Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

14 Temmuz 2024, Pazar

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

Gazeteci İsmail Baştuğ'u hedef alan çirkin siyasetçileri ve Oda Tv'yi kınıyor belgeleri açıklıyoruz

Gazeteci İsmail Baştuğ'u hedef alan çirkin siyasetçileri ve Oda Tv'yi kınıyor belgeleri açıklıyoruz

Veri Basın Haber Ajansı, Gazete Beşiktaş ve İmtiyaz sahibi Gazeteci İsmail Baştuğ, Beşiktaş Belediyesindeki çirkin siyaseti kınadı!..

FETÖ, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma, zorla bağış toplama gibi konuları gündeme getirdik, görevden almalar oldu, sayıştay dosyalar hazırladı, belediye soruşturuluyor, yargılamalar başlıyor, bu tümüne zimmet çıkmış meclisten aday çıkmamalı dedik, Beşiktaş Belediye Meclisi biz gazetecilerle uğraşmaya başladı. Kurumsal ve yasal çalışmalarımızı yıllar sonra gündeme getirmek istediler ama tutmayınca geri çekildiler ancak bunu bazı haber sitelerine servis yaptılar.  Bizlerden hiç görüş almayarak tek taraflı kes kopyala yapıştır şekliyle haber ayrı başlık ayrı yayın yapan sözde gazetecilere rağmen tüm Beşiktaş gerçekleri biliyor. Bizi de zimmetçileri de tanıyor.FETÖ VE RÜŞVETTEN BİZ YARGILANMIYORUZ BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ YETKİLİLERİ YARGILANIYOR

Yerel seçim öncesi haberleri kestirmek, bizleri susturmak için adeta meclis kullanılarak yapılan bu çirkin girişimi şiddetle kınıyoruz. Beşiktaş belediyesinin brçok çözülmesi gereken sorun ve tartışılması gereken konu varken, hiç işleri güçleri yokmuş gibi işin içine meclisi katarak, hınç alma benzeri girişim affedilir gibi değildir. Bizler de gazeteci olarak kamuoyunun haber ve doğru bilgi alma adına, iftira değil, somut İçişleri Bakanlığı. Sayıştay Mülkiye müfettişleri, vakıflar müfetişinin belgeleriyle ve medyada ve resmi kanallarda yayınlanan onlarca haber ile bu çirkin oyunu deşifre ediyor bilgi ve resmi belgelerle bize belden aşağı vurmak isteyenlerin gerçek yüzünü kamuoyuyla paylaşıyoruz. Ayrıca yasal başvurularda da bulunulduğunu da bilmenizi istiyoruz.

HANİ CHP'NİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE FİKİR HÜRRİYETİ

Öte yandan, CHP gibi bir partiye mensup bu kişilerin gazetecilere karşı yapmaya çalıştığı bu operasyon Beşiktaş tarihine kara bir leke olarak düşmüştür. Belediye, Beltaş ve meclis üyelerinin yaptığı yanlış işler hakkındaki haberler üzerine, Beşiktaşlılardan taktir gören yayıncılık işlerimiz Mecliste tartışılmaya açmak suretiyle biz gazetecilerin kendilerince cezalandırılması ve susturulması hedeflenmiştir. CHP'li Mustafa Kantar ve Mustafa Mercan adlı meclis üyeleri, sözde soru önergesi vererek, tüm basın yayın kuruluşlarının yaptığı biçimde tamamen yasal olan ve uzun yıllar başarıyla sürdürülen, tüm Beşiktaşlıların da yıllardır bildiği yayıncılık çalışmalarımız ile gazetemizin marka değeri yıpratılmaya çalışılmışlardır. Edinilen bilgiye göre bu önergede Safiye Taylan adlı CHP'li bir meclis üyesinin de adı bulunduğu belirtildi.
Halbuki bu işlerin bugüne kadar hiç bir yasal süreci, sorgu süreci, yargı süreci bulunmamakta birlikte, tam tersine onaylanmış, değerlendirilmiş, kontrolleri tüm yetkililerce yapılmış yasal işler olduğu bilinmektedir.ÖNERGENİN NEDENİ İLETİŞİM HATASI VE HABERE KIZGINLIKMIŞ

Önergeyi verenlerden meclis üyesi CHP'li Mustafa Mercan ile konuştuk. Bir iletişim kopukluğu olduğunu, Mustafa Kantar ise yaptığımız haberlere kızarak böyle bir işe kalkıştıklarını belirterek, daha sonra önergeyi geri çektiklerini söylediler. Konuştuğumuz daha birçok detaya söz verdiğimiz için şimdilik konu dağılmasın diye girmiyoruz.

SİYASİLER GİBİ İŞ TAKİBİ YAPMAYIZ. BÜFE OTOPARK İŞLETMEYİZ

Ancak bu durum, bazı internet sitelerine malüm kişilerce yanlış ve tek taraflı biçimde servis edilerek, Gazete Beşiktaş, Şirketimiz Veri Basın Haber Ajansı ve gazetemizin sahibi İsmail Baştuğ, belediyeyi eleştiren haberler yapıldığı için algı operasyonu ile parti içindeki eski siyasi yapılarca ve başka adayları destekleyenlerce sözde yıpratılmak istenmiştir. 

BASIN YAYIN DIŞINDA İŞİMİZ YOKTUR. EŞİMİZİ DOSTUMUZU DA BELEDİYEYE SOKMADIK

Gazeteci İsmail Baştuğ basın yayın dışında bugüne kadar hiç bir iş yapmamıştır. Siyasiler gibi büfe otopark alıp ucuza kapatıp işletmemiş, müteahhitlik yapmamış, iş takibinde bulunmamıştır. Hiç bir akraba, iş ve dostunu belediyeye yerleştermemiş bir kişidir. Aksini söyleyecek olan tek kişi çıkarsa gazeteciliği bırakacağını defalarca açıklamıştır.
Ancak tüm bunlara rağmen; çirkin siyasetçiler ve siyasetin oluşturduğu bu rezil durum, haber şeklinde başta Oda tv ve buradan kes yapıştır yöntemi ile alınarak bazı internet sitelerinde hiç bir görüş ve karşı bilgi alınmadan yayınlanmıştır. Haberin çıkmasını takip eden gün içinde konunun tüm yönleri açıklandığı bir düzeltme metni ilgililere yollanmıştır. Ayrıca noter kanalıyla tekzip istenmiştir. Yasal yollara da başvurularda bulunulmuştur.KAMUOYUNA DUYURU: ÇİRKİN SİYASETİ KINIYORUZ

Kamuoyuyla da bu vesile ile şunları paylaşmak istiyoruz:

Veri Basın Haber Ajansı, yaklaşık 20 yıldır Belediye ile de tüm şirketlerde olduğu gibi ortak çalışmalar yapılmaktadır. Bunu tüm Beşiktaşlılar bilmekte ve gazeteler ilçe içinde dağıtılmaktadır. Ancak belediye ile çalışmanın yasak olduğunu ilk kez bu haberle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durumda ve bu haberlere göre hiç bir kuruluş bundan böyle Beşiktaş Belediyesi ile çalışmamalı ve çalışaçaksa da belediye ile ilgili alehte bir haber yapamayacaktır!.. 

BU TÜR REZİL TİYATRO İLE BİZİ KİMSE SUSTURAMADI SUSTURAMAZ

Bizim, habercilik anlayışımız hiç bir zaman buna bağlı değildir. Kaldı ki Veri Basın Haber Ajansımız, resmi internet sitemizde ki  referanslarımızda da şeffaf biçimde yıllardır yayınladığımız gibi yüze yakın dev kuruluşla da ticaret kanunu ve basın yayın kuralları çervecevesince yasal yollardan çallışmaktadır. Bu durum bizim belediyeyi veya hiç bir kurumu eleştirmeme hakkını kimseye vermez. Basın hürdür ve eleştiri fikir özgürlüğümüz kısıtlanamaz.OLAYI KINIYORUZ İÇİNDE OLANLARLAR HAKKINDA GEREKEN YAPILACAKTIR

Gazetemizin sahibi ismail Baştuğ ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Üyesi, Dünya Spor Yazarları Üyesi, Ekonomi Gazetecileri Üyesi olup, 37 yıllık gazetecidir. Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi ulusal gazetelerde çalışmış ve haber ödülleri olan mesleğinde saygın bir isimdir. Sayıştay raporlarında yer alan kaşar siyesetçiler ve işbirlikçi karanlık medyanın hırsızlık yolsuzluk iş takibi ihale ve ruhsat gibi akçeli işleri yazmasını engelleme ve ortak susturma çabalarını kınıyoruz. Ayrıca tarafımızdan yapılan açıklamalara da yer vermeden zimmetçilikleri tescilli kişilere dayanarak tek taraflı algı haber yapmalarını da kınıyoruz. Konunun ve ilgili kişilerin bundan böyle takipçisi olacağımızı bildirir, gazetecilikten başka iş yapmayan basın emekçileri için atılan bu adi başlık için de özür dilemenizi bekliyoruz.BEŞİKTAŞTA KÖKLÜ BİR SİYASİ TEMİZLİĞİ SAVUNUYORUZ

Ancak belediye eleştirileri ve yerel seçim öncesi Belediye içinde başkan adayı ve meçlis üyesi adayı çıkmaması geretiği, belediye için soruşturmaların devam ettiğini, bunların sonuçlarının beklenmesi gerektiğini yazdığı için böyle bir durum doğmuştur. Siyasilerin çirkin belden alta vurma çabaları bu sefer belediye meçlisine kadar girmiş, haber sitelerine dahi servisler dahi yapılmıştır.

SAYIŞTAY RAPORLARI ORTADA HEPSİNE ZİMMET ÇIKTI

Ancak bizler her zaman doğruları yazarak, bu çirkin siyasiler ve algı operasyonlarıyla gazeteciler olarak uğraşacağız. Kurumsal çalışmalarımız sürse de sürmese de bu türden insanların kirli yüzlerini her gün haberleştirmekteyiz, siyasetle ticareti karıştıran kişilerin kirli siyasetten uzaklaşana kadar da bu tavrımızı sürdüreceğiz.
Araştırmalarımızı yaptık!..KURULAN KUMPAS BELGELERİ ORTALIĞA DÖKÜLDÜ

Bizim arkamızda siyasi bir güç ve odak yok. Birileri gibi, parti ve gazetelerdeki adamlarımızı kullanmayız.. Bağlantılarımız ülke dışında değil, organize FETÖ/PKK vb bağlantılı şekilde yayın yapmıyoruz, ülkemizi ve devletimizi seviyoruz, tek bir yargılandığımız dava, ceza, yatmışlığımız da yoktur. Bizi besleyecek bir babayiğitte bugüne kadar olmamıştır, izin vermeyiz.
Ancak Beşiktaş Belediyesinin durumu ve yaşananlar devletin resmi makamlarınca belgeli ve ortadadır. Tüm bunlar yaşanırken de herkes oradaydı, kimse istifa etmedi. Devam eden davalar ise halen tüm Türkiye'de gündem oluşturmaktadır.
Onun için herkesin aynaya bakmalarını tavsiye ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ismail baştuğ o gazeteciyi belediye beslemiş oda tv beşiktaş

O GAZETECİYİ SUSTURMAK İÇİN EVİNİ DE TAKİBE ALMIŞLAR

Öte yandan yapılan araştırmalar neticesi Mustafa Mercan ve Mustafa Kantar adlı bu iki meclis üyesinin işten sonra evle de ilgilendiği ve haber ve yorumlarını beğenmedikleri gazeteci İsmail Baştuğ'un yasal olan evini yıkmak ve para cezası uygulatmak için de Beşiktaş Belediyesi'ndeki yetkili oldukları organlar kanalıyla bir dizi girişimde de bulunduğu ortaya çıktı. Meclisi kullanarak önerge şeklinde kayıttan geçirdikleri dilekçelerini Başkan vekili Tahir Doğaç'ın özel kalem müdürü Yaşariye Prenses Özhan'a verdikleri, Oradan da İmar müdürlüğün de ev de inşaat var gibi gözüküp gözükmediğini sordukları öğrenildi. Düzgün bürokratların evde inşaat olmadığı ve herşeyin yasal olduğunu belgeledikleri ve imza altına aldıkları ortaya çıktı. Böylelikle emellerine ulaşamayan ikilinin buna rağmen imar dosyasına bu yazışmaları koyduğu ve bu arada da ele ilgili projelerinde kayıp olduğu belirtiliyor. Bu ikilinin Beşiktaş Belediyesindeki meclis üyeliğinin yanısıra birinin encümen ve İstanbul Büyükşehirde üyelikleri olduğu öğrenildi. Ayrıca müfettiş raporlarda adı geçen ve görevden alınan Murat Hazinedar zamanında Beltaş Vakfından ayrılarak Beşiktaş Belediyesi iştiraki şirketi Beltaş A.Ş yönetim kurulu başkanlığı yapan Ayça Akpek'in de yönetim kurulunda üye oldukları ve her yerden maaş aldıkları iddia edildi. Konu hakkında ortaya çıkan bilgi ve belgelerin toplanıldığı, geniş çaplı araştırmanın yapıldığı bildirildi. Haberin detayları için:GERÇEKLER ACIDIR!...
İŞTE GAZETE BEŞİKTAŞ AÇIKLAMASININ TAM METNİ VE NEDEN HEDEF HALİNE GELDİĞİMİZİN BELGELERİ.
BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNİN VE MECLİS ÜYELERİNİN BEĞENMEDİĞİ VE ÇİRKİN SİYASETE NEDEN OLAN  HABER YORUMLAR VE VİDEO LİNKLERİ...

işte mecliste kendi ağızlarından Beltaş'tan zarf aldıklarını itiraf ettikleri video

işte Beşiktaş Belediyesi reklam panoları ve bilbordların Beltaş'a nasıl ve kimlerin teklifi ve oylarıyla verildiğini gösteren video

Tıklayın açıklamanın detaylarını okuyun, Beşiktaş gerçeklerini öğrenin.

Hangi haberler sizi rahatsız etti ki, aynı çirkin senaryoyu sahneye koydunuz?..

İşte zimmet haberi ve tutarlar ve isimler...

İşte Beşiktaş Beltaş Vakfı gerçekleri müfettiş raporu tıklayın okuyun

Haber kaynaklarına bahşiş zarf ve zimmet vurgusu


Tıklayan İsmail Baştuğ'un tüm makalelerini okuyun, neden hedef alındığını öğrenin.DOĞRULARI YAZAN O GAZETECİYİ BÖYLE Mİ SUSTURACAKSINIZ?..
İŞTE SAYIŞTAY RAPORLARINDA TESPİT EDİLEN ZİMMET TUTANAKLARI... HEPSİNİ ORTAYA ÇIKARDIK BU İSİMLER MECLİSTEN AYIKLANMALI DİYE YAZDIK ÇİRKİN SİYASETE VE İŞBİRLİKÇİLERİNİN HEDEFİ OLDUK...

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI1

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI2

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI3

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI4

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI1

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI1

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ MEÇLİS ÜYELERİNE ÇIKAN ZİMMET TUTANAKLARI1


ismail baştuğ oda tv

 

Editör: Veri Basın Haber Ajansı

Beğendim 1 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık