans meselesini biraz unutturmak istedikleri için konuyu soğutucuda bekletecekler. Bu sürede kendileriyle “ilgisiz” bir iş adamı bir TV kanalı alıp daha önce belirlenen bir adla değiştirecek. Sonra da kendilerine devredecek. Böylece RTÜK’ün isim engeline takılmamış olacaklar.
Hadi bakalım, izliyoruz.
***
Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivanla ilgili Sabah Gazetesindeki haber ise şöyleydi!..
ODA TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile ilgili FETÖ gerçeği ortaya çıktı!..
Sabah Gazetesinde yer alan bir haber medya dünyasına bomba gibi düştü!.. Haberde Soner Yalçın’ın sahibi bulunduğu Oda Tv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun kirli sicili ve FETÖ ile bağlantıları başlıkları altında belgeler bilgiler paylaşımları içeren çok detaylı ve önemli bir haber vardı!..
İşte yorumsuz olarak o haber!..

FETÖNÜN FİNANSE ETTİĞİ VE BESLEDİĞİ KARŞI GAZETESİNDE ÇALIŞTIĞI ORTAYA ÇIKTI!..
Son dakika haberi… ODA TV Sorumlu Haber Müdürü ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Barış Terkoğlu bu sabah gözaltına alındı. ODA TV isimli internet sitesinde Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarına ilişkin gizli bilgiler ve fotoğraflar yayınlanmıştı. Bu kapsamda gözaltına alınan Terkoğlu’nun daha önce FETÖ’nün finanse ettiği Karşı Gazetesi’nde çalıştığı ortaya çıktı. 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi sırasında ortaya çıkan Karşı Gazetesi’nde FETÖ’nün propagandası yapılıyordu. Terkoğlu’nun, Karşı isimli gazetede FETÖ’nün firari savcısı Celal Kara ile röportaj da yaptığı tespit edildi.

FETÖNÜN FİRARİ SAVCISIYLA HABER SES KAYITLARI VE ALGI!..
Son dakika: ODA TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile ilgili FETÖ gerçeği ortaya çıktı! İşte firari savcıyla röportajı…
Oda TV adlı internet sitesinde; Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensuplarına yönelik gizli bilgileri ve fotoğrafları yayınladığı gerekçesiyle gözaltına Oda TV Sorumlu Haber Müdürü ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nun; 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından FETÖ tarafından çıkarılan Karşı Gazetesi’nde çalıştığı öğrenildi.
Barış Terkoğlu’nun, FETÖ’nün kara kutusu olan ve şu anda firarda olan savcı Celal Kara’yla röportaj gerçekleştirdiği, FETÖ’nün ses kayıtlarını yayınlayarak algı operasyonu yaptığı tespit edildi.
Oda TV’nin skandal MİT haberini yapan muhabir Hülya Kılınç gözaltına alındı

FETÖ’NÜN 17-25 ARALIK SAVCISINI AKLADI!
Barış Terkoğlu; FETÖ’nün 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından kurduğu Karşı gazetesinde yazarlık yaptı.
Barış Terkoğlu, 17-25 Aralık yargısal darbe girişimi başlatan, FETÖ’nün kara kutusu olan ve yurt dışında firarda olan İstanbul Cumhuriyet Eski Başsavcı Vekili Celal Kara’yla röportaj gerçekleştirdi.
Şehit olan MİT görevlilerini ve ailelerini deşifre eden OdaTV’ciler gözaltına alındı
Karşı Gazetesi’nde 18 Mart 2014 tarihinde manşetten yayınlanan röportaj; “17 Aralık Savcısı: Yargılanacaklar” başlığıyla yer aldı. Celal Kara’nın açıklamaları Karşı Gazetesi’nde, “Göreceksiniz haklı çıkacağız, bir sene sonra tablo tamamen değişecek, onlar yargılanacak” şeklinde yer aldı ve FETÖ’nün en önemli ismi aklandı.
Barış Terkoğlu, Celal Kara’yla gerçekleştirdiği röportajı 18 Mart 2014 tarihinde sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki şahsi hesabından paylaştı ve “Bugünkü yazım Karşı Gazetesi manşetinde” ifadelerini kullandı. Terkoğlu, söz konusu röportajın yer aldığı Karşı Gazetesi’nin manşetini de paylaşımına ekledi.

FETÖ’NÜN YASADIŞI SES KAYDINI PAYLAŞTI
Barış Terkoğlu, Twitter’daki şahsi hesabından 25 Şubat 2014 tarihinde FETÖ’nün yasa dışı ses kaydını paylaştı ve “Tapeler savaşında gecenin ilk ses kaydı” ifadelerini kullandı. Terkoğlu’nun paylaştığı haberin Oda TV’de yayınlandığı ancak haberin linkine tıklandığında haberin yayından kaldırıldığı açıkça görülüyor.
Barış Terkoğlu, 27 Şubat 2014 tarihinde Twitter’daki şahsi hesabından yine FETÖ’nün yasa dışı ses kaydından alıntılar yapılan haberi paylaştı ve “Az önce yayınlanan ses kaydı diyor ki: ‘Başbakan Habertürk’e canlı yayın talimatı bile verdi'” iddiadında bulundu.

FETÖ’NÜN YASA DIŞI KAYITLARINDA YER ALAN İFADELERİ PAYLAŞTI
Barış Terkoğlu, 2 Mart 2014 tarihinde Twitter’daki şahsi hesabından Oda TV’de yer alan haberi paylaştı ve FETÖ’nün yasa dışı ses kayıtlarında yer alan ifadeleri kamuoyuna duyurdu. Terkoğlu, “Ses kaydı şike operasyonunu Cemaatçi savcı-polis yapsa da Erdoğan’ın süreci Yıldırım’a karşı kullandığını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

FETÖ’NÜN YASA DIŞI KAYITLARI ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU
Barış Terkoğlu, 2 Mart 2014 tarihinde Twitter’daki şahsi hesabından, “Başbakan’ın son ses kaydı Fenerbahçe’ye operasyon. Anlaşılan Fener’i de “Alo Fatih” diyerek yönetmek istemişler” ifadelerini kullandı.
Barış Terkoğlu, 4 Mart 2014 tarihinde Twitter’daki şahsi hesabından, “Erdoğan’ın son ses kaydı insanların canıyla başıya çalıştığı ve hapse düştüğü MİLGEM projesi üzerinden yapılan akçeli hesapları anlatıyor” ifadelerini kullandı ve FETÖ’nün yasa dışı ses kayıtları üzerinden algı operasyonu gerçekleştirdi.

FETÖ’NÜN YASA DIŞI SES KAYITLARI ÜZERİNDEN BAŞBAKAN, MİT MÜSTEŞARI VE GENELKURMAY BAŞKANI’NI HEDEF ALDI
Barış Terkoğlu, 27 Mart 2014 tarihinde Twitter’daki şahsi hesabından FETÖ’nün yasa dışı ses kayıtları üzerinden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müstaşerı Hakan Fidan ve dönemin Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i hedef aldı ve “Bu ses kaydı Erdoğan’ı, Fidan’ı, Özel’i aynı mahkemede sanık yapar. Anayasadaki en ağır suçla yargılanırlar” iddiasında bulundu.

 

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık