Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

18 Mayıs 2024, Cumartesi

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

ÖZEL HABER / RÖPORTAJ: Pearl SHINee Turkey ile SHINee sohbetleri

ÖZEL HABER / RÖPORTAJ: Pearl SHINee Turkey ile SHINee sohbetleri

K-POP denilince akla ilk gelen gruplardan biri SHINee... Çünkü onlar K-POP müziğin efsanesi... K-POP müziğin bu kadar popüler olmasında SHINee'nin çok büyük payı var... 13 yıldır müzik dünyasının içindeler ve her bir üyesi çok özel...

SHINee'nin Türkiye'deki en büyük destekçisi Pearl SHINee Turkey ile gerçekleştirdiğimiz röportajda hem grubu hem de fan sayfasını daha yakından tanıdık... İşte Pearl SHINee Turkey'nin Beşiktaş Medya Grup'a verdiği röportaj:

1- K-POP'ın efsane grubu SHINee'yi Türkiye'deki destekçisi olarak bize anlatır mısınız? SHINee kimdir? Bugüne kadar gerçekleştirdiği başarıları kısaca özetleyebilir misiniz? 

SHINee SM Entertainment tarafından kurulmuş, 25 Mayıs 2008 yılında Replay başlık şarkısı ile çıkış yapmış, beş üyeli bir müzik grubudur. Çıkış yaptıkları dönem, aday gösterildikleri tüm ödülleri kazandıkları için K-POP tarihinde Rookie Grand Slam yapan ilk grup oldular. Japonca debutlarını 22 Haziran 2011'de Korece teklileri Replay'in Japonca versiyonunu yayınlayarak yaptılar ve satışlarda 100,000 kopyayı aşarak Oricon'da Güney Koreli bir grup tarafından kaydedilen en yüksek satış rakamına ulaştılar. Sektörde çok fazla ilke imza atmışlardır ve şu anda bile yaptıkları her yeni şey moda haline dönüşmektedir, bu sebeple "SHINee Trendi" diye bir akım başlatmışlardır. Genelde fiziksel olarak ince/çok zayıf olmalarıyla, son derece senkronize olan danslarıyla ve üyelerin her birinin çok yönlü olmasıyla tanınırlar. Fakat bizlere "SHINee kimdir?" diye soracak olursanız eğer, 13 sene sonra bile hala aynı kalabilen, 5 kişilik bir aile, hiç üye ayrılığı yaşamamış olan modern müzik grubu deriz. Büyüyüp olgunlaştıkça daha iyi kişiliklere sahip oldular ve bizleri hiç hayal kırıklığına uğratmadılar. Daima verdikleri sözleri tuttular. SHINee, bir hayranın isteyebileceği her şeye sahip olan bir grup bizim nazarımızda. 

2- SHINee'nin üyelerini ayrı ayrı tanımak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü onlar kendi başlarına da birer dünya yıldız oldular. İlk olarak 2017 yılında aramızdan ayrılan Kim Jonghyun'u tanıyarak, imza attığı başarılarını dinlemek isteriz.

Kim Jonghyun 8 Nisan 1990 yılında dünyaya geldi. Annesi ve ablasını yakından tanıyor olsak da babası hakkında pek bir bilgi bulunmuyor. Maddi durumu çok iyi olmayan çekirdek bir ailenin çocuğuydu. Kendisi annesinin gençliğinde pek çok işte çalıştığından ve çok güçlü bir kadın olduğundan her fırsatta bahsederdi. Müzikle çok küçük yaşlardan beri iç içeydi. Öyle ki, bulunduğu okulda bile bir müzik grubu vardı. Ama grubun bas gitaristiydi, ana vokali değil. 

Jjong’un hayatındaki değişim SM tarafından fark edildikten sonra Seul Müzik Lisesine gitmesiyle başlıyor. Hayatındaki ilk dönüm noktalarından birini burada yaşıyor. Müzik birden bu genç çocuğun hayatının merkezine yerleşiyor. Bu dönemde SHINee ile başlayan kariyeri Jonghyun’un kelimelerle olan yoğun etkileşimiyle de renklenmeye başlıyordu. Kaleminin gücünü çok küçük yaşlarda göstermeye başladı. 2011 yılında SHINee için yazmış olduğu Juliette şarkısı sanatçılarına söz yazarlığı konusunda pek de şans vermeyen SM şirketi tarafından başlık parçası olarak seçildi. Yıllar boyu birbirinden eşsiz şarkılarla bizleri buluşturdu. 

Bizler için de, onun için de çok önemli bir yeri olan Blue Night’dan bahsetmezsek olmaz tabii ki! Jonghyun, 2014 yılında Blue Night adlı radyo yayınının DJ’i oldu. Bu DJ’lik serüveni 2017 yılının Nisan ayına kadar devam etti. Fazlasıyla üretken bir insan olduğu için bulunduğu her yere kendinden bir şeyler katmayı görev edinmişti. DJlik onun için sadece verilen metni okumaktan ibaret olmadı. DJ’lik yaptığı süre boyunca birçok insanın kalbini rahatlattı. Radyosuna gönderilen mesajları teşvik ederek insanların iyi-kötü tüm hikayelerini dinlemek istedi. Daha sonra bu hikayelerden ilham alarak şarkılar yazmaya başladı. Bu şarkılar da dahil olmak üzere, Blue Night’da hazırlamış olduğu şarkılarını 2015 yılında yayınlamış olduğu ‘’Jonghyun The Collection Story Op.1’’ adlı albümde bir araya getirdi. Yine ‘’Monthly Live Connection’’ adı altında Elevator, It Must Be Autumn, Aewol adlı şarkılarını da yayınladı.

Tüm bu solo eserlerinin yanı sıra, Jonghyun solo çıkışını 2015 yılında ‘’BASE’’ adlı ilk solo albümü ile yaptı. Başlık parçası Crazy de olmak üzere albümdeki her bir şarkıda emeği bulunuyor. 2016 yılında ‘’She is’’ adlı solo albümüyle tekrardan bizleri selamladı, aynı BASE albümünde olduğu gibi bu albümündeki tüm şarkılarda da emeği geçmektedir. Albümün başlık şarkısı olan She is ile toplumdaki genel güzellik algısını yıkmayı amaçlamıştır. 

2017 yılında, “The Collection Story Op.2” adlı albümünü yayınladı. Bu albümünde, daha önce Blue Night döneminde yayınlamış olduğu şarkıların müzikal açıdan düzenlenmiş olduğu parçaları da bulunmakta. Aynı zamanda, albümün başlık parçası olan Lonely’de SNSD üyesi Taeyeon ile düet yapmıştır.

 23 Ocak 2018 yılında yayınlanmış olan Poet | Artist adlı albümü, son albümüdür. Albümdeki iki şarkı haricinde tüm şarkılar Jonghyun’a aittir.

Kim Jonghyun, yayınlamış olduğu şarkılardan, vermiş olduğu konserlerden daha fazla anlam ifade ediyor. Hayata bakış açısı, insanlara olan desteği, düşünceleri ve birçok özelliği ile o gerçekten farklı bir insan. Blue Night döneminde her gece bizlere söylediği cümleler, anlattığı kelimeler hala zihnimizde canlı halde ve bizler hala o cümlelerle, hikayelerle yola devam ediyoruz. Politik, toplumsal ya da bireysel sorunlar olarak ayırmadan her bir soruna dikkatlice yaklaşıp, cümlelerini süzgeçten geçirerek seçen çok ince ruhlu bir insandan söz ediyoruz. Bu tür insanlarla karşılaşmak açıkçası çok nadir oluyor, biz bu nadir karşılaşmayı Jonghyun ile yaşadığımız için çok gurur duyuyoruz.

Politik, toplumsal konulardan söz açılmışken birkaç örnek vermek istiyoruz. Kim Jonghyun, hiçbir problemi din, dil, ırk olarak ayırmamıştır. Her bir olaya yalnızca insani duygularıyla bakmıştır. Bu yüzden de dünyada büyük yankı uyandıran olaylara da duyarsız kalmamıştır. Örneğin, bir dönem tüm dünyanın gündeminde olan Mısır’daki katliama tepkisini dile getirmiştir. Aynı zamanda, toplumsal bir baskıya maruz kalan LGBTi+ haklarını savunmuş, hatta bir eşcinsel üniversite öğrencisinin mektubunu Twitter hesabında profil fotoğrafı yapmıştır. Bunu, Güney Kore’deki homofobik kitleye rağmen yapmıştır. Şu anda da tüm sosyal medya hesaplarında Jan Rose Kasmir’in Pentagon’daki savaş karşıtı protestolarda askerlere çiçek uzatırkenki fotoğrafı bulunmaktadır. 

Hatta Güney Kore’de Sewol faciasına sebep olduğu gerekçesiyle görevinden 234 oyla alınan devlet başkanı için bile 2:34 adlı şarkısını paylaşıp “Bütün arkadaşlarım (Shawollar) toplanmışlar. Bu şarkıyı gerçekten çok seviyorum” demekten çekinmemiştir. Jonghyun hem sanatçı, hem şair hem de duyarlı bir vatandaştır. Yaşanan problemlerde şirketin arkasına sığınmak yerine her zaman önce kendisi konuşmuş ve bizzat kendini eleştiren kişilerle mesajlaşarak kendini açıklamıştır.

Jonghyun’un aramızdan ayrılmış olması bizlerde derin bir hüzün ve yara bırakmış olsa da biz onun hatıralarını yaşatmak için var gücümüzle sıkı çalışmaya devam edeceğiz. Bunu her zaman söylüyoruz ve söyleyeceğiz, Jonghyun 18 Aralık’tan ibaret değil. Onun kocaman bir hayatı, saymakla bitmeyecek anıları bulunmakta. Bizler bu güzel insanın hayatını ve hikayelerini insanlara anlatmak için buradayız, burada olmaya devam edeceğiz.

Editörden not: Jonghyun (SHINee) - Y si fuera Ella 

3- Lee Taemin ismini bilmeyen yoktur. Gerçekten çok başarılı işler gerçekleştiriyor. Tamamen benzensiz, kendine özgü bir tarz yarattı. Bize Taemin'i anlatır mısınız? Solo kariyeri nasıl başladı ve nasıl gelişti?

Grubumuzun en küçüğü (maknaesi) olduğundan abilerinin ve Shawollarının göz bebeğidir kendisi. SHINee'nin çıkış yaptığı sırada henüz 15 yaşındaydı. Belki de bu nedenle hiçbirimiz onu kolay kolay gözümüzde büyütemiyoruz ama o çokça büyük işlere imza atarak bizi daima gururlandırdı ve gururlandırmaya da devam ediyor...

Dediğimiz gibi Taemin, SHINee çıkış yaptığında çok genç denilebilecek bir yaştaydı. Fiziksel gelişimi devam ediyordu ve ses rengi henüz tam oturmamıştı. SHINee'nin ilk şarkılarında vokal partı yok denecek kadar azdı. Bu durum onu yıkmak yerine hırslandırdı ve hırsı onu geliştirdi. Kendisi bu durumu "Birbirinden yetenekli SHINee üyeleri arasında hayatta kalmalıyım." diyerek espirili bir şekilde anlatmıştı bir keresinde. 

Hırsı ve doğal yeteneği sayesinde - abilerinin büyük desteğini de anmadan geçmek olmaz - 2014 yılında bir mini albüm olan ACE ile çıkış yaptı. Böylece SHINee'nin eser kaçakçılığı serisi* başlamış oldu.

Taemin ACE albümü ile birlikte bir solo sanatçı olarak neler yapabildiğini kanıtladı. Vokal yeteneklerinin küçümsenemeyecek kadar gelişmesi fark edenlerin takdirini hala kazanmaya devam ediyor.

Kendisi Kore'deki aktivitelerinin yanında Japonya'da da epey aktif ve başarılı. İlk solo konserini Budokan'da 360 dereceli bir arenada, salonun ortasındaki hareketli bir platform üzerinde verdi. Kore'de başka bir konserinde ise 45 derece eğimli bir platformun üzerinde dans etti. Sizin de dediğiniz gibi benzersiz ve kendisine özgü bir tarz oluşturdu. Goodbye (Jp: Sayanora hitori) dansının herkesi büyülediğini söylesek abartmış olmayız sanırım? 

Dans ve vokal yeteneğinin yanında söz yazarlığını yaptığı şarkıları da vardır. (Örn; Soldier, Day and Night, Think of you

Pek çok şarkısının da aranjmanında ve koreografisinde yer aldı. (örn; Under My Skin

Taemin, tıpkı diğer SHINee üyeleri gibi genç yaşında anlatmakla bitmeyen bir kariyere sahip. Ben kendisini Japonya'da canlı izleme şansına nail olmuş birisi olarak söyleyebilirim ki Taemin gerçekten görülmeye ve korunmaya değer bir hazinedir. 

* SHINee eser kaçakçılığı serisi: 3 üyemizin de ilk solo albümlerinin tasarımları ve İsimleri ACE albümünden ilham alınmıştır. Üyeler, Jonghyun BASE mini albümü ile çıkış yaptığında bu ifadeyi kullanarak espiri yaptıkları için bizler de bu şekilde anıyoruz. 

ACE (Taemin) - BASE (Jonghyun) - FACE (Key) - VOICE (Onew)

4- Choi Minho, hem müzik, hem de oyunculuk alanında başarılı işler yapıyor. 2016 yılında rol aldığı Hwarang: The Beginning isimli dizi çok güzeldi... Minho'yu sizden dinlemek isteriz.

"Ateşli Karizma" Choi Minho... Anlatılmaz yaşanır...

Ama biz elimizden geldiğince anlatmaya çalışalım. 

Bir zamanlar "Bu devirde ya topçu olacaksın ya popçu." diye bir söz vardı. Bizim oğlan her ikisi de olanlardan. Bir de oyunculuk var tabi. Bu işlerin hepsini profesyonel olarak icra ediyor olmasına inanın bizler bile hala şaşırıyoruz. 

SHINee' de ana rapper konumunda olan Minho'nun aslında peltek olduğunu bilmeyen çok kişi vardır. Ayrıca rapper dediğimize bakmayın onun da bir solo ballad şarkısı var! Kim bilir belki bir gün solo albümü de olur? SHINee’de söz yazarlığı denince akla hep Jonghyun geliyor fakat Minho da söz yazarlığına Jonghyun kadar erken başladı. Çaylak zamanlarından beri şarkılardaki rap kısımlarını hep kendisi yazar.  

Spora olan merakı babasından geliyor. Şu anda bir futbol takımında teknik direktörlük yapmakta olan babasına karşı büyük bir sevgi ve saygı besliyor Minho. Gurur duyulan evlat olmak dileğiyle yanıp tutuşuyor. Uzun atlama, yüzme, dalış, basketbol gibi aklınıza gelebilecek her türlü spor dalına el atmıştır. 

Askerliğini de ordunun en çok fiziksel güç gerektiren kolunda, Deniz Kuvvetleri'nde yaptı. Hırsının ve hevesinin bir sınırı yok.

Pek çok dizi ve film yapımında başrol ve yan rol olarak çalıştı. İlk başrol oyuncu olduğu yapım To the Beautiful You bizler için epey kıymetlidir. 

Küçük bir not, dizinin ostlarında diğer üyelerin seslerini duyabilirsiniz :') 

En son yer aldığı yapım "Lovestruck in the City" dizisine geçici olarak girip senaryoya bölüm eklenmesine sebep olmuş bir adam Choi Minho.

Film sektöründe ise bambaşka bir oyuncu Minho görürsünüz. Tuttuğu her işi başarılı olana kadar bırakmaz. Illang: The Wolf Brigade, The Battle of Jangsari, Derailed gibi başarılı yapımlarda Minho’nun harika oyunculuğunu izlemeden geçmeyin deriz. 

Aynı zamanda pamuk şeker gibi tatlı bir kalbi, sizi sıcacık eden alevli karizması ve nerede görseniz başınızı yaslamak isteyeceğiniz güven veren omuzları vardır. Ne zaman zora düşeseniz elinizden tutacak kadar korumacı ve her baktığınızda tüm kötülüklerden saklamak isteyeceğiniz kadar masum birisi. SHINee’nin en tutkulu hayranı olmaya kendini adamış, nerede ve nasıl olursa olsun üyelerini desteklemek için her şeyini ortaya koyan bir insandır kendisi. Konserlerde en arkalardaki hayranlara bile ulaşmak için elinden geleni yapan, binlerce kişinin arasından sizinle göz göze geldiğini hissettirebilecek birisi. 

Muhteşem kişiliğinin yanında yaptığı işlerin de muhteşem olmasına şaşırmamak gerekir sanırsam. 

*Röportajı okuduktan sonra Minho'nun vokalini öğrenmek isteyen olursa, onları I'm Home'u ve Tokyo Dome'da Shawollar için özel söylediği Kiseki'yi dinlemeye davet ediyoruz!  

5- Sanatın her alanında başarılı bir sanatçı olan Key'i de sizlerden dinlemek isteriz. Key kimdir, kariyer hayatına hangi başarılı işleri sığdırdı?

Key, elini attığı her işin altından kalkabilen bir kişilik. SHINee’nin rapçisi ve “üçlü tehdit”i olarak da tanınır. Vokal, dans ve görünüşte kimse eline su dökemez desek yeridir. Çıkışından bu yana SHINee için söz yazarlığı yapıyor. Yakın zamandan bahsedersek 2018’de çıkarttığı ilk solo albümü “FACE” için 4 şarkı yazdı. Koreografileri çok çabuk öğrenir. 

Key’in resme ve modaya ilgisi büyük. Bu ilgisini bireysel olarak yansıtmasının yanı sıra 2015 yılında SHINee’nin 4. albümünün başlık parçası olan “VIEW” için stilistliği üstlendi. Şirket şarkının takım elbiselerle sergilenmesini isterken, Key takım elbisenin şarkının havasına uymadığını söyleyerek old school tarzında kıyafetler hazırladı. Ve bu sayede ortaya “zamansız bir konsept” çıktı. Key’deki bu potansiyeli gören çalışanlar 2015’te gerçekleşen SHINee WORLD V ve 2016’da gerçekleşen DxDxD konser turları için de onun tasarımlarına ve fikirlerine sadık kaldı. Tasarım işi Key’in içine oldukça sinmiş olacak ki ilk solo konser turu olan KEY LAND için yaptığı kostüm tasarımlarının yanı sıra kendi ve SHINee üyeleri için birer “wonderland” yarattı. Tüm çizimlerini Key’in hazırladığı bu alternatif dünyalar üyeler hakkında özel şeyler taşıyan ince düşünülmüş bir çalışma. Key, bu tur için o kadar heyecanlıydı ki konser turuna özel satılan ürünlerin tasarımında bile söz sahibiydi. 

Key’den bahsetmişken oyunculuğuna değinmezsek olmaz. Key oldukça başarılı bir müzikal oyuncusu. In the Heights, Zorro, Bonnie & Clyde gibi müzikallerin yanı sıra 2016’da katıldığı “Save the Green Planet” tiyatrosuyla tiyatro oyuncusu olarak da çıkışını yaptı. Artık dizi ve sinema sektörüne yönelmenin zamanı gelmişti. Aynı yıl yayınlanan “Drinking Solo” adlı dizideki “Kim Kibum” karakteriyle izleyicileri adeta cezbetti ve halk arasında bir popülarite kazanmaya başladı. Key’in söylediğine göre, dizinin orijinal senaryosundaki “Kim Kibum” aslında şiveli değil standart Seul ağzıyla konuşuyor. Fakat Key, Daegu şivesi fikrini yönetmenin aklına sokuyor ve “diroriii” ortaya ikonik bir karakter çıkıyor. Çocukluk hayali olan şarkıcılığın peşinden giden fakat bununla sınırlı kalmayıp sanatın hemen hemen her alanında bulunan Key, ideal sanatçı kimliğiyle ve çalışkanlığıyla bizleri kendisine hayran bırakıyor.

6- Onew'de diğer üyeler gibi on parmağında on marifete sahip olan bir sanatçı. En son Descendants of the Sun isimli dizide doktor rolünü başarılı bir şekilde canlandırdı. Onew'ide tanımak isteriz.

Öncelikle herkesin aklını kurcalayan çok büyük bir problemi ortadan kaldırarak başlayalım o zaman. Onew, Onyu diye telaffuz edilir arkadaşlar... Evet... Bizler de şaşırma yollarından geçtik.

Gelelim Onew'nun faydalarına...

Gerçek adı Lee Jinki olan Onew, SHINee'nin biricik lideridir. Kendisinin starlar dünyasında anormal karşılanabilecek kadar normal bir kişiliği ve zevkleri vardır. Balık tutar, kafede kitap okur, yemek yemeyi çok sever - özellikle tavuk sevdası dillere destan artık- sosyal medya hesapları sinek avlar,  50 yaş üstü dayılar gibi selfie çeker... 1989 doğumlu olmasına rağmen üyeler ona "Yaşlı adam" diye seslenir çünkü doğuştan yaşlı olan bir adam düşünün... 

Aynı zamanda kendisini varyetelerde Ttakbam ile ceviz kırarken, karpuz parçalarken ya da insanlara beyin kanaması geçirtirken görebilirsiniz. Öyle gözükmese bile fiziksel olarak en güçlü üyemiz olabilir.

Eşsiz bir sesi vardır. Vokal yetenekleri Nessun Dorma gibi operanın mihenk taşı olan bir eserin altından kalkabilecek kadar üst seviyededir. Friend şarkısındaki 40 saniyeden uzun yüksek notasıyla K-pop’taki en uzun yüksek nota rekorunu elinde tutuyor. 

Bal sesinin yanı sıra sizlerin de bahsettiği gibi oyunculuk yeteneklerini de bizlere Descendants of the Sun dizisinde sergilemiştir. Kariyeri boyunca çeşitli müzikallerde yer aldı ve seyircilerden gerek sesi gerekse duyguları karşı tarafa içtenlikle geçiren oyunculuğuyla tam not aldı. Ordudayken de askeri müzikallerde yer almıştır.

Askeri görevi başlamadan hemen önce 2018'de hayranlar hediye olarak ilk mini albümü olan VOICE ile solo çıkışını yaptı.  Şimdilerde ise yeni solo çalışmaların sinyallerini veriyor ve merak içerisinde bekliyoruz.

7- SHINee, 2021 yılında "Don't Call Me" isimli yedinci stüdyo albümünü çıkardı. Müzikal olarak nasıl bir albüm? Eski ve yeni müziklerinin arasında benzerlikler ve farklılıklar var mı? 

SHINee’nin 7. Stüdyo albümü Don’t Call Me müzikal açıdan pop, hip hop, EDM, R&B ve raggae türlerini bir araya toplamış bir albümdür. Uzun zaman sonra yayınlanan bir albüm olması özel kılmaya yetecek bir sebep fakat SHINee bu albümde  13 yıllık bir grup olmalarına rağmen HALA insanlara yepyeni, hiç görmedikleri yönlerini sunabileceklerini bir kez daha kanıtlıyor. Kariyerleri boyunca hiç bu kadar hip-hop vari bir konseptle geri dönmemişlerdi ve bu yenilik öncesiyle şimdi arasındaki farkı bariz ortaya koyuyor. Pek çok insana “Bu hiç SHINee gibi değil. Ama bir dakika… SHINee gibi gelmiyorsa zaten bu SHINee’dir” dedirttiler. Her seferinde bir şeyleri trend haline getirip, akıllara kazıyarak alıştırdıktan sonra “SHINee gibi değil” diye şaşırtmayı başarıyorlar. Tüm bu sözlerimiz genel olarak albümün konseptini ve Don’t Call Me’yi işaret ediyor olsa da albümdeki şarkıların hepsi başlık parçası olarak seçilebilecek seviyede. Büyük konuştuğumuzu düşünenlere Body Rhythm dinlemelerini öneriyoruz.

8- SHINee'yi tanıdıktan sonra, Türkiye'de SHINee'nin büyük destekçisi Pearl SHINee Turkey ekibini tanımak istiyoruz. Pearl  nasıl kuruldu? Sayfanızda kaç admin var? Aranızda meslek sahibi olan ya da öğrenci olanlar varsa hangi bölümde okuyor ve hangi meslek alanında çalışıyor?

Pearl SHINee Turkey sayfası 2014 yılında kuruldu. Bir doğum günü projesi yapma isteğiyle yanıp tutuşan bir grup insan bir araya geldi ve Jonghyun’a doğum gününde kutlama mesajlarımızın ve fotoğrafların olduğu bir kitap gönderdik. Daha sonra Whisper* adminimiz uzun zamandır hayalini kurduğu sayfayı anlattı ve herkes bu hayali benimsedi. “Ne olursa olsun samimiyeti elden bırakmayalım ve işimizi kaliteli yapalım” sözüyle yola çıktık, 7 senedir bu işi sürdürüyoruz. Tabii 7 sene olunca, hepimiz beraber büyüdük.

Sayfada 12 admin var. Whisper* dışında herkes okuyor ama o da okumaya devam ediyor diyebiliriz çünkü kendisi Okul Öncesi Öğretmeni. 2 adminimiz henüz üniversite sınavına hazırlanıyor. Diğerleri İngilizce Öğretmenliği, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Uluslararası İlişkiler, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Sağlık Yönetimi gibi bölümlerde okuyorlar, bir adminimiz de Veterinerlik Fakültesi son sınıf öğrencisi.

9- SHINee'nin özel günlerinde ne tür etkinlikler gerçekleştirdiniz?

Özel gün etkinliklerimizi genel olarak bağış kampanyası olarak seçmeyi tercih ediyoruz. Bugüne kadar LÖSEV’e bağış yaptık, Sokak Hayvanlarına mama bağışında bulunduk, Fipli Kedilerin tedavisi için yardımda bulunduk. 

Aylık eğitim masraflarını karşılamaya devam ettiğimiz yetim çocuğumuz var. Jonghyun için Mavi Ay projeleri kapsamında SHINee World Turkey’le birlikte Mavi Ay Müzik Sınıfları projesini yürütüp birlikte ihtiyacı olan okullara müzik aleti bağışında bulunduk.

 Interstaellar adlı bir uluslararası hayran sayfaları topluluğunda yer alıp Taemin’e hayranların mesajlarını, fotoğraflarını, ilham verecek şarkı önerilerini gönderdiğimiz bir hediye seti gönderdik. Bu proje 2 kez gerçekleşti. 

Bunların dışında tatlı fakat anlamlı projelerimiz de oldu, SHINee World için ve Jonghyun için gökyüzünden birer yıldıza isim verdik. Konser izleme partisi düzenledik. SHINee’nin yıl dönümünde eski videolarını taklit ettiğimiz bir video hazırladık – sonradan izlemesi zor olsa da.

10- Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?

Tüm Türk sayfaları adına şunu söylemek isteriz, bizler adminler olarak sadece saygı ve empati topraklarında çiçek açabiliyoruz. Eğer kötülükle sularsanız dikenlerimizden başka bir şey bulamazsınız. 

Pearl özelinde ise, incilerimizle birlikte çok fazla şey yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Birbirimize “Sıkı çalıştınız, siz bizim gururumuzsunuz” diyeceğimiz günler çok. Işıldamaya devam edelim~ 

Bizlere bu fırsatı tanıdığınız için sizlere de çok teşekkür ederiz Beşiktaş Medya~

 

ÖZEL HABER / RÖPORTAJ
Buğurcan Baştuğ

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Editör: Buğurcan Baştuğ

Beğendim 0 Muhteşem 8 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık