Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM TWITTER TAKİP ET

27 Ocak 2021, Çarşamba

Beşiktaş Medya Grup ı Beşiktaş'tan Dünyaya Açılan Pencere!..

Hayranlar şokta! Ahlaksız mesajları ortaya çıktı

Hayranlar şokta! Ahlaksız mesajları ortaya çıktı

Son günlerde K-Pop müziğin önde gelen isimlerinin sıkandalları gündeme bomba gibi düştü. Olayı araştıran polis, listeye pek çok ismin eklenebileceğini bildirirken, Güney Koreli sanatçı, müzik kariyerine son verdiğini açıkladı.

İtiraf ederek, kariyerine son verdi

Güney Koreli sanatçı Jung Joon Young, birlikte olduğu kadınların görüntülerini kaydederek, cep telefonundaki sohbet uygulamasında başkaları ile paylaştığını itiraf ederek, müzik kariyerine son verdi. İlk başlarda suçluluk hissetmediğini ifade eden Jung Joon Young, aldığı tepkilerden sonra görüntülerini paylaştığı kadınlardan ve hayranlarından özür diledi ve hayatı boyunca, ahlaksız ve yasa dışı eylemlerinden dolayı pişmanlık içerisinde olacağını ifade etti.

21 saat sonra polis sorgulaması tamamlandı

Güney Kore haber sitesi Soompi'de yer alan habere göre, polisin ilk sorgulamasından sonra Jung Joon Young evine döndü. Perşembe günü Seul Büyükşehir Polis Merkezi'ne gelen sanatçı, yasadışı gizli kamera görüntülerini çekme ve yayma suçlarından sorgulandı.

Jung Joon Young, karakoldan ayrılırken ise, “Son derece üzgün hissediyorum. Ben dikkatle ve doğru cevap verdim. Sorun yarattığım için çok üzgünüm.” ifadelerini kullandı.

FNC Entertainment, CNBLUE üyesi Jong Hyun hakkında açıklama yaptı

Güney Kore haber sitesi Allkpop'ta yer alan habere göre, Jung Joon Young ile sohbet uygulamasında adı geçen CNBLUE üyesi Lee Jong Hyun'un Kakao sohbet odasında yer alması hakkında açıklama yapan FNC Entertainment, Jung Joon Young'ın gizli kamera görüntüsünü izlediğini doğruladı. Yapılan resmi açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“12 Mart akşamı, sanatçımız Lee Jonghyun'un 'devam eden skandalla hiçbir ilişkisi olmadığını, yalnızca ilgili kişiyle tanıştığını ortaya çıkardık.'

Halen orduda görev yapan Lee Jonghyun, 12 Mart öğleden sonra, yukarıdaki ifadenin gerçekleşmesinden önceki sabahı sorgulamak için polise katıldı. O sırada, Lee Jonghyun, yaklaşık 20 ya da daha fazla bire bir mesaj polis tarafından bulundu ancak, Jung Joon Young'la yapılan konuşmada, yasadışı gizli kamera görüntüleri veya uygunsuz açıklamalar bulunduğunu gösteren bir kanıt yoktu; sonuç olarak, Jonghyun buna dahil olmadığı konusunda haber verdi.

Şirketin, Jonghyun'un şu anda Kakao Sohbet odasını kullanmayı bırakmasından bu yana 4-5 yıl geçtiğinden, yalnızca Lee Jonghyun'un hatıralarına dayalı bir açıklama yapmaktan başka çaresi yoktu ve bu sohbet odasındaki konuşmaların arkasındaki gerçeği doğrulayamadık. .En azından gerçeği gizlemek ya da hatalarını örtmek niyetinde değildik.

SBS'nin 14 Mart tarihli ek haberinden sonra, Lee Jonghyun ile bağlantıya geçtik. Kakao Sohbeti mesajlarında paylaşılan görüntüleri izleme ve kadınlarını aşağılayıcı olarak yaptığı uygunsuz sözlerde, kınamaya değer eylemler olduğunu itiraf etti; eylemlerini derinden yansıtıyor.

O zamanlar doğru bir toplumsal cinsiyet hakları perspektifine sahip olsaydı, bu suçlarda bir seyirci olmayacağını düşünüyordu. Jonghyun'un suç işlediğinin farkında olmadan ahlaksız yorumları nedeniyle üzülen herkesten özür diledi.

Jonghyun şu anda halkın kendisine ahlaki olmayan tutumu ve cinsiyet haklarına dair yanlış bakış açısıyla ilgili sert eleştirilerini kabul ediyor, karakterinden dolayı büyük bir pişmanlık duyduğu için utanıyor ve üzülüyor. Tanınmış bir kişi olarak, Jonghyun tüm eylemlerinde dikkatli olacak ve sonuçlarını kabul ederek, üzerinde düşünecektir.”

SBS ''8 O'Clock News” mesajları açıklamıştı

Allkpop'ta yer alan habere göre, geçtiğimiz gün Güney Kore haber kanalı SBS, Jonghyun ve Jung Joon Young'un sohbet kayıtlarının fotoğraflarını paylaşmıştı. Sohbetlerde birlikte oldukları kızlarla ilgili özel konuları paylaştıkları, yorumlarda bulundukları ve birbirlerine partner ayarladıkları gözler önüne serildi.

Jonghyun G'deki tüm mesajlarını sildi

Gruptan ayrıldı

SBS'de Lee Jong Hyun ile Jung Joon Young arasındaki mesajların açıklanmasının ardından, gizli kamera görüntülerinin paylaşıldığı sohbet grubunda yer aldığı bildirilmesinin üzerine Choi Jong Hoon, FTISLAND'dan ayrıldığını bildirdi.

SBS, CNBLUE’nin Lee Jong Hyun'u ve Jung Joon Young Arasındaki GörüşmeSBS’nin “Saat 8’inde Haber”, CNBLUE’nin Lee Jong Hyun’u ve Jung Joon Young’ın arasında mesajlar yayınladı.Ayrıca, polis rüşvetiyle sarhoş bir araba sürüş olayını örtbas etmek için, sohbet odasındaki üyelerle bağlantıları kullandığı da ortaya çıktı.

Hayranlar gruptan çıkarılmasını istedi

Soompi'de yer alan habere göre, fan topluluğu, Lee Jong Hyun’un CNBLUE’dan çıkarılmasını istedi. Sohbet odasının bir üyesi olduğunun ortaya çıkması, kadınlara hakaret eden sözler kullanması ve özellikle tanınmış bir kişi olarak sorumluluklarını unuttuğunu ifade eden hayranlar, Lee Jong Hyun'un eylemlerinin yasadışı olduğuna dair kanıt polis soruşturmasıyla açıklanırken, cinsel tacizin toplumsal algısını ve fandomun çoğunluğunun kadınlardan oluştuğu gerçeğini göz önünde bulundurarak Lee Jong Hyun'un faaliyetlerini kabul edemeyiz ve destekleyici olamayız. .”

“15 Mart 2019 itibariyle, Lee Jong Hyun'un gruptan çıkarılmasını şiddetle istiyoruz. Ancak, bu CNBLUE üyelerinin görüşleriyle ilgili değildir. Üyelerin görüşlerine saygı duyacağız. ”

Bugün erken saatlerde, FNC Lee Jong Hyun’un Jung Joon Young ile tartışmalı sohbetleri hakkında bir açıklama yaptı. Daha önce, FTISLAND’ın Choi Jong Hoon'u, FTISLAND’tan ayrılmaya karar verdi ve Seungri, Jung Joon Young ve daha bir çok sohbet odasında yaptığı mesajdan sonra sektörden emekli oldu.

Polis daha fazla bağlantı tespit etti

Polis memurları; Seungri, Jung Joon Young ve daha fazlasıyla şüpheli bağlantılı tespit etti. Soompi'nin haberine göre, İlk olarak 13 Mart'ta potansiyel bağlantıların olduğu bildirildi ve Kore Ulusal Polis Ajansı Genel Komiseri bu iddiaları destekledi. Ek mesajlar ve yolsuzluk kanıtı SBS tarafından açıklandı.

Kore Ulusal Polis Merkezi Eski Komiseri Kang Shin Myung ve Seul Büyükşehir Polis Merkezi eski Komisyon Üyesi Lee Sang Won da dahil olmak üzere şüpheli kişiler arasında yer almayı reddetti.

Seungri, Jung Joon Young, eski Yuri Holdings CEO'su Yoo Suk ve eski bir kulüp çalışanı, 14-15 Mart tarihleri arasında sorgulandı ve söz konusu “polis şefini” kıdemli bir üst düzey yönetici rütbesi olarak belirlediler.

Polis, kıdemli şefi bir şüpheli olarak çağırdı. Seungri ve Jung Joon Young da dahil olmak üzere ilgili kişilerle etkileşime girmesi ve onlara yardım etmek için gücünü kötüye kullanıp kullanmadığı hakkında sorgulanıyor.

Öte yandan geçtiğimiz gün, Seungri'ye karşı yeni iddialar yapıldı. Seungri'nin yurtdışında kumar oynadığına ve iş ortağına cinsel refakat hizmetleri sağladığına dair kanıtlar gösteren mesajları açıkladı.

Güney Kore, Bölge İlkesini takip ettiğinden, yerel yasalarla yasal olarak kabul edilmiş olsa bile Koreliler yurtdışında kumar oynadığı için cezalandırılabilir.

Raporda ayrıca, Seungri'nin çeşitli kadınların yaşları, işleri ve kişilikleri hakkında fotoğraf ve bilgiler sunduğunu ve iş ortağından bir kadın seçmesini istediğini ortaya koydu.

14 Mart'ta Seungri, ikinci kez fuhuş arabuluculuğunun cezalandırılması yasasını ihlal etmek de dahil olmak üzere suçlamalarla ilgili soruşturma yapmak için Seul Büyükşehir Polis Merkezi'ne geldi. Vardıktan sonra bir özür diledi ve soruşturmaya doğru yanıtlarla katılacağını söyledi.

Sohbet Odası davasının ilk muhabiri duruşma mağdurlarının ifadeleri hakkında konuştu

14 Mart’ta SBS’in muhabiri Kang Kyung Yoon, “Lee Jae Ik’in Politika Gösterisi” SBS radyo programında konuşmaya davet edildi. Kang Kyung Yoon, yasadışı gizli kamera görüntülerini paylaşan ve kadınların cinsel saldırı ve nesnelliğini tartışan erkek ünlüler arasındaki Kakao Talk sohbet odaları hakkında ilk raporları yayınlayan gazetecidir.

Daha önce neden bir kadın muhabir olarak bu olayı bildirme gereği duyduğunu dile getirmiş ve kadın mağdurların kimlikleri hakkında spekülasyonlara karşı şiddetle karşı konuştu. Kang Kyung Yoon, radyo programında dört ya da beş kurbanla tanıştığını ve “Sadece açıkça mağdur olduklarını, kişisel ayrıntılarının açıklanacağından ve şikayet edemediğinden korktuğunu söyledi. Ayrıca, erkeklerin kendilerine kızacakları ve görüntüleri dolaştıracaklarından korkuyorlardı, bu yüzden onlarla yalvarmaya başvurmak zorunda kaldılar. Görüntüleri düzgün bir şekilde silmek için [Jung Joon Young] için yalvardılar. ”

Kang Kyung Yoon, ona, Jung Joon Young'un bu suçları bir oyun olarak düşündüğünü söyledi. “Kurbanlar olayların başında yirmili yaşlarının başındaydı. Onların ifadelerini duyduğumda gözyaşı döktüm. ”

Röportajın yapıldığı gün, Jung Joon Young ve Seungri karakoldaydı. Jung Joon Young, gizli bir mektupta itiraf ettiği suçların, cinsel eylemlerin gizli kamera görüntülerini gizlice almak ve paylaşmaktan soruşturma altında bulunuyor. Sohbet odasında ya da yasadışı görüntüleri bildiğini kabul eden diğer erkek ünlüler arasında Choi Jong Hoon ve Yong Junhyung var. Kısa bir süre önce, CNBLUE’nun Lee Jong Hyun’unun Jung Joon Young ile benzer nitelikteki konuşmalara katıldığı bildirildi.

Editör: Buğurcan Baştuğ

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor

Anket

BEŞİKTAŞLILARA SORDUK?.. "Koronavirüsle ilgili mücadele ve çalışmayı yeterli buluyor musunuz?"

en at-GAZETE BEŞİKTAŞ SİTE
yukarı çık