Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM TWITTER TAKİP ET

25 Mayıs 2022, Çarşamba

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP / Resmi Basın Yayın Platformu

ÖZEL HABER: NFlying Turkey ekibi ile N.Flying ve müziğine dair her şey

ÖZEL HABER: NFlying Turkey ekibi ile N.Flying ve müziğine dair her şey

Her üyesi eşsiz bir yeteneğe sahip olan  N.Flying, 2013'te Japonya’da indie çıkışını yaptıktan sonra, 2015’te N.Flying Kore Müzik piyasasına girdi. Hem kendi besteleri hem de yaptıkları cover'lar ile isimlerinden övgüyle bahsettiren grubu, Türkiye'deki en büyük destekçisi olan fan sayfası NFlying Turkey'den dinledik. Aynı zamanda ekibi de tanıma fırsatına sahip olduk. İşte NFlying Turkey'nin Beşiktaş Medya Grup'a verdiği röportaj:

1- N.Flying hem kendi şarkıları hem de yaptıkları cover'larla oldukça başarılı ve yetenekli bir grup. Grubun Türkiye'deki en büyük destekçisi olan NFlying - 엔플라잉 Turkey'den "N.Flying"i tanımak isteriz.

N.Flying 1 Ekim 2013’te Japonya’da indie çıkışını dört üyeli olarak gerçekleştirdi. Üyeler Lee Seunghyub (Lider, vokal, rapper, piyano, ritim gitar), Kwon Kwangjin (Bas gitar), Cha Hun (Gitar, arka vokal), Kim Jaehyun (Bateri) idi. Normalde Kore çıkışlarını 2014’te yapmaları planlansa da önce Sewol Gemi Faciası daha sonra da Seunghyub’un dizinden ameliyat olması sebebiyle çıkışları ertelendi ve 20 Mayıs 2015’te N.Flying Kore Müzik piyasasına girdi. Aynı yıl bir single yayınladıktan sonra Kore’de yaklaşık iki yıllık bir duraklama dönemine girdiler daha sonra 19 Haziran 2017’de grubun yeni üyesi Yoo Hweseung grubun lideri tarafından tanıtıldı. Hweseung eşsiz vokali ile N.Flying’in başka yönlerini keşfetmemizi sağladı. Hweseung gruba katıldıktan sonra Kore’de aktif olmaya başladılar. 2018 yılının aralık ayında grubun bas gitaristi Kwangjin ile ilgili asılsız bazı olayların yayılması sebebiyle Kwangjin gruptan ayrıldı ve N.Flying yaklaşık bir yıl boyunca resmi bir bas gitaristi olmadan devam etti. Kwangjin gruptan ayrıldıktan çok kısa bir süre sonra grup, Seunghyub’un yazıp bestelediği Rooftop parçası ile halktan büyük bir ilgi topladı ve oldukça ünlü oldu. N.Flying’in resmi bas gitaristinin olmadığı dönemde kardeş gruplarının dağılması üzerine o grubun (Honeyst) bas gitaristi ve yetenekli lideri olan Seo Dongsung N.Flying’e bas gitar konusunda yardımcı oldu daha sonra üyelerin teklifi ile 1 Ocak 2020’de resmi olarak gruba katıldı. N.Flying beş üyeli olarak konserler verdi, albüm yayınladı ve bazı programlara katıldı. Şu anda grup olarak resmi aktivitelerde bulunmasalar da liderimiz ve bateristimiz oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda batersitimiz ve gitaristimizin 2 IDIOTS adında eğlenceli içerikler üreten, Hweseung’ın ise kendi adında cover yaptığı birer Youtube kanalı var. Liderimiz de J.Don adı ile Soundcloud hesabında şarkılar ve coverlar paylaşıyor.  

2- "Rooftop" isimli şarkılarıyla büyük bir başarı yakalamışlardı. N.Flying bugüne kadar hangi başarılara imza attı? Kısaca özetleyebilir misiniz?

2017 yılında The Japan Gold Disc Ödülleri’nde Best 3 New Artists (Asia) Ödülü’ne; 2019 yılında Brand of the Year Ödülleri’nde Idol Band of the Year Ödülü’ne, Soribada Best KMusic Ödülleri’nde Rising Hot Star (Band) Ödülü’ne, MelOn Music Ödülleri’nde Best Rock Ödülü’ne, First Brand Awards 2020 KOREA’da Idol Band Ödülü’ne, The 9th Gaon Chart Music Ödülleri 2019’da, The Discovery Of This Year’da BAND Ödülü’ne layık görülmesinin yanı sıra müzik programlarında iki birincilik aldılar. Kore’de halk tarafından çok sevilen ve saygın olan ‘’Immortal Songs 2’’ programında Yoo Hweseung solo olarak bir kez, N.Flying grup olarak bir kez olmak üzere 2 kere kupa kazandılar. Ayrıca ‘’Sugarman 3’’ programında da birincilik kazandılar.

3- N.Flying 2020 yılında "So, Tong"  isimli 7. mini albümünde yeni üyesi ile birlikte geri dönüş yaptı. Bu albümden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu albüm N.Flying’in yıllardır kardeşleri gibi gördükleri Dongsungla gerçek bir aile gibi bir araya gelmesinin yanı sıra bizler için pek çok yönden özel bir albüm. İlk defa Kore’de fan şarkımız yayınlandı, şarkıyı bütün üyelerin yazması ve her üyenin söylemesi bizim için daha da özel kılıyor E-Yo’yu. N.Flying sadece bir müzik grubu olmakla yetinmeyip sosyal projelerde de yer alıyor. Kore’de bilindiği üzere gençlerin intihar oranı oldukça yüksek. N.Flying bununla ilgili bir projeye katılıp It’s Okay şarkısını yayınlamıştı daha önce,  bu albümlerinde ise o şarkıyla hayata tutunma kararı alan fanlarına teşekkür etmek amacıyla Flower Fantasy şarkılarını yayınladılar.  

4- Grup faaliyetlerine ilk olarak Japonya'da başladı. Japonya'daki etkinlikleri hakkında neler söylemek istersiniz?

FNC Entertainment’ın bandlerinin Japonya’da eğitim görmeleri bir gelenek. Band grupları Kore’ye nazaran Japonya’da daha büyük hayran kitlelerine sahip ve Japonya’da daha çok band grubu olduğu için müziklerini geliştirmeleri için de oldukça uygun bir yer. N.Flying aslında ilk olarak Japonya’da var oldu ve 2014 yılına kadar Kore’de yurtları bile yoktu. Dolayısıyla diğer FNC bandlerinde olduğu gibi Japonya N.Flying’in de ikinci memleketi aslında. Bu sebeple Japonya’da da albüm ve singlelar yayınlayıp konserler düzenlediler. 

5- N.Flying yaptığı harika cover ve medley yapıyor. Bununla ilgili bize aktarmak istedikleriniz var mı?

N.Flying sadece bir rock veya pop-rock olarak adlandırabileceğimiz bir grup değil. Çok çeşitli yönlere sahip bir grup. Kendileri bile kendilerini hala keşfettiklerini ve tam bir renklerinin bulunmadığını söylüyorlar. Belli bir türe bağlı kalmadan her türlü şarkıda yeteneklerini gösterebilirler. Pek çok kez cover yaptıkları şarkılar şarkının asıl sahipleri tarafından övüldü. Bunda her bir üyenin eşsiz yetenekli olmasının yanı sıra liderimizin prodüktör olarak yeteneklerini de övmek gerek. Coverlayacakları şarkıları N.Flying’e özel kılmak için pek çok düzenleme yapıyor. Herhangi bir coverlarına ya da medleylerine göz attığınızda ne demek istediğimizi çok iyi anlayacaksınız.

N.Flying (엔플라잉) - 7 rings + bad guy + Señorita┃POP MEDLEY dinlemek için tıklayınız.

6- N.Flying 2021 yılındaki yeni projeleriyle ilgili bir müjde verdi mi?

Bu sene bir geri dönüş yapmalarını bekliyoruz ama henüz kesin bir tarih yok. Onun dışında liderimiz Lee Seunghyub’un dizisi Will You Leave? 11 Şubat’ta yayınlanmaya başlayacak ve bateristimiz Kim Jaehyun’un Japon yapımı dizisi With You on the Day the World Ends dizisi 17 Ocak’ta yayınlanmaya başladı.

7- N.Flying'i tanıdıktan sonra sizi de tanımak isteriz. NFlying - 엔플라잉 Turkey nasıl kuruldu?

NFlying - 엔플라잉 Turkey 2014 yılında N.Flying daha Kore’de daha resmi çıkışını yapmadan kuruldu. O dönemde aslında N.Flying için pek çok ekip kuruldu ama sadece NFlying - 엔플라잉 Turkey ekibi ve N.Flying Türkiye ekibi aktif kalmayı başarmıştı. Sonra N.Flying’in müziği bu iki ekibi bir araya getirdi. Birleşen eski iki ekipten şu an yalnızca Blueflying kalmış olsa da önemli olan N.Flying’e olan sevgimizin daimi olmasıydı ve N.Flying bunu başardı. Sayfaya pek çok emek veren kişilerin her birine bu röportaj aracılığıyla ayrı ayrı teşekkür etmek isteriz. 

8- Kaç kişilik bir ekipsiniz? Aranızda öğrenci ya da çalışanlar var mı? Okuyan varsa hangi bölümde, çalışan varsa hangi meslek alanında?

Ekibimizde 8 kişi var. Ekibimiz bir lise öğrencisi, iki tane Kore Dili ve Edebiyatı öğrencisi, bir tane Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi, iki tane yüksek lisans öğrencisi ve şu anlık çalışmayan bir üyeden oluşmakta. Ayrıca ekibimizde resmi olarak bulunmasalar da yardıma ihtiyacımız olduğunda gerek çeviri gerek videolar konusunda yardımcı olan arkadaşlarımız var onlara da teşekkür etmek isteriz. Şu anda ekip olarak yoğun bir dönemden geçmekte olduğumuz için sayfa ile çok ilgilenemiyor olmamıza rağmen sabırla çevirlerimizi bekleyen herkese de teşekkür ederiz. 

9- Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi N.Flying, pek çok Sosyal Sorumluluk Proje’sinde yer almış,  kişiliklerinin iyi olmasıyla da oldukça tanınan bir grup. Özellikle liderimiz iyi hareketleri ile internette pek çok kez viral oldu. N.Flying müzik olarak da sonsuz bir renge sahip şarkılarının çok çeşitli olmasının yanı sıra hangi şarkıyı coverlasalar kendi şarkıları haline getiren bir grup. N.Flying’i tanıdığına pişman olan yok ama onları erken tanımayan herkes pişman olduğunu söylüyor. Siz de pişman olmak istemiyorsanız N.Flying dinlemenizi tavsiye ederiz. Bizimle böyle bir röportaj yapmak istediğiniz için özellikle de yeni bir yılın ilk röportajını yapmak isteyen Beşiktaş Medya Grup’a ve bizimle iletişime geçen Buğurcan Baştuğ’a teşekkür eder, bu yılın herkes için güzel bir yıl olmasını dileriz. 

N.Flying Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: @NFlyingofficial
Instagram: @letsroll_nf

NFlying - 엔플라잉 Turkey Twitter'dan takip etmek için: @nflyingturkey

 

ÖZEL HABER / RÖPORTAJ
Buğurcan BAŞTUĞ

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Editör: Buğurcan Baştuğ

Beğendim 2 Muhteşem 2 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor

Anket

Beşiktaş Medya Grup yayınlarından en çok hangisini takip ediyorsunuz?

yukarı çık