Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

14 Temmuz 2024, Pazar

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

ÖZEL HABER: 4 muhteşem kadını BLACKPINK Turkey'den dinledik

ÖZEL HABER: 4 muhteşem kadını BLACKPINK Turkey'den dinledik

Dört yetenekli kadından oluşan Blackpink, müzikleriyle Güney Kore'den tüm dünyaya ulaşarak, dünya çapında bir yer edindi. Onların adını bilmeyen, şarkılarını duymayan yok. Ancak, biz onları daha yakından tanımak isteriz. Bu nedenle grubun Türkiye'deki fan sayfası BLACKPINK Turkey'den Blackpink'i ve adminleri daha yakından tanıdık.

BLACKPINK’in Türkiye’de ki en büyük destekçisi olarak bize grubu tanıtabilir misiniz?

BLACKPINK 2016 yılında YG Entertainment bünyesinde çıkışını gerçekleştiren kız grubudur. Grup üyeleri Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa uzun stajyerlik dönemlerinden sonra resmi olarak çıkışlarını gerçekleştirmiş ve kısa sürede tüm dünyaya isimlerini duyurmayı başarmışlardır. Hayranlarına ‘BLINK’ olarak seslenmektedirler ve hayran grubunun resmi adı budur.

BLACKPINK 4 farklı kişiliğin bir araya gelmesiyle oluşan bir grup. Aralarındaki enerjiyi kilometrelerce öteden hissedebilirsiniz. Sıkıca çalışmaları, her zaman kendilerini geliştirmek için yeni şeyler öğrenme merakları ve bugüne kadar gelmelerini sağlayan güçleri çoğu zaman birçok insana ilham oluyor. Onları tanımak bir idol grubu üyelerini tanımaktan daha başka bir duygu. BLINKleri bir arkadaş gibi görüyorlar ve aynı şekilde biz BLINKler onları bir arkadaş gibi görüyoruz. Eğer tek başlarına yemek yemek o gün sıkıcı geldiyse canlı yayın açıp BLINKlerle sohbet ederek yemeklerini yedikleri anlar olmuştur. Fikirlerini dile getirmekten çekinmezler. Sosyal medyada onlar ile ilgili dönen her şeyden haberleri vardır ve bir şekilde duyduklarını size belli ederler. BLACKPINK’i tanırsanız aranızda özel bir bağ oluşur. Sadece ekrana bakarken bile size anlattıkları şeyi anlayabilirsiniz.

Hem yetenekli ve hem de güzel 4 üyeyi daha yakından tanımak istiyoruz. Lalisa Manoban, Park Chae-young, Kim Jennie ve Kim Ji-Soo'yu bize anlatabilir misiniz?

Kim Jisoo, 1995 yılında Güney Kore’de doğmuş grubun en büyük üyesidir. 2011 yılında YG Entertainment’a katılarak 5 yıl boyunca stajyerlik yaparak çeşitli eğitimler almıştır. BLACKPINK üyesi olarak çıkışını yapmadan önce şirketin aktif stajyerlerinden biri olarak reklam filmlerinde, müzik videolarında ve konuk oyuncu olarak Kore dizilerinde yer almıştır. BLACKPINK’in tanıtılan 3. üyesi olduğunda tanınan bir stajyer olduğu için birçok kişinin ilgisini BLACKPINK’e çekmeyi başarmıştır. Jisoo, BLINKler tarafından grubun 4D kişiliğe sahip üyesi olarak tanınır. Eğlenceli kişiliği, açık sözlülüğü ve birbirinden eşsiz özellikleriyle insanların dikkatini her zaman çekmeyi başarır. K-Pop sektörünün en güzel yüzlerinden biri olarak seçilen Jisoo hem yerel hem de global birçok markaya modellik yapmıştır. DIOR Beauty, Jisoo’yu global elçisi seçerek kariyerinde büyük bir adım atmasını sağlamıştır. 2021 yılında yayımlanması beklenen ‘Snowdrop’ dizisinin kadın başrol oyuncusu seçilerek ilk dizisi için son günlerde çekimlerde sıkıca çalışmaya devam ediyor.

Kim Jennie, 1996 yılında Güney Kore’de doğmuş, uzun bir dönem Yeni Zelanda’da yaşamış ardından 2010 yılında Güney Kore’ye geri dönerek YG Entertainment seçmelerine katılıp stajyer olarak eğitim almaya başlamıştır. 5 yıl 11 aylık stajyerlik dönemi ile BLACKPINK üyeleri arasında en uzun süre eğitim alan üye olmuştur. Tıpkı Jisoo gibi şirketin aktif stajyerlerinden biri olarak BLACKPINK ile çıkışını yapmadan önce aynı şirkette bulunduğu sanatçılar ile birçok işbirliği yapmıştır. Jennie’nin modaya olan ilgisi hem hayranların hem de birçok büyük markanın gözlerinin onun üzerinde olmasını sağlamıştır. GUCCI ve CHANEL’in Jennie’ye olan ilgisinden dolayı hayranlar tarafından ‘Human Gucci’ ve ‘Human Chanel’ isimleriyle anılmaya başlamıştır. Birçok idol ve hayran tarafından K-Pop sektörünün moda ikonlarından biri olarak seçilmiştir. 2018 yılında açtığı Instagram hesabı aynı yıl içinde Instagram tarafından ‘’En Sevilen Hesap’’ seçilmiştir. 2018 Kasım ayında ilk solo teklisi olan ‘SOLO’ şarkısını yayınlayarak birçok rekor kırmış ve yeni başarılara imza atmıştır.

Park Chaeyoung, sahne adıyla Rosé, 1997 yılında Yeni Zelanda’da doğmuş 7 yaşındayken ailesiyle birlikte Avustralya’ya taşındıktan sonra uzun bir dönem orada yaşamıştır. Babasının tavsiyesi üzerine 15 yaşındayken Avustralya’da düzenlenen YG Entertainment seçmelerine katılan Rosé, 8000 kişi arasından 1. seçilerek seçmeleri kazanmış ve ardından Güney Kore’ye taşınarak stajyerlik eğitimine başlamıştır. BLACKPINK üyeleri stajyerlik dönemleri hakkında konuşurken Rosé için her zaman gitarıyla ortalıkta dolaşan bir kız olarak bahsetmişlerdir. BLACKPINK olarak çıkış yapmadan önce Rosé diğer üyeler gibi aktif bir stajyerlik yapmamıştır. YG Entertainment sanatçısı G-Dragon’un 2012 yılında yayımladığı ‘One of A Kind’ albümünün ‘Without You’ şarkısında ‘?’ ismiyle yer almış fakat BLACKPINK ile çıkışını yapana kadar düetin Rosé ile yapıldığı şirket ve sanatçı tarafından açıklanmamıştır. Rosé sesiyle K-Pop dünyasında kendine bir yer edinirken diğer yandan büyük markaların ilgisini çekerek birçok markaya modellik yapmıştır. YSL markasının global elçisi ilan edilen Rosé, markanın yaratıcı yönetmeni olan Anthony Vaccarello ile yakın arkadaştır. Geçtiğimiz aylarda sahiplendiği köpeği Hank’e Instagram hesabı açan Rosé, kısa sürede hesabın 1 milyon takipçiye ulaşmasıyla medyada adından bahsettirmiştir. ‘GONE’ isimli ilk solo teklisi ile 2021 Mart ayında solo çıkışını yapması beklenen Rosé için bütün dünya heyecanlı!

Lalisa Manoban, sahne adıyla Lisa, 1997 yılında Tayland’da doğmuş ve grubun en küçük üyesidir. 4 yaşından itibaren dans dersleri alan ve ‘We Zaa Cool’ isimli dans grubunun üyesi olan Lisa, 2010 yılında YG Entertainment seçmelerini 4000 kişi arasından tek başına kazanarak Güney Kore’ye taşınmış ve stajyerlik eğitimine başlamıştır. Güney Kore’ye taşındığı ilk aylarda çok iyi Korece bilmediği için sıkıntılar çektiğini fakat üyelerin o zamanlar ona yardımcı olduğunu anlatmıştır. Stajyerlik dönemi boyunca hem eğitim almış hem de aktif bir stajyer olarak YG Entertainment’ın kendi markalarına modellik yapmış ve şirketin sanatçılarından olan Taeyang’ın müzik videosunda yer almıştır. Uzun zamandır dans etmesi Lisa’yı şirkete katıldıktan kısa bir süre sonra şirketin en iyi dansçılarından olarak anılmasını sağlamıştır. 2018 yılında açtığı Instagram hesabı kısa sürede milyonlarca takipçiye ulaşarak onu hem en çok takipçisi olan K-Pop idolü hem de Taylandlı sanatçı konumuna getirmiştir. 2018 ve 2019 yılında TheStandard tarafından ‘Yılın İnsanı’ seçilerek onurlandırılmıştır. ‘Lilifilm Official’ adıyla açtığı Youtube kanalına çektiği vlogları ve dans videolarını yükleyerek birçok insanın ilgisini çekmeye devam etmektedir. Son 2 senedir Çin’in popüler şovu ‘Youth With You’ için akıl hocalığı yapmaktadır.

Grup üyelerinin solo çalışmalarından, katıldıkları tv şov ve  rol aldıkları dizilerden biraz bahsedebilir misiniz? Mesela, Lisa "Youth With You"da dans hocalığı yapmıştı. Gerçekten heyecan verici performanslara imzasını attı.

BLACKPINK çıkış yaptığından bu yana yalnızca belirli televizyon şovlarına katılmış olsa da, JTBC (Kore televizyon kanalı) ve Youtube ortaklığı ile önce ‘BLACKPINK HOUSE’ adında kendi eğlence şovlarını yayınlamış ardından ilk dünya turneleri sırasında ‘BLACKPINK DIARY’ ile konserlerin kamera arkalarını içeren bir seriyle hayranların karşısına çıkmıştır. 2018 yılında ‘Real Men 300’ şovunun ekibine katılan Lisa, bambaşka bir yönünü bize sunmuştur. ‘Youth With You’ ekibine katıldığında kendi deneyimlerinden yola çıkarak stajyerlere yol göstermesi, adil davranması ve sergilediği dans performansları ile programın reyting seviyesini yükselten etkenlerden biri olmayı başarmıştır.

2018 yılında Güney Kore’nin en büyük kanallarından biri olan SBS’de başlayan ‘Village Survival’ şovunun ilk sezonunda yer alan Jennie, karizmatik duruşunun altında yatan sevimli Jennie’yi ortaya çıkardığında insanlar tarafından olumlu yorumlar alıp şov dünyasında kendine bir yer edinmiştir.

2019 yılında Netflix Kore tarafından yayımlanan ‘Arthdal Chronicles’ dizisinin 7. bölümünde 2 dakikadan daha kısa bir süre yer alan Jisoo, bölümün yayınlandığı gün birçok sosyal medyada en çok konuşulan kişi olmayı başararak çıkışından sonraki ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Şu günlerde 2021’in en çok beklenen dizilerinden olan ‘Snowdrop’ için kadın başrol oyuncu rolünü üstlenmesi hem biz hayranları heyecanlandırmış hem de Jisoo’nun etkisiyle dizi yayınlanmadan şimdiden medyada en çok konuşulan dizilerden biri haline gelmiştir.Güney Kore’nin çok sevilen ve izlenen programlarına konuk olarak katıldıklarında sahnede çizdikleri güçlü ve sert BLACKPINK imajının arkasında aslında fazlasıyla sevimli ve eğlenceli kişilikler yattığını göstermişlerdir. Her bir üyenin birbirinden farklı kişilikleri ve karakterleri yan yana geldiğinde ünlü K-Pop grubu BLACKPINK’ten çok dört yakın arkadaşımızın eğlendiği anları izliyormuş hissi vermeleri, aralarındaki samimiyet ve karşı tarafa geçirdikleri o sıcak duygu BLACKPINK’in bugün birçok hayranının olmasının en büyük sebeplerinden birisi.

BLACKPINK üyeleri içinde ilk solo çıkışını yapan üye Kim Jennie’dir. İlk solo teklisini ‘SOLO’ isimli şarkısı ile yapacağını duyurduğunda Twitter’da birçok ülkenin gündeminde üst sıralarda yer alarak gücünü bir kez daha gözler önüne sermiştir. ‘SOLO’ ile birlikte Jennie K-Pop solo kadın sanatçılarının rekorlarını tek tek kırarak zirvede kendine yer edinirken YG Entertainment her bir üyenin sırayla solo çıkış yapacağını duyurmuş ve insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Yakında solo çıkışını yapması beklenen Rosé, hayranlarına hediye olarak şarkısını ilk defa ilk online konserleri olan ‘THE SHOW’da performans sergileyerek duyurmuş ve onun için olan heyecanı daha da körükleyerek insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

BLACKPINK katıldıkları televizyon şovlarıyla, kendi eğlence programlarıyla, Instagram ve VLIVE canlı yayınlarıyla, solo çalışmaları ve daha birçok şeyle her zaman hayranlarına yeni bir yönlerini göstermek istediklerini birçok defa dile getirmiştir.

BLINKler olarak her zaman sıkıca çalıştıklarına ve çabaladıklarına şahit olurken yürüdükleri bu yolda onlara eşlik etmek hepimiz için unutulmaz anılar…

BLACKPINK'in 2020'de yayınlanan "The Album" isimli albümü hakkında neler söylemek istersiniz?

‘THE ALBUM’ hem bizim hem BLACKPINK’in çıkışından bu yana heyecanla beklediği ilk tam albümleri. Yaklaşık 4 yıl boyunca bir tam albüm yayımlamalarını beklerken BLINKler olarak hep sabırsızdık fakat bize sundukları mini albümler, tekliler ve solo çalışmaları ile her seferinde bir diğerinin üzerine katarak karşımıza çıkmaları bizi nasıl bir şeyin beklediği konusunda hep heyecanlandırdı. Aynı anda hem ‘BLACK’ hem ‘PINK’ temalarını birbirinden farklı yorumlarla karşımıza çıkararak sunmaları ‘THE ALBUM’ için sadece biz BLINKlerin değil onları tanıyan birçok insanın meraklanmasına sebep oluyordu.

Albümün ana çıkış şarkısı ‘Lovesick Girls’ için söz yazarlığı yapmalarının heyecanı içindeyken aynı zamanda ilk tam albümleri için Selena Gomez, Ariana Grande, David Guetta ve Cardi B gibi dünyaca ünlü sanatçılarla çalışmaları kesinlikle beklediğimizden daha fazlasının olduğunun kanıtı gibiydi.

8 şarkının her birinin farklı bir türde olması tam BLACKPINK işiydi. Hepsi birbirinden farklıydı fakat hepsi ‘İşte bu BLACKPINK!’ diyebileceğimiz izler barındırıyordu.

Uzun bir zaman beklemiş olsak bile ‘THE ALBUM’ü sadece ilk dinlediğimizde bile beklediğimize değdiğini ve bize en iyisini sunmak için sıkıca çalıştıklarını anlayabiliyorduk.

BLACKPINK'in elde ettiği başarıları ve kazandığı ödülleri kısaca özetleyebilir misiniz?

BLACKPINK çıkışlarını yaptıkları ilk günden bugüne kadar birçok başarının altına imzasını atmıştır. Bunlardan kısaca ve en önemlilerinden bahsedecek olursak eğer; çıkış şarkıları olan ‘BOOMBAYAH’ ve ‘ WHISTLE’, Billboard Dünya Dijital Şarkı Satışları listesinde #1 ve #2 numarada yer alarak bunu en hızlı başaran K-Pop sanatçısı olmuştur.

Kore müzik şovlarında sergiledikleri çıkış sahnesi ile çıkışlarından 14 gün sonra 1.lik ödülünü kazanarak o dönem en hızlı ödül kazanan kız grubu olmuşlardır. Güney Kore’deki tüm listelerde #1 numara olan ‘WHISTLE’, Perfect All-Kill (PAK) yaparak çıkış şarkısı ile bunu başaran ilk sanatçı olmuştur. 2016 yılında birçok ‘Rookie (Çaylak)’ ödülünün sahibi olurlarken aynı zamanda ‘WHISTLE’ ile ‘Yılın Şarkısı’ ve ‘Yılın Müzik Videosu’ ödüllerini de kazanmışlardır. ‘PLAYING WITH FIRE’ ile yılsonu ödül töreninde ‘Yılın Şarkısı (Kasım ayı)’ ödülünü kazanan BLACKPINK, ilk teklileri ‘As If It’s Your Last’ ile 18 ülkenin iTunes listesinde #1 numaraya yerleşmeyi başarmıştır. Kariyerlerinde bir dönüm noktası olan ‘SQUARE UP’ albümü BLACKPINK’in sonu gelmeyen rekorlara ve çok daha geniş kitlelere ulaşmasında bir yol olmuştur. ‘DDU-DU DDU-DU’ yayınlandığı ilk andan itibaren Youtube’da rekorlar kırmaya devam ederken milyar izlenim elde eden ilk K-Pop grup müzik videosu olarak gücünü bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış ve birçok listenin zirvesine yerleşerek adını herkese duyurmuştur. Albümün yan teklisi olan ‘Forever Young’, en az ‘DDU-DU DDU-DU’ kadar ses getirmiş ve dinlenme rekorları kırmıştır. Coachella öncesi yayınlanan ‘Kill This Love’ mini albümü ilk gününde 40 ülkenin iTunes listesinde #1 numaraya yükselirken albümün ana şarkısı ‘Kill This Love’ hem Youtube, hem listeler ve hem de stream platformlarında birçok başarıya imza atarak BLACKPINK’i bir kez daha zirveye yerleştirmiştir.

‘THE ALBUM’ün ön yayım şarkıları olan ‘How You Like That’ ve Selena Gomez işbirliği ‘Ice Cream’ listelerde üst sıralarda yer alırken ‘THE ALBUM’ için olan merakı artırmıştır. ‘How You Like That’ yayımlandığı ilk gün 70 ülkenin iTunes listesinde #1 numara olarak BLACKPINK’i bunu başaran ilk kız grubu yapmıştır.

Grup çalışmaları haricinde Jennie’nin ilk teklisi ‘SOLO’ 15 gün boyunca MelOn’da #1 numarada kalmış, bir K-Pop solo kadın sanatçısının Youtube’da en çok izlenim alan ve Spotify’da en çok dinlenim elde etmeyi başaran şarkı olmayı başarmıştır. Dua Lipa ile işbirliği olan ‘Kiss and Make Up’ ilk 24 saatte Youtube’da 5 milyondan fazla dinlenim almış, 30 ülkenin iTunes listesinde #1 numaraya yerleşerek ikiliye 2019 BreakTudo Ödülleri’nde ‘Yılın İşbirliği’ ödülünü kazandırmıştır. 2020 yılında Lady Gaga ile yayımlanan ‘Sour Candy’, 62 ülkenin iTunes listesinde #1 numaraya yerleşmeyi başarmıştır. Global birçok listenin zirvelerine yerleşen şarkı aynı zamanda Billboard HOT100 listesine #33 numaradan giriş yapmış ve Amazon’un en çok satanlar listesinde #1 numaraya kadar yükselmiştir.

BLACKPINK'in 2021 yılında gerçekleştirecekleri yeni projeleri hakkında bir müjde var mı?

2021 yılı için planlanan ‘THE ALBUM’ dünya turnesi, pandemi sebeplerinden dolayı askıya alınırken; BLACKPINK geçirdiğimiz bu zor günlerde ilk online konserleri ‘THE SHOW’u düzenleyerek bizlere birçok yeni performans izleme şansını sundular.

2021 yılı BLACKPINK’in daha çok solo çalışmaları ile ön planda olacağı bir yıl olabilir. İlk olarak Rosé’nin solo çıkışı ve ardından Jisoo’nun ilk dizisinin yayınlaması ile birlikte Mart ayından itibaren üyeleri solo olarak daha çok görebileceğiz. Ayrıca 3. sezonu başlayan ‘Youth With You’da akıl hocalığı yapan Lisa’nın şimdilik şov haricinde kesinleşen yeni bir planı yok. Jennie’nin bireysel takvimi henüz güncellenmemiş olsa da bahar aylarında onun da karşımıza yeni bir şeylerle çıkacağından hiç şüphemiz yok.

2021 yılı için belirlenen bir grup aktivitesi henüz yok fakat ‘As If It’s Your Last’ gibi yaz aylarında BLINKlere hediye edilecek yeni bir tekli ile karşımıza çıkmaları şimdilik tahminlerimiz arasından.

BLACKPINK'i tanıdıktan sonra sizleri de tanımak isteriz. BLACKPINK Turkey ne zaman kuruldu, kaç kişilik bir ekip, aranızda okuyan ya da meslek sahibi olan var mı? Varsa hangi alanlarda okuyup çalışıyorlar?

BLACKPINK TURKEY ilk başta birçok farklı sosyal medya platformunda kurulmuş ayrı sayfalardı. Twitter hesabımız BLACKPINK’in çıkışından yalnızca birkaç ay önce açıldı. Facebook hesabımız ise üyelerin çıkış öncesinden bu yana var olan bir sayfaydı. BLACKPINK’in çıkışından yaklaşık 1 sene kadar sonra en büyük iki sayfa olarak birleşmeye karar verdik ve ortaya şu andaki hesaplarımız çıktı. İlk başlarda belirli bir ekibimiz yoktu. Birçok kişinin ekibe katılıp kısa süre sonra ayrıldığı dönemlerden geçtik. Fakat şu anda kemik bir kadromuz var. Sayfa aracılığı ile tanışmıştık ama sohbetlerimiz BLACKPINK dışına kaydığında birbirimizi tanıdık ve çok yakın arkadaşlar olduk. Sayfaları aramızda bölüştük ve herkesin ilgilendiği bir alan var. Bu yüzden gün içinde ‘Bunu paylaştık mı?’ gibi sorulardan çok kendimizle ilgili konuşuyor ve eğleniyoruz. Neredeyse hepimiz öğrenciyiz. Mezun olan ve kendi işini kuran bir arkadaşımız var. Geçtiğimiz günlerde Erasmus için yurtdışına çıkan ve her gün bize mesaj atmasını tembihlediğimiz bir arkadaşımız da var. Hepimiz farklı bölümlerde okuyoruz. Ebelik okuyan bir arkadaşımız var, bir diğeri ise Japonca okuyor. Sanki Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelmiş bambaşka 8 kişiyiz ve bir deneyin parçasıyız. Eğer insanlar bizi bir arada görseydi bu kadar farklı kişiliğin nasıl bir araya geldiğinde bir bütün haline gelip iyi anlaştıklarını sorgulardı. Bu kadar yakın arkadaşlar olmamıza vesile olduğu için hepimizin hayatlarında BLACKPINK çok özel bir konumda. Bu sıkı dostluğumuzun yapıtaşı aslında BLACKPINK.

Fan sayfaları grup için özel günlerde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Sizler BLACKPINK ile ilgili ne tür etkinlikler gerçekleştirdiniz?

2019 yılında, pandemi öncesi, üyelerin doğum günlerini kutladığımız iki etkinlik düzenledik. BLACKPINK üyelerinin doğum günleri birbirlerine çok yakın tarihlerde ve ayrı ayrı etkinlikler düzenleyip bir araya gelmek bizim için zor olduğundan ikili şekilde temalar hazırladık ve aynı anda iki üyenin doğum gününü kutladık. İlk etkinliğimiz Ankara’da gerçekleşti ve diğerini İstanbul’da yaptık. Bizimle birlikte kutlamaya gelen BLINKlerle tanışmak çok eğlenceliydi. Daha önce K-Pop için düzenlenen büyük etkinlikler olmuştu, fakat hiçbirinde yer alma fırsatımız olmamıştı. Diğer sayfalardaki arkadaşlarımız insanların bizi sorduğunu ve merak edildiğimizi söylemişti. Gizemli gibi davranmak eğlenceliydi ama ilk etkinliklerimizin BLINKler ile olmasını istediğimizde üyelerimizin doğum günlerini beklemiştik. Ardından grubun yıl dönümünü kutlamak için büyük bir etkinlik planlıyorduk fakat pandemi yüzünden ertelemek zorunda kaldık. Tüm bu pandemi dönemi sona erdiğinde ya da yeni dünyanın içinde eski hayatlarımıza benzer anlar yaşamaya başladığımızda, bir etkinlik düzenlemek istiyoruz. Hepimiz için hem eğlenceli olacaktır hem de iyileştirici.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

En içten teşekkürlerimizi size sunmak istiyoruz. Türkiye’de BLACKPINK hakkında yapılan röportajlar, işler ya da diğer tüm şeylerde insanların ilk aklına gelen bir sayfa olmak bizi gururlandırıyor ve sevindiriyor. BLACKPINK’i Türkiye’de güzel ve başarıyla temsil eden bir sayfa olduğumuzu bize hissettiriyor. Sorularınızı cevaplarken büyük keyif aldık. Bilgisayar başında sevdiği bir grup için kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan sıradan insanlar olarak, bu tür şeyler yapmak bizim için hep heyecanlandırıcı. Umarız yolumuz tekrardan kesişir. BLACKPINK’i ve sayfamızı destekleyen herkese çok teşekkür ederiz. BLACKPINK için her zaman elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Her şey için teşekkürler.

 

ÖZEL HABER / RÖPORTAJ
Buğurcan BAŞTUĞ

Haber Videosu


Editör: Buğurcan Baştuğ

Beğendim 3 Muhteşem 23 Haha 1 İnanılmaz 1 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık