beşiktaş medya grup yayınlarımız

02 Nisan 2020, Perşembe

Beşiktaş Medya Grup / Beşiktaş Gazetesi / Beşiktaş Radyosu

RED VELVET Turkey ile Red Velvet'e dair

RED VELVET Turkey ile Red Velvet'e dair

Güney Kore'nin dünya çapındaki kız müzik grubu Red Velvet'in Türkiye fan sayfası RED VELVET Turkey, Beşiktaş Medya Grup'a verdiği röportajda bizlere Red Velvet'i anlattı. Red Velvet'e destek veren RED VELVET Turkey, grubu Türkiye'de tanıtmak ve sevenlerine grup hakkındaki tüm gelişmeleri aktarmak için büyük emek harcıyor. Bizlerde gerçekleştirdiğimiz samimi röportaj ile RED VELVET Turkey ekibini ve Red Velvet'i  daha yakından tanıma fırsatına sahip olduk.

1- Bize Red Velvet'i anlatabilir misiniz? Hepimiz az çok Red Velveti tanıyoruz, şarkılarını biliyoruz. Ancak, bu güzel grubu bir de sizden dinlemek isteriz.

Genel bir özetleme yapmamız gerekirse Red Velvet; 1 Ağustos 2014 yılında SM Entertainment şirketi altında 4 kişi çıkış yapmış, 2015 yılında aralarına en küçüğümüz Yeri’nin de katılmasıyla beraber kariyerlerine 5 kişi olarak devam eden bir kız grubu. Grup isimlerindeki Red kızların canlı, cıvıl cıvıl yanını temsil ederken Velvet daha kadınsı ve seksi yanını temsil ediyor. Başlarda o kadar da sevilmeyen Red Velvet, şimdilerde Billboard tarafından ‘Yaşayan En İyi Idol Grubu’ olarak anılıyor. Kızların çeşitli tarzlar deneyerek ve her birini başarıyla taşıyarak yavaş yavaş ilerlemesini gördük birlikte geçirdiğimiz 6 yılda. Kuzey Kore’de geçtiğimiz 10 yıl içerisinde performans sergileyen ilk kız grubu oldular. Ayrıca Wendy’nin solo olarak efsane sanatçı John Legend ile bir düeti bulunmakta ve yine kızların grup olarak Ellie Goulding’in Close To Me şarkısının remixinde işbirliği yapmışlığı var üstelik söz yazımında üyelerimiz Yeri ve Wendy de yer almıştı. "Close to Me" işbirliği Elektronik/Dans müziği kategorisinde ödül kazanmıştı! Bu kızların uluslararası alanda kazandığı ilk ödüldü.Ayrıca uluslararası alanda ödül alan 3 kız grubundan  bir tanesi olmuştular. Hem Kore’de hem Küresel de başarılarını bir kenara koyarsak aslında Red Velvet bize nasıl güzel bir aile olabilineceğini de öğretti. Kızlar birbirlerine çok bağlı ve gerçekten kız kardeş gibiler. Her alanda birbirlerine destekleri ve inançları tam. Dostlukları imrendiren cinsten. Bu kadar yıldır onlarla olmamızın nedeni sadece müzikleri değil, bir diğer sebebi de bakışlarından bile yansıyan o sıcak samimiyet duygusu. Müziği seviyorlar, işlerini seviyorlar ve bir gram şikayet etmiyorlar. Üstüne üstlük başarıları da cabası. Sanki aynı odayı paylaştığımız kız kardeşlerimiz gibi samimiler bizlere karşı ve sevgilerini, minnetlerini hep dile getiriyorlar. Red Velvet ve hayran kitlesi Reveluv birbirlerinin yalnız başarı zamanlarında alkış tuttuğu bir topluluk değil aynı zamanda ağladıklarında yaslanacakları bir omuz.

2- Red Velvet'i tanıdıktan sonra, bir de sizleri tanımak isteriz. RED VELVET Turkey nasıl oluştu? Grubu kaç admin yönetiyor? Yaş aralıklarınız nedir? İçinizde öğrenci ya da meslek sahibi olanlarınız hangi alanlarda çalışıyor?

Red Velvet TURKEY, 2018 yılının Ocak ayının 21’inde açıldı. İlk başta bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda bir ekip iken şu an da kalan kemik kadroyla birlikte 15 kişiyiz. Yönetici admin olarak konuşmam gerekirse, sayfayı ilk oluşturduğum vakit bu noktaya geleceğimizi hayal dahi etmiyordum fakat neredeyse 5 bin kişilik bir sayfa olma yolunda ilerliyoruz. İnanılmaz gurur duyuyorum ekibimle. Resmî bir kurum değiliz, para da kazanmıyoruz ama üzerimde hep bir liderlik/anaç bir tavır yer alıyor. Sorunlarımızı dinlemeye ve birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Sadece sayfa için bir arada değiliz kendi içimizde de güzel bir dostluk yakaladık. Sayfayı açtığımız ilk zamanlar, tıpkı grubumuzun da yaşadığı zorlu süreçler gibi biz de çok şey atlattık. İstenmedik, ne gerek vardı ki yorumları gördük, bazen hatalar yaptık ama sayfa büyürken biz de büyüdük. Bu süreçte tek korkum samimiyetimizi kaybetmemizdi ama çok şükür ki, yani umarım böyle yansıyordur, günden güne takipçilerle aramızda daha güzel bir bağ oluşuyor. Bizi takip eden, emeğimize saygı gösteren herkesi içtenlikle seviyoruz ve kucaklamak istiyoruz buna şüpheleri olmasın. Admin kadrosuna gelecek olursak, yaş aralığımız 15-24 yaş. Çoğunlumuz öğrenci olmakla beraber en büyük adminimiz bir güvenlik görevlisi ve çok yakında düğünü olacak kendisine mutluluklar diliyoruz. ❤️ Üniversite sınavına hazırlanan 5 adminimiz bulunuyor. Hepsine başarılar diliyoruz.❤️ Üniversiteli kadromuzda da İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık, İngilizce-Fransızca Mütercim Tercümanlık ve Matematik bölümünde okuyan adminlerimiz var. Her birimiz aslında okul hayatı yoğun olan insanlarız ama elimizden geldiğince sayfa için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz umarız uzun bir süre daha böyle devam ederiz.

3- Red Velvet'in son albümünden biraz bahsetmek isteriz. "The ReVe Festival: Finale" albümü ile oldukça başarılı bir çıkış
yakaladılar. Albümü nasıl değerlendiriyorsunuz? Bize son albümleri ile elde ettikleri başarıları kısaca özetleyebilir misiniz?

 Açıkçası son albüm, yaşadığımız üzücü olaylara rağmen büyük bir yükseliş yakaladı. Küresel anlamda Billboard listelerinde uçup gitti desek yeri var. Müzik videosunun izlenmesi hali hazırda yükselmeye devam ediyor. The Reve Festival Finale albümü, Itunes Dünya Geneli Müzik listesinde 4 defa birincilik sahibi olarak tarihte bir ilke imza attı. Red Velvet bu albümle, Billboard Social 50 listesinde 2.sıraya yükselen ilk kız grubu oldu. Billboard TasteMakers listesine giriş yapabilen tek Koreli kız grubu oldu. Bu yıl 9. kez düzenlenen Reddit r/Kpop ödüllerinde Yılın Albümü ve En İyi Albüm Kapağı ödülüne sahip oldular. 2019 yılında Melon çatısına vuran tek kız grubu oldular ki 2018 yılında çıkardıkları Power Up şarkısından beri bunu başka hiçbir kız grubu başaramamıştı. Kısacası kendi rekorlarını kırdılar. 69 tane All-Kill (Gerçek zamanlı tüm listelerde 1. olmak) ve 44 tane Sertifikalı All-Kill ( Gerçek zamanlı ve günlük listelerde 1. olmak) sahibi oldular. The Reve Festival üçlemesiyle beraber tarihte Itunes Dünya Geneli Albüm listesinde art arda 3 kez birincilik yakalayan tek Koreli sanatçı oldular. Çin’in en büyük müzik sitesi olan QQMusic’te Müzik videosu grafiğinde 1 numaraya yükseldiler. Başlık şarkımız Psycho, müzik showlarda 9 kez birincilik aldı ve yenileri de gelebilir, beklemedeyiz. Ayrıca yine Psycho ile birlikte Kore’nin 3 büyük yerel televizyon kanalında art arda 3 defa birincilik alarak Triple Crown yapmış oldular. Bu albüm Red Velvet’e hem yerel hem küresel anlamda çok başarı kattı bu saydıklarımız kısa bir özet diyebiliriz.

​​​​​​​

4- Peki sizce şimdiye kadar en başarılı albümleri ya da şarkıları hangileriydi?​​​​​​​

Aslında her albüm bizim için bir göz bebeği fakat Red Velvet ilk patlamasını 2017 yılında çıkardığı Red Summer albümündeki Red Flavor şarkısıyla yakaladı. Şarkı Kore’de büyük sevildi ve neredeyse 3 yıl sonra bugün hâlâ kızların törenlerde performans sergilediği ya da bir yerde karşınıza mutlaka çıkan bir şarkı oldu. Daha sonrasında 2018’de gelen Bad Boy şarkısı ve şarkının ingilizce versiyonuyla Küresel alanda büyük bir kitleye eriştiler. Bad Boy, Billboard tarafından 2018’in En İyi şarkısı olarak adlandırıldı. Gaon haftalık indirme grafiğinde 1. sıraya ulaştı ve yine Gaon Dijital Grafiğinde ve Billboard Dünya Dijital Şarkı Satışları grafiğinde 2.sıraya yükseldi. Şarkı ABD’de Altın Hak Sahibi oldu. Bad Boy, kızların ve şirketleri SM’in 200M izlenmeye en hızlı ulaşan müzik videoları oldu. Bad Boy’un peşi sıra yazın gelen Summer Magic albümümüz ile birlikte başlık şarkımız Power Up, Kore listelerinde fırtınalar estirdi. Kızlar, şirketleri SM’e Perfect All-Kill (Tüm gerçek zamanlı, günlük ve haftalık listelerde 1. olmak) getiren ilk grup oldular. Şarkı toplamda 10 birincilik kazandı. The ReVe Festival üçlemesi küresel alanda elde ettiği başarılarla birlikte serinin sonuncu albümü Finale için gönül rahatlığıyla küresel anlamda en başarılı albümümüz diyebiliriz.

5- Son albümün çıkışından kısa bir süre sonra üzücü bir olay yaşandı. Wendy düşerek yaralandı. Hepimiz çok üzüldük. Wendy'nin sağlık durumu hakkında son gelişmeleri bizimle paylaşmak ister misiniz?

Kaza sonrası Wendy'nin pelvis bölgesinde, sağ elmacık kemiğinde ve sağ el bileğinde kırıklar tespit edilmiş ve iyileşme sürecinin zaman alacağı belirtilmişti ancak son gelen güncellemede özellikle pelvis bölgesinde ve sağ elmacık kemiğinde oluşan kırıklar çok ağrılı ve ciddi olduğu için iyileşme sürecinin beklenenden daha uzun olacağı ve kalan tedavisine hastane ortamında devam edileceği belirtildi.​​​​​​​

6- Gruplar için açılan fan sayfaları, destekledikleri grubun özel günlerinde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Sizler Red Velvet'in özel günlerinde nasıl etkinlikler gerçekleştirdiniz? Bize kısaca anlatabilir misiniz?

Red Velvet’in özel günlerinde özellikle Beşiktaş Radyo ile işbirliği yaparak radyo yayınları gerçekleştirdik. Albüm çıkardığımızda bunu kutlamak adına hep birlikte Türk radyosundan şarkılarımızı dinledik. Bunun dışında kızlar adına fidan bağışında bulunduk ve Darüşşafaka Vakfına yine kızlar adına bağış yaptık. Sayfamızın 2bin olma şerefine fotokart çekilişi yapmıştık. Ve yine kızları tanıtma amacıyla bir K-Pop Podcast yayınına katıldık. Aslında bir buluşma yaparak Red Velvet’i konuşmayı, hayranlar olarak beraber vakit geçirip arkadaş olmayı da çok istiyoruz fakat bunun için sayfa olarak biraz daha büyümemiz gerektiği kanısındayız. Bazı işler düşündüğümüzden daha fazla sorumluluk ve haliyle para gerektiriyor bunun için güzel bir şekilde hazırlanarak en iyisini yapmayı diliyoruz. Umarız bu röportajı okuyanlara kızlarımızı doğru bir şekilde tanıtabilmişizdir. Wendy’mizin çabucak iyileşmesini diliyoruz ve bize bu fırsatı verdiğiniz için size teşekkür ediyoruz.​​​​​​​

Bizimle röportaj yaptığı için RED VELVET Turkey ekibine teşekkür ederiz. Buradan Wendy'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Red Velvet Official Website: http://redvelvet.smtown.com/

Red Velvet Official Twitter: @RVsmtown

RED VELVET Turkey Twitter: @turkeyredvelvet

 

ÖZEL HABER - RÖPORTAJ

Buğurcan Baştuğ

Beşiktaş Medya Grup

Haber Videosu


Editör: Buğurcan Baştuğ

Beğendim 0 Muhteşem 1 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık