Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM TWITTER TAKİP ET

25 Mayıs 2022, Çarşamba

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP / Resmi Basın Yayın Platformu

İş Sanat ile Şubat ayı sanat dolu geçecek

İş Sanat ile Şubat ayı sanat dolu geçecek

İş Sanat’ın tüm sanatseverlere hitap eden rengârenk programında “Zamansız Aşk Şarkıları” başlıklı konseriyle EfruzeSinema Senfoni Orkestrası ile 14 Şubat’ta sahne alacak. Zeynep Halvaşi5 Şubat’ta “Kalbe Dolan Şarkılar”, 6 Şubat’ta Cengiz Özkan ile birlikte sahne aldığı “Bulut Bulut Üstüne” başlıklı 2 ayrı konseriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Klasik müzik konserleri serisinde 20 Şubat’ta İstanbulied25 Şubat’ta Milli Reasürans Oda Orkestrası sahnede olacak. İş Sanat ve Milli Reasürans iş birliğinde düzenlenen ve şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Milli Reasürans Oda Orkestrası konserinin solistleri Özgecan Günöz ve Sezai Kocabıyık olacak. İş Sanat’ın gelenekselleşen dinleti serisinde 22 Şubat’ta Haldun Taner’in hikâyeleri müzikle buluşacak. Yeni başlayan Provadan İzle serisi Molière’in ölümsüz komedisi “Cimri”  ile 12 Şubat’ta yayında olacak. Dünya edebiyatından klasikleri oyuncuların sesinden dinlediğimiz Okuma Tiyatrosu’nda “Macbeth”, “Hastalık Hastası” ve “Windsor’un Şen Kadınları” gibi ünlü tiyatro eserleri şubat programında yerini alacak. Minik sanatseverlerin heyecanla beklediği dünyaca ünlü klasik masallar “Oz Büyücüsü”, “Cüceler ve Ayakkabıcı”, “Güzel ve Çirkin” ve “Ağustos Böceği ile Karınca” ile devam edecek. Yazarının Sesinden serisine Aslı TohumcuGönül Paksoyve Ertuğ Uçar konuk olacak. İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz çekilen tüm konser ve dinletiler saat 20.30, çocuk etkinlikleri ise 15.00’ten itibaren İş Sanat'ın sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde sezon boyunca ücretsiz olarak izlenebilecek.

Sevgililer Günü’nde “Zamansız Aşk Şarkıları”

İş Sanat Sevgililer Günü’ne özel bir konseri dinleyicileri ile buluşturacak.Efruze ve Sinema Senfoni Orkestrası’nın yer aldığı “Zamansız Aşk Şarkıları” konserinde dünden bugüne en sevilen aşk şarkıları seslendirilecek. 

“Kalbe Dolan Şarkılar ve Bulut Bulut Üstüne” 

Türk Sanat ve Türk Halk Müziği performansları ile seyircinin beğenisini toplayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Zeynep Halvaşi, İş Kuleleri Salonu’nda aynı gün çekilen iki özel konserle İş Sanat şubat programını renklendiriyor. Sevilen Türk Sanat Müziği eserlerinin de yer aldığı bir repertuvarın seslendirildiği “Kalbe Dolan Şarkılar” 5 Şubat’ta,  bağlama ustası Cengiz Özkan ile türkülerin söylendiği “Bulut Bulut Üstüne” başlıklı konser ise 6 Şubat’ta yayında olacak. Konserlerde seslendirilen eserlerin düzenlemelerini ise besteci ve orkestra şefi Oğuzhan Balcı yaptı. 

Şef Oğuzhan Kavruk ile Milli Reasürans Oda Orkestrası 

Milli Reasürans Oda Orkestrası’nın, şef Oğuzhan Kavruk’un yönetimindeki yeni konserinde Özgecan Günöz (keman) ve Sezai Kocabıyık (obua) solist olarak yer alıyor. Tamamı barok eserlerden oluşan bir repertuvarın çalındığı konser 25 Şubat’tan itibaren İş Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden izlenebilecek. Klasik Batı Müziği tarihinde önemli bir yere sahip olan Barok Döneme ait romantik eserler, müzikseverleri 400 yıl öncesine götürecek.  

İstanbulied ile 18’inci yüzyıla yolculuk 

İş Sanat, mezzosoprano Ekin Bezirganoğlu ve piyanist Senem Zeynep Ercan'dan oluşan İstanbulied’i 20 Şubat’ta sahnesinde ağırlayacak. Yedi yıldır birlikte çalışan ikilinin konserinde Almanca ve Fransız lied’lerin yanı sıra, sürpriz eserler de izleyenlerle buluşacak. 

Edebiyatımızın usta kalemi Haldun Taner'den hikâyeler

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen hikâyeleri 8 Şubat’ta İş Sanat sahnesinde edebiyatseverlere sunulacak. Atilla Birkiye’nin hazırladığı ve Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı “İnsan Sadece Bir Araç” başlıklı dinletide;Tilbe SaranMetin BelginBülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Haldun Taner’in “Bayanlar 00”, “Konçinalar”, “İznikli Leylek” ile “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” hikâyelerini seslendirecek. Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşecek dinletiye Serdar Yalçın piyanoda eşlik edecek.

Provadan İzle serisi “Cimri” ile başlıyor

İş Sanat’ın “Provadan İzle” başlıklı yeni serisinde Fransız komedya yazarı Molière’in ölümsüz eseri “Cimri”nin tamamı okuma provası düzeninde izleyicilerle buluşuyor. Eserlerindeki tiplemelerle dünya edebiyatında insan gerçekliğini en yalın anlatan yazarlardan biri olan Molière’in bu eseri ilk kez alışılmışın dışında bir düzenlemeyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Serkan Keskin’in Harpagon’u canlandırdığı oyun Semaver Kumpanya’nın yorumuyla12 Şubat’ta İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından izlenebilecek.

“Tanıştırayım” serisi yeni bölümleriyle devam ediyor  

Senfoni orkestrasında yer alan enstrümanların müzisyenler tarafından anlatıldığı  “Tanıştırayım”,  yeni bölümleriyle devam ediyor. Geçtiğimiz ay yaylı ve tahta nefesli enstrümanların tanıtıldığı seride bu ay, arp ve piyanonun yanı sıra bakır nefesli ve timpani, marimba, triangle gibi perküsyon grubuna dahil olan enstrümanlar anlatılacak. 

Klasikleşen eserlerden bölümler Okuma Tiyatrosu’nda hayat buluyor 

Klasik tiyatro eserlerinden bölümlerin seslendirildiği Okuma Tiyatrosu serisi seyircilerle buluşmaya devam ediyor. William Shakespeare’in yazdığı “Macbeth” 3 Şubat’ta,  Moliere’in yazdığı “Hastalık Hastası” 10 Şubat’ta, William Shakespeare’in komedilerinden  “Windsor’un Şen Kadınları” 17 Şubat’ta yayımlanacak. Her ay farklı eserlerden çarpıcı bölümlerin, oyuncuların sesiyle hayat bulduğu serinin tamamı sezon sonuna kadar ücretsiz erişime açık olacak. 

Çocuklara çevrim içi masallar 

Dünyaca ünlü klasik masalların yer aldığı İş Sanat Masal Tiyatrosu minik sanatseverleri eğlence dolu maceralara davet ediyor. 7 Şubat’ta “Oz Büyücüsü”,  14 Şubat’ta “Cüceler ve Ayakkabıcı”, 21 Şubat’ta “Güzel ve Çirkin” ve 28 Şubat’ta “Ağustos Böceği ile Karınca” saat 15.00’ten itibaren yayında olacak. Lerzan Pamir’in yönetmenliğini üstlendiği, Aslı Tandoğan,Anıl Altınöz ve Mert Aydın tarafından canlandırılan tüm masallar çocuklara eğlenceli saatler yaşatacak. Sezon boyunca her pazar günü yayımlanacak olan masallar ücretsiz olarak izlenebilir. 

Aslı Tohumcu, Ertuğ Uçar ve Gönül Paksoy Yazarının Sesinden’e konuk olacak

Türk edebiyatının sevilen kalemleri İş Sanat'ın Yazarının Sesinden serisinde edebiyatseverlerle buluşmaya devam edecek. 1 Şubat’ta Aslı TohumcuAbis”, 8 Şubat’ta Gönül Paksoy “Atıksız Mutfak” ve 15 Şubat’ta Ertuğ UçarGece Yolculuğu” adlı eserleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak. Yazarların kitaplarından bölümler okuduğu seri sezon sonuna kadar yayında olacak. 

İş Sanat’ta Şubat Ayı

 

1 Şubat 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden

Aslı Tohumcu “Abis”

 

3 Şubat 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu - Macbeth

 

5 Şubat 2021 Cuma saat: 20.30

Zeynep Halvaşi ile “Kalbe Dolan Şarkılar”

 

6 Şubat 2021 Cumartesi saat: 20.30 

Zeynep Halvaşi ve Cengiz Özkan ile “Bulut Bulut Üstüne”

 

7 Şubat 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu – Oz Büyücüsü

Lerzan Pamir - yönetmen

Aslı Tandoğan - oyuncu

Anıl Altınöz - oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

 

8 Şubat 2021 Pazartesi saat: 20.30 

Yazarının Sesinden 

Gönül Paksoy “Atıksız Mutfak” 

 

10 Şubat 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Hastalık Hastası” 

 

12 Şubat 2021 Cuma saat: 20.30

Provadan İzle “Cimri”

Semaver Kumpanya

 

14 Şubat 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu – Cüceler ve Ayakkabıcı

Lerzan Pamir - yönetmen

Aslı Tandoğan - oyuncu

Anıl Altınöz - oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

 

14 Şubat 2021 Pazar saat: 20.30

Efruze ile “Zamansız Aşk Şarkıları”

Sinema Senfoni Orkestrası

 

15 Şubat 2021 Pazartesi saat: 20.30

Yazarının Sesinden 

Ertuğ Uçar “Gece Yolculuğu” 

 

17 Şubat 2021 Çarşamba saat: 20.30

Okuma Tiyatrosu “Windsor’un Şen Kadınları” 

 

20 Şubat 2021 Cumartesi saat: 20.30

İstanbulied

Ekin Bezirganoğlu - mezzosoprano 

Senem Zeynep Ercan - piyanist 

 

21 Şubat 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu – Güzel ve Çirkin

Lerzan Pamir - yönetmen

Aslı Tandoğan - oyuncu

Anıl Altınöz - oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

 

22 Şubat 2021 Pazartesi saat: 20.30

Haldun Taner Hikâye Dinletisi: “İnsan Sadece Bir Araç”

Atilla Birkiye – metni düzenleyen

Serdar Yalçın – müzik yönetmeni 

Mehmet Birkiye – sahneye uyarlayan

Tilbe SaranMetin BelginBülent Emin YararHakan Gerçek – seslendirenler

 

25 Şubat 2021 Perşembe saat: 20.30

Milli Reasürans Oda Orkestrası 

Oğuzhan Kavruk – şef

Özgecan Günöz – keman

Sezai Kocabıyık - obua

 

28 Şubat 2021 Pazar saat: 15.00

İş Sanat Masal Tiyatrosu – “Ağustos Böceği ile Karınca”

Lerzan Pamir - yönetmen

Aslı Tandoğan - oyuncu

Anıl Altınöz - oyuncu

Mert Aydın – oyuncu

Editör: Haber Merkezi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor

Anket

Beşiktaş Medya Grup yayınlarından en çok hangisini takip ediyorsunuz?

yukarı çık