Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et
bmg başlık üstü yayınlar 1000

02 Mart 2024, Cumartesi

Uluslararası Basın Yayın Platformu - Dünyanın her yerinde

Başkan Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu

Başkan Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu

Çebi’nin açıklamaları şöyle:

“Önümüzdeki seçimde başkan adaylığı için başvurumu dün gerçekleştirdim. Bir dönem daha bu görevi yapmak istediğimi resmi bir dilekçeyi Divan Kurulu’na vererek ifade etmiş oldum. 30 aydan fazla süredir görev yapıyorum. Bu süre içinde değerli Beşiktaş camiasıyla iletişimimizi sağlayan basın emekçilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ın menfaatlerini korumak için beraber çalıştığım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve Beşiktaş çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Eski başkanın 2019 yılı ekim ayında ani olarak verdiği bırakma kararı sonrası yapılan seçimde Beşiktaş Başkanı seçildim. Yaklaşık sekiz bin oyun beş binden fazlasını aldım. Bize teveccüh gösteren Beşiktaş kongre üyelerinin inancıyla yola çıktık. Geldiğimizde kulüpte sıkıntılı günler vardı. Büttün gelirler temlikliydi. Hiçbir şekilde kasaya bir kuruş girmiyordu. Ödemeler altı aydır yapılmıyordu. Çok zor bir dönemde kendimizi Beşiktaş’ın başkanı ve yöneticisi olarak bulduk. Bu süreçteki görevimiz; konuları anlamak, sıkıntılı sözleşmelerin getirdiği yükü kaldırmak ve tüm bunları yaparken sportif başarıyı kovalamaktı. Kısacası gemiyi selametle yüzdürebilmek çok önemliydi. Bunu başardığımızı düşünüyorum.

28-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak kongrelerimizde Beşiktaş kongre üyelerinin vereceği kararlar zaten yaptıklarımızın yapamadıklarımızın göstergesi olacak. Beşiktaş’ın marka değerini daha yukarı çıkarabilmek adına keşke daha fazla başkan adayı olabilseydi. Bunu çok talep ettim ve arzuladım. Diğer adaya teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Bizim görevimiz Beşiktaş’ın yönetmek için aday olan herkese saygı duymak ve teşekkür etmek.

Göreve geldiğimizde kulübün borcu 3 milyar liraydı. 300 milyon lira daha raporlara o dönem yansımamış borç vardı. Şu anki borcun 4 milyar 300 milyon lira olduğunu görüyoruz. Tabii ki keyifsiz bir durum. Geldiğimiz günden beri ödenen kur farkı ve faiz tutarı 1 milyar 200 milyon liradır. Eski borçlardan gelen faiz yükünü düşündüğünüzde 4 milyar 300 milyon lira borç kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu rakamın artmamış olmasını başarı olarak görüyoruz. Dönemimizdeki gelirlerimiz 1 milyar 800 milyon lira, giderlerimiz de 1 milyar 800 milyon liradır. Denk bütçeyi biz gerçekleştirmiş olduk. Bizden önceki yönetimden kaynaklanan kur farkı ve faiz giderleri neticesinde ortaya borcun arttığı sonucu çıkmıştır. Futbol Takımında kadroya girmeyen ya da kadroya girip de fayda sağlamayan futbolcuların yükünün yıllık 200 milyon lira olduğunu ifade etmek istiyorum. Beş yıllık kontratın zararı yaklaşık 1 milyar liradır, neredeyse borcumuzun dörtte biri. Diğer dörtte biri de faiz yüküdür.

Beşiktaş için amatör branşların çok büyük bir önemi var. Kadın futbol takımımızın başarıları, hentbol takımımızın şampiyonluğu, hocalarımızın genç çocukları yetiştirmek için verdikleri mücadele. Amatör branşlarla ilgili politikamızda herhangi bir sapma olmamıştır. Geldiğimiz dönemde 10 milyon avro olan amatör branşlar zararı, bir sonraki sene beşe, geçtiğimiz sene de 2 milyon avroya kadar indirilmiştir. Beşiktaş’ı zarar verdiğine inandığımız sporcu ve hizmet kontratlarından kurtardık. Bırakmam Seni kampanyamıza destek olan taraftarlarımıza ve iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Var olan borçlarımızdan 6-7 milyon avro civarında indirim aldık. Eski başkan Yıldırım Demirören ile de alacağı için uzlaşma sağladık. Vergiden 200 milyon, satıcılardan 100 milyon, bağışlardan 150 milyon ve Demirören’in silinen alacağını birleştirdiğinizde 600 milyon lira civarında tasarruf sağlanmıştır. Başardığımız konuların takdir edilmesini istirham ediyorum. Hiçbir şey yapılmamış hatta zarar verilmiş gibi konuşmalar yapılırsa yönetici arkadaşlarımın ve benim emeklerime saygısızlık olur ve gelecek yöneticilere negatif enerji vermiş oluruz. Şu anda kimsenin Beşiktaş derneğinden ve Futbol A.Ş.’den herhangi bir alacağı yoktur. Emekçi kardeşlerimizin maaşlarını gününde ödemek ve onları güleryüzlerini görmek bizleri mutlu etmektedir. Bu borcun ana sebebinin nereden kaynaklandığını görmemek mümkün değil.

Geçmişle ilgili inceleme çalışması yaptık. Bu da Camiamıza hizmetin önemli bir parçasıdır. İlgili rapor, Mesut Urgancılar tarafından okunmuştur. Dosyalar, İçişleri Bakanlığı’na ve SPK’ya gönderilmiştir. 20 tane dava açılmıştır. Bir bu kadar daha dava açılmasını beklemekteyiz. Bu raporu isteyenlerden bazılarının yapılmamış gibi algı yaratmaya çalışmasını sağlıklı bulmuyorum. Sosyal medyada yapılan algı çalışmalarına itibar edilmemesini rica ediyorum. Stadın iskanı yoktu. İskanı almak bize nasip oldu. Akatlar ve Süleyman Seba tesislerimiz dönemimizde yenilendi. N0:1903 tesisi borçları nedeniyle belediye tarafından geri alınmştı. Bu tesis bizim dönemimizde yeniden Beşiktaşlılara kazandırılmıştır. Kadın futbolcularımızı tebrik ediyorum. Kadın futbolcularımıza büyük bir değer veriyor, başarılarıyla gurur duyuyoruz. Basketbolda güzel bir proje uyguladık. Genç basketbolcularımız şampiyonluklara koşuyor. Amatör branşlarda genç sporcularımızla başarıya koşuyor ve mali yönden tasarruf elde ediyoruz.

Pandemide üç kupa aldık. O dönemki hocamıza ve oyuncularımıza tekrar teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi’ne gittik. Talihsizlikler nedeniyle istediğimiz sonuçları alamadık. Hakem hatalarının verdiği zararlar, şanssızlıklar, yorgunluklar ve sakatlıklar, tüm bunlar bu sezon başarılı olmamıza engel olmuştur. Sezon başında kurduğumuz kadro, önemli ve kaliteli bir kadroydu. Önümüzdeki sene gençlere daha fazla önem veren, daha ucuz maliyetlerle kadromuza katıp parlattıktan sonra yüksek bedellerle satabileceğimiz ve böylece Beşiktaş’ın borçlarını eritebileceğimiz bir süreci planlıyoruz. Ersin, Rıdvan, Serdar gibi gençlerimizle nasıl başarı kovaladığımızı göz önünde bulundurursak gelecekte başarıya ulaşacağız. Pandemi döneminde yayın gelirlerindekü düşüş ve stat gelirimizin olmaması nedeniyle 1 milyar lira kaybettik. Pandemi olmasaydı, Beşiktaş’ın borcu 1 milyar lira daha az olacaktı. Bunların camia tarafından takdir edildiğini biliyorum. Sosyal medyada fenomen olmak, takipçi sayısını artırıp para kazanmak için Beşiktaş’a zarar vermek isteyen kişilere camiamızın itibar etmemesini önemle rica ediyorum. Enflasyonun çok altında bilet fiyatları belirleyerek taraftarlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Taraftarlarımıza verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum.

Üye giriş ücretinin 5 bin lira olduğu dönemde bizden önce 800 kişi üye yapılmışken bizim dönemimizde 3 bin 300 kişi üye yapılmıştır. Ayırt etmeksizin kanunun izin verdiği kişileri üye yaptık. “Ben Beşiktaşlıyım” diyen herkese kapımızı açıyoruz. Hiç kimseyi elemiyoruz. Bu bizim demokrat yaklaşımımızın göstergesi olmuştur. Bindirilmiş kııtalarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Herkesin kendi aidatını yatırmış olmasını sağlamak için mücadele veriyoruz. Bu konuda disiplin kurulundan gerekli desteği görmedik. Bindirilmiş kıtaları devam ettirmek isteyenlerle bizim gibi ettirmek istemeyenler arasındaki fark siyah ile beyaz kadar ortadadır. Birçok Beşiktaşlının üyeliğinin aidat borçları nedeniyle düştüğünü biliyoruz. Sonbahar aylarında yapacağımız tüzük kongresinde bir kereye mahsus olarak af getirmeyi planlıyoruz.”

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkanımız Ahmet Nur Çebi şu ifadeleri kullandı:

“Uçuk kaçık bütçeler olmayacak. Yıldız oyuncu transfer etmek kolaydır. Borcu yapıyorsunuz, sizden sonra gelenler bunun acısını çekiyor. Olan kulübe oluyor. Hedefimiz yıldız oyuncu almak değil yıldız oyuncu yaratmak olmalı. Amacımızı sabırla gerçekleştirmek istiyoruz. Birkaç tane yaratıcı, örnek olabilecek oyuncular olacaktır. Özellikle santrafor bölgesinde böyle bir oyuncuyu tercih ediyorum. Altyapımızdan çıkan oyuncularımızla ilgili kapımız çalınıyor. Satınca ne fayda sağlarız, satmayınca ne fayda sağlarızın matematiğini düzgün yapmalıyız. Kafamızdaki rakamları almadığımız takdirde hiçbir çocuğumuzz hiçbir yere gitmeyecek. Genç oyuncularımız çok iyiler, çok daha iyi olacaklar. En son genç kalecimiz Emre’nin performansı, Mehmet Ekşi hocamızla neleri planladığımızın ispatıdır.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla mutlu ve huzurlu çalıştım. Hepsinden helallik istedim. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şu anki yöneticilerden bir kısmıyla devam edeceğiz, bir kısmı olmayacak.

Durum geldiğimiz gün de zordu, bugün de zor. Şu anda daha sağlıklı konratlarımız var. Gelecekte de daha sağlıkı kontratlar yapacağız. Borç yükünün büyük parçası yerinde duruyor. Bu sorunun daha büyümemesi adına spor yasasının çıktığını biliyoruz. Bir ihtiyaç nedeniyle yapılmıştır. Yasayı çıkaranları eleştirmek haddimize değil. Bizler bunu hak ettik. Koskoca camiaları öyle veya böyle çok büyük borçların altına soktuk. Borçların faizleri gelirlerin üzerindedir. Zaten bugün biz bu nedenle buradayız. Durum tersi olsaydı iki tane aday değil daha fazla aday olurdu. Bazıları benim kötü yönettiğimi düşünmelerine rağmen başkan adayı olarak ortada yoklar. Nedense sosyal medyada sabah akşam yazıyorlar. Beşiktaş’a bağışı olmayan, tasarruf sağlayacak fikri olmayanlar sen kötüsün git diyorlar. Tamam gideyim sen gel, yok ben gelmem. Spor yasası bizi çok zorlayacaktır. Bu zorlama kulüplerin daha sağlıklı idare edilmeleri için yapılmıştır. Bazı konularda problem olduğunu belirtmek istiyorum. Yöneticilerin borç verip almalarına sınırlama getirilmesi doğru değildir. Geçmişten gelen borçlarla ilgili olarak yeni gelenlerin sorumluluk almaması gerekirdi. Zaman içinde telafi için gerekli uğraş verilecektir. İyi niyetli yöneticilerin önlerine kapatmamak gerek bu yasalarla.

Gençlerle sözleşme yapılır ama Beşiktaş’ın menfaatlerine zarar verecek şekilde yapılmaz. İki telefon geldi sen istediler diye hakkın olanın on katını isteyemezsin. Bunu bizim çocuklarımız yapmıyor ama malum menajerler var, akıl hocaları var. Genç oyuncularımızı iyi niyetli menajerlerle çalıştırırsak bu sözleşmeler daha kısa sürede imzalanır. Ücret politikamıza uygun olması halinde sözleşme imzalarız. Beklemeyi de bekletmeyi de biliriz.

Token konusunda acele etmeyi gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum. Ben bu işleri arkadaşlarıma havale ettim. Onlar çalışmalarını yaptılar. Son noktayı koyacak kişi benim. Arkadaşlarımın bu konuda bir dahli yoktur. Eğer teklif veren firmanın sermayesi 50 bin liraysa bir dur derim. Teklif veren firma teminat mektubu veremiyorsa o da bekler. Tekiflerin Beşiktaş için az olduğunu düşünmem ve hukuki olarak sorunlu olabileceğini gördüğüm için en önemlisi taraftarlarımızın mağdur olmaması için biraz ince eleyip sık dokuyorum. Kaçan bir tren yok. Şimdi daha yüksek teklifler geliyor. Beklemekle iyi yapmışız. Bu algı neden yapılıyor? Beni ve yönetimimi suçlayabilecekleri hiçbir şey yok. Bunları gündeme getiriyorlar. Taraftarlarımızın Beşiktaşlı olmayan kişilerin arkasına takılmaması lazım. Bunların söylediklerine inanmayın. Beşiktaş’a ve taraftarına zarar verecek hiçbir şeyi yapmam. Beşiktaş bu işten zarar etmemiştir. Kulüp büyük maddi sıkıntı içindeyken ben bu işi neden yapmamış olabilirim? Önce Beşiktaş taraftarı. Taraftarlarımızın zarar görebileceği bir durum görüyorsam tedbirli olmak zorundayım. Tedbirli olduğum için kimse beni eleştiremez. Benim görevim Beşiktaş’ı korumak, taraftarımızı üzmemek. Diğer kulüplerin ne durumda olacağını zaman içinde göreceksiniz. Son tahlilde sorumluluğu ben alıyorum. Teklifler beni tatmin etmediyse bunu yapmam. Birileri Beşiktaş’a zarar verdiğimi idda ediyorsa yanlış konuşuyor. Gelen her teklifi kabul etmek zorunda değilim. Göreceksiniz ki biz token işini herkesten en iyi ve emniyetli şekilde yapmış olacağız. Birileri konuşacaksa açık konuşmalı.

Hakemlerle ilgili bağırdığınızda sorunu çözüyor olabilseydik bugün bu sorun konuşulmazdı. Her maçın arkasından konuşuldu. Konuşmak bu işi çözmüyor. Sorunun olduğu yerde konuşmak gerekiyor. Öteki türlüsü şov oluyor. Ben bu konuda görevimi yaptım. TFF ve MHK başkanının istifasını istemekle bu iş çözülmez dedim. Hakemler gitmeli, yerlerine genç hakemler gelmeli dedim. Eski hakemler yıprandılar dedik. Bir operasyon yapıldı ama eksik yapıldı. Beşiktaş’a zarar verenler kaldı. Ben tamamı değişsin dedim. Operasyon gereken meyveyi vermedi. Hakemler yenilenmeli. Genç hakemlerin önleri açılmalı. Ben gerekeni yaptım. Hakemler Beşiktaş’ın puan kaybına sebep oldular, bu konuda her türlü mücadeleyi verdim. Operasyon eksik olduğu için sonuçlar değişmiyor. İnşallah yeni gelecek TFF yönetimi bu durumu düzeltir. TFF’nin tüm kurumları taraflı, istifa etmeliler. Hakemleri ve kurulları değiştirelim. Maçımızın tekrarına hükmetmesi gereken tahkim saçma bir nedenle hakkımızı vermemiştir. Yeni olan herkese şans tanımalıyız. Tüm kurullar değişmeli. Yapılan operasyon benim ifademin paralelinde olmuştur. Mücadele yaptığım ortadadır ama operasyon eksik yapıldı. İş sulandırılmaya başlandı. Hakemlere çiçek verenler ve operasyonu doğru bulmayanlar çıkıp her maç sonrasında mağdur olduklarını ifade edenlerdir. Bunu çözmeye çalışan kişilere de yanlış yaptılar diyorlar. Önümüzdeki sezon ne olacak hep beraber göreceğiz. Temennim kurulların ve eski hakemlerin gitmesidir. TFF seçimi haziran ayında öyle bir tasarrufum olsaydı dün Beşiktaş başkanlığı için dilekçe vermezdim. Faydalı olabileceğim sürece Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum.

Bugüne kadar ne hikmetse kimse bütçeyi yüzden ondan fazla aşmamış ama borç 4 milyar lirayı aşmış. Gerçekleri camianın önüne koyarız, kabul ederler veya etmezler. Bugüne kadar bütçeler denktiyse bu borç nasıl meydana geldi? Ben camiaya her şeyi açıkça anlatırım yürü derlerse yürürüz.

Hocamızın arkasında durmaya kararlıyım. Sergen Yalçın ve Önder Karaveli’nin de arkasında durmaya kararlıydım. Sergen hoca iki kere ayrılmak istediğini beyan etti. Daha fazlası eziyet etmek olurdu, etmem. Önder hoca Katar’da kupa aldı, herkes alkışladı. Daha sonra yazılmayan çizilmeyen kalmadı. Önder hoca kendiliğinden gitti. Avcı da dahil hiç hoca göndermedim. Gitmek isteyenlere gidin dedik. Valérien Ismaël hocadan çok ümitliyim. Sportif direktörlüğün doğru olduğuna inanıyorum. Scout ekibimiz ve altyapıdaki hocalarımızla beraber çalışıyorlar. Hocamız U-19 maçlarını hiç kaçırmadı. Maçların ardından genç oyuncularımıza tavsiyelerde bulunuyor. Gençlere güvendiğini ifade ediyor. Gitmek istemediği sürece arkasında duracağım. Hocamızın başarılı olacağını düşünüyorum.

TFF seçimleri etki altında mıdır, bilmiyorum. Ben bugüne kadar orada oy verirken kimsenin etkisi altında kalmadım. Başkaları nasıl oy veriyor bilemem. Beşiktaş’ta çok şükür böyle bir durum yok. Beni şu anda Beşiktaş ilgilendiriyor. TFF’de sağlıklı bir seçim olmasını diliyorum.

Başarısız olduğumu düşünmüyorum. Kulübü zor şartlar altında yüzdürdük. Tasarruf ettik. Sosyal medyayı takip etmiyorum. Kulübün adresi belli, yazana kadar buraya gelip cevap alabilirler. Biraz edepli olmakta fayda var. Başkanlığı sosyal medyada yazanlarla bırakmaya niyetim yok. Seviliyorum, saygı görüyorum. İstifa etmemi isteyenler oy vererek beni seçtirmeyecekler. Sosyal medyada yazanlar boşuna yazıyorlar. Kim oldukları belli değil, cesaretin varsa gel. Sosyal medyadan etkileniyoruz ama kararları genel kurul verir. Camianın da çoğunluğu tarafından sevildiğimi biliyorum.

Altyapı tesisi olmazsa olmaz projemiz. Mevzuat önümüzü tıkıyor. Bunları çözmeye çalışıyoruz. Aşacağız inşallah. Yasal prosedürü takip ediyoruz.

Kurulların hiçbirine müdahil olmayı düşünmüyorum, kendilerine başarılar diliyorum. Çifte standart uygulamayacaklarını herkese göstermelerini istiyorum. Disiplinden  kişilere göre karar alınmamasını rica ediyorum. Bindirilmiş kıtalara hayır diyorum. Beşiktaş’a üye olmak isteyen herkese saygıyla yaklaşan bir sicil kurulu istiyorum. Bugüne kadar yapmadıklarını yapan bir denetim kurulu istiyorum. Şov yapan denetim kurulu istemiyorum.

Tüm kulüp başkanlarına ve ailelerine hürmetim var. Ben “Elini masaya vur” lafı için şov yapmam dedim. Bir başka kulüp başkanı için asla böyle bir ifade kullanmam. Rahmi Koç Beşiktaş için çok önemli bir değerdir. Ağaçlı yolda gördüğüm sevgiyi hiçbir zaman unutmayacağım. Benim de sakin olmam gereken bir gündü. Keşke öyle bir durum olmasaydı. Her kulübün başkanı kendi maçlarıyla ilgili yorumda bulunmalı ya da genel konuşmalı. Sadece Beşiktaş’ın söylenmiş olması bizi zor durumda bırakmıştır. O kişiler de o konuşmadan etkilenerek öyle demişlerdir. Türk futbolundaki adaletsizliği her başkan dile getirebilir. Beşiktaş’ın hakkı için biz konuşuruz.

Spor medyasının tarihten gelen kalitesini aşağı çeken, bağırıp çağıran ve şov yapanları nasıl aralarında tutuyorlar, bunu anlamakt güçlük çekiyorum. Kalitenin aşağı çekilmesine izin vermesinler.

Türk futbolunun sorunları çok ağır. Yayıncı kuruluş, yabancı sayısı, kurulların taraflı olmaları, hakemlerin yıpranmış olmaları. Bu işlerin çözümü için tecrübeli insanlara ihtiyaç var. Bunu yapacak kimseye destek oluruz. Bir yıllık süreçte tecrübeli birisinin görev alması gerektiğini düşünüyoruz. TFF sorunların çözümü için seçim yapacak.

1959 öncesi şampiyonluklar konusu bir kurala dayanıyorsa ve herkese eşit uygulanıyorsa yapılmalı. Mantıklı ve adil olmalı. Hak ve adalet söz konusuyken neden olmasın ama laf olsun diye olacaksa olmasın.

Yabancı hakem konusu derbilerde olsun diye kullandığım ifadedir. Genç Türk hakemlerle yola devam etmeliyiz. Mevcut hakemlerle geçmişte yaşanmış travmalar var. Hakemler etki altında kalmasın diye derbilerde yabancı hakem olsun önerisinde bulunmuştum.

Sözleşmesi biten oyuncularla veda edilip edilmemesi kararını henüz almadık. Şartlarımızla uyan oyuncularla çalışmaya devam ederiz. İlkelerimiz doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. Atiba çok başarılı oldu ve katkı verdi, bir simge oldu. Atiba, yabancı kuralı bizi zorlamazsa ve kendisi devam etmek isterse onunla yola devam etmeyi istiyoruz. Gençlerle yola devam edeceğiz. Takımda gençlere örnek olacak yabancı yaratıcı oyuncu da görmek isterim.

Altyapının başında Türkiye’nin en iyi hocalarından biri var. Mehmet Ekşi ve Serdar Topraktepe’ye güveniyorum. Altyapı için çalışan yöneticilerime güveniyorum. Altyapı oyuncularımızın A Takım oyuncularıyla aynı çatı altında olması için çalışıyoruz. Son maçta hocamızın Emre’ye nasıl yaklaştığının fotoğrafını altyapıdaki oyuncularımız bulsun ve odalarına assınlar. Bu gereken mesajdır. Korkmayın, çekinmeyin kendinize güvenin mesajını veriyoruz.

120. kuruluş yıl dönümümüz için özel bir etkinlik yapmak istiyoruz. Beşiktaşlı iş insanlarının amatör branşlar için destek olması gerekiyor. Mali sıkıntıları aşabilmek için bu çok önemli. Bu konuda spor yasası elimizi bağlıyor.

Cenk Tosun bizim evladımız. Ücret konusunda aramızda büyük fark var. Sevmek ayrı gerçekler ayrı. Yerli oyuncuyu teşvik etmek adına alınan kararlar var. Yerli futbolcuların fiyatının yüksek olması hoş olmuyor. Bunun bir dengesi olmalı. 8+3 tamam ama fazlası zarar. Rekabetçi ortam zarar görür.

Trabzonlu olmamla ilgili yazıp çizenler aşağılık tavır ve davranış içindedir. Bu memleketin bir yerinde doğmak zorundaydım. Trabzon’da doğdum, Trabzonsporlu değilim. Trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum. 60 yıllık Beşiktaşlı ve 30 yıllık divan kurulu üyesiyim. Anlayan anlar, anlamayan hiç umrumda değil. Bunlar benim hiçbir hatamı bulamadıkları için söyledikleri laflardır, yazıklar olsun. Beşiktaş varken Trabzonspor aklıma bile gelmez.

Tahkim karar netleşmeden kutlama olmamalıydı. Acemice büyük bir hata. TFF kurullarının tamamı delegeler tarafından seçilmeli. Seçilen yönetim, kurulları tayin etmemeli. Bu durum tarafsızlık ilkesine aykırı. Bunlar tüzük değişikliği gerektiriyor.

Pjanic’in rahatsızlığı vardı. İtalya’ya gittiği gün izin günüydü. Kurallar içinde bunu yapıyor. Pjanic ile ilgili pişman olduğumu söyleyemem. Herkese karşı iyi bir tutumu vardı ama katkısı beklediğimiz gibi olmadı. Geldiği zamanki camianın yaşadığı coşkuyu unutmak mümkün değil.

Abdullah Avcı’ya ödenen bir tazminat var. Ona ödenen tazminatla diğer hocalara ödediğimiz aynı hesaba geliyor. Yani Beşiktaş’ın bir zararı yok. Avcı’nın tazminat alması doğru değildi. Bir kayıptır. Matematiksel olarak Avcı’nın gitmesiyle kalması arasında bir fark olmamıştır.

Kartal Yuvası’nda elimizde formalar var. Yanlış planlama yapılmadı. Bazen üretilen forma başarıda yetmez, başarısızlıkta elde kalan olabilir. Elde kalan formalar geçen seneden kalan formalar kadardır. Otuz bin formanın karşılığı 4 milyon liradır. Formalar satılır. Hesap sorulacak konular değil bunlar. Ben Beşiktaş’ın hakkını milim milim koruyorum. Hakkınızı helal edin. Diğer başkan adayına da başarılar diliyorum.”

Editör: Spor Servisi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık