Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et
bmg başlık üstü yayınlar 1000

04 Mart 2024, Pazartesi

Uluslararası Basın Yayın Platformu - Dünyanın her yerinde

Soru yağmuru!

Soru yağmuru!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 10 soru yöneltti. Edinilen bilgilere göre; Kılıçdaroğlu'na birkaç soru sormak istediğini ifade eden Erdoğan, "Bu sorulara öyle kıvırtarak, laf çevirerek, yuvarlak sözler ederek değil, kesin, kati, net cevap vermesini bekliyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap almaya başlayabiliriz" sözlerini sarf etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sorularını şöyle sıraladı:

"Birinci soru; PKK'dan YPG'ye bölücü terör örgütünün bütün unsurlarını, DHKP-C'den TİKKO'ya, FETÖ'den DEAŞ'a tüm terör örgütlerini, siyası uzantıları, medya destekçileri, yurt dışında bağlantılarıyla birlikte en şiddetli şekilde lanetliyor mu lanetlemiyor mu?

İkinci soru; Türkiye'nin PKK ve YPG'ye karşı yürüttüğü sınır ötesi harekatlarını destekliyor mu desteklemiyor mu?

Üçüncü soru; İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği tartışmalarında bir kez daha ortaya çıkan, Batı'nın terör örgütlerine ve ülkemizin milli çıkarlarına yönelik riyakar tutumuna karşı kendi devletinin izlediği politikaların yanında mı değil mi?

Dördüncü soru; Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'de, sınır hattından kalıcı ekonomik bölgeler oluşturma çabalarına kadar verdiği milli mücadelede, ülkesinin safında mı karşımızdakilerin safında mı?

Beşinci soru; Dünyanın salgın ve savaş sebebiyle yaşadığı krizin ekonomik boyutunun ülkemize etkilerine karşı sürdürdüğümüz mücadeleye en azından ilkesel düzeyde destek veriyor mu vermiyor mu?

Altıncı soru; Mahkeme kararları ve kurum açıklamalarıyla yalan olduğu tescillenmiş iddiaları bir kenara bırakıp, siyaseti ülkenin ve milletin adil çıkarları üzerinden yürütmeye var mı yok mu?

Yedinci soru; Siyasi stratejilerini yabancı ülke temsilcilerine hazırlatmak ve onaylatmak yerine kendi partisinin mensuplarıyla ve ülke kamuoyuyla belirlemeye yönelecek mi yönelmeyecek mi?

Sekizinci soru; Bin yıldır, kanlarımızla sulayarak, ebedi vatanımız haline getirdiğimiz bu toprakların tüm değerleri, sembolleri, birikimleri ve kazanımlarıyla asil bir devletin evladı gibi hareket etmeyi kabul ediyor mu etmiyor mu?

Dokuzuncu soru; Partisi içindeki her türden terör örgütü destekçisini, her türden hırsızı, tacizciyi, tecavüzcüyü, istismarcıyı tasfiye etmeyi düşünüyor mu düşünmüyor mu?

Onuncu soru; Yüreği yetip 2023'te cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?"

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönettiği sorulara yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen sorulara Twitter üzerinden cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, "PKK'dan YPG'ye terör örgütünün bütün unsurlarını lanetliyor musun?" sorusunu, "Hepsine lanet olsun" sözleriyle cevapladı. Sınır ötesi operasyonlara destek verdiklerini de vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Doğru olanı destekleriz, yanlış olanı ise desteklemeyiz" dedi.

Siyasi saikler uğruna askerleri operasyona gönderenlere olumlu bakmadıkları ve bakmayacaklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı, NATO üyeliği konusunda Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'ten taleplerinin doğru olduğunu belirtti. Ancak diplomasinin kapalı kapılar ardından yapılması gerektiğini vurguladı.

Doğu Akdeniz ve Ege'de izlenen politikaya ilişkin soruya da,, "Duruşumuz çok nettir. Akdeniz ve Ege'de baskıyı attırmamız şarttır." Karşılıgını verdi.

Adaylık yanıtı

Kılıçdaroğlu'nun adaylık yanıtı da dikkat çekti. CHP Genel Başkanı "Var mısın yarın erken seçimi ilan etmeye. Aynı gün içerisinde adayımızı açıklayalım" dedi.

Adaylık konusunda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'dan da açıklama geldi. Özkoç, ''6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı hazır. Sen seçimi şu an yapıyoruz de, biz adayımızı açıklarız'' dedi. 

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 10 soru

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya cevap vermesinin ardından bu defa Erdoğan’a 10 soru yöneltti.

“Danışmanlarını ve doktorlarını çağır, saat 23.00'te ben de sorularımı soracağım. Derin derin nefes al, bakalım yanıt verecek yüreğin var mı…” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, paylaşımında, “Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe… Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver:

1. Damadın 128 milyar doları arka kapıdan, düşük kurla kimlere sattı?

2. Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye, Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma pahasına mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim, ne karşılığında verdi?

3. 33 şehidimizin katilinin kapısına gidip, dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu “takdim” ettin, “Hamd olsun gündeme gelmedi” dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?

4. Ekonomiyi batırdın. Şakası bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi 7 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun?

5. Paravan vakıflar aracılığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediliyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir araya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Hep merak etmişimdir bunu.

6. İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın kontrolüne geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?

7. Rahip Brunson’ı teslim ettikten sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke itibarını konsolosluk bahçesine gömdün. Neden katile koşa koşa gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?

8. SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yapının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Evinde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?

9. Müzik ve dil yasakları ile gençleri kışkırtmanın toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyeyim, yemezler.

10. NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanıyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e?

Erdoğan’a yönelttiği 10 soruya cevap alamayan Kılıçdaroğlu: Temiz değil

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya cevap vermesinin ardından bu defa da kendisi Erdoğan’a 10 soru yöneltmişti. Sorularına henüz yanıt alamadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısı yaptı.

Kılıçdaroğlu, “AKP yakında birinci parti olmaktan çıkacak. Erken seçim olursa çok iyi olur. Türkiye en azından daha büyük maliyetlere katlanmamış olur. Çünkü yönetemiyorlar. Sürekli borç alıyorlar. Yüksek faizlerle borç alıyorlar ve Türkiye ekonomik olarak çok daha fazla dışa bağımlı ülkeye dönüşmüş oluyor. Onun için bir an önce erken seçimi getirip beyefendiyi bir an önce emekli etmemiz lazım” dedi.

Adaylığıyla ilgili sorulan soruya da cevap veren Kılıçdaroğlu, “Ona 6'lı masa karar verecek. Bir araya gelip, oturacağız. Çünkü Cumhurbaşkanı sıradan bir olay değil. Cumhurbaşkanlığında adayı belirlemekten çok daha önemli olan adayın yapacağı görevdir. Biz adayımızın niteliklerini belirledik. Toplumun her kesimini kucaklayacak, temiz adam olacak. Verilecek hesabı olmaması lazım. Kin, nefret duygusu taşımaması lazım. Devleti tanıması lazım. Belediye başkanlarının aday olması konusunu 6'lı masa toplantısında gündeme gelmedi” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın grup toplantısında kendisine yönelttiği 10 soruya cevap vermesinin ardından bu defa da kendisinin Erdoğan'a yönelttiği 10 soruya cevap verilmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “10 sorunun cevabını verdim. Neden? Ben temiz bir adamım. Ne sorulursa ‘tık’ diye cevabını veririm. Ben de ona 10 soru sordum, şu ana kadar ‘tık’ bile yok. Temiz değil…Benim sorduğum sorulara niye cevap vermiyorsun? Vermen lazım…Devletin tüm imkanları sendeyse benim sorduğum sorulara cevap verirsin. Veremiyor, veremez de zaten” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor

Anket

YEREL SEÇİMLERE DOĞRU!.. İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU'NU BEŞİKTAŞLILARA SORDUK!..

yukarı çık