BEŞİKTAŞ

27 Mayıs 2019, Pazartesi

Beşiktaş Medya Grup / Beşiktaş Gazetesi / Beşiktaş Radyosu

Sebahattin Öztürk Beşiktaş'a aday

Sebahattin Öztürk Beşiktaş'a aday

Yerel seçim heyecanında son dönemece girilirken aday adayları adaylığını açıklamaya devam ediyor. Belediye başkanı olmak için harekete geçen isimlerden bir tanesi de görevinden istifa eden CHP Beşiktaş İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk oldu. Partililerle birlikte Çarşı içinde bulunan Kartal Heykeli önüne gelen Öztürk'ü burada CHP Beşiktaş ilçe Başkanı Burak Tanışık ve CHP İstanbul 2. bölge İlçe başkanları karşıladı. Öztürk aday adaylığı başvurusunu Beşiktaş İlçe Başkanı Tanışık'a teslim etti. Coşkulu kalabalığa seslenen CHP Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı Sebahattin Öztürk, "Hepimiz biliyoruz ki Beşiktaş İstanbul'un en önemli ilçelerinden biri. Beşiktaş dediğimiz zaman akla Osmanlı'da cumhuriyete ulusumuzun zengin tarihinin izleri olan yapılar, sokaklar yaşanmışlıklar geliyor. Ülkemizin en değerli spor kulüplerinden, adını ilçemizden alan Beşiktaş Jimnastik Kulübü geliyor. İstanbul'un en köklü lisesi ve üniversitesi geliyor. İstanbul'un sanat aktivitesine ev sahipliği yapan tiyatrolar, kültür merkezleri ve performans merkezleri geliyor" dedi.

Belediye başkanlığına seçildiği taktirde yapacağı projelerle ilgili açıklamalarda bulunan CHP Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı Sebahattin Öztürk, "Değerli ilçe başkanlarım, partimin değerli eski ve yeni yöneticileri, sivil toplum örgütlerimizin, amatör spor kulüplerimizin, kadın örgütlerimizin sevgili temsilcileri, değerli esnaflarımız, sevgili gençler, basın ve yayın kurumlarımızın değerli temsilcileri ve sevgili Beşiktaşlı hemşehrilerim, bu anlamlı günümde beni yalnız bırakmadığınız için hepinize hoş gelidiniz diyor, sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Şehir plancısı aday

43 yaşında ve İTÜ mezunu şehir plancısıyım. 20 yıldır kendi iş yerimde mesleğimi yapıyorum. 25 yıldan bu yana Beşiktaş'ta oturuyorum ve Türkali'sinden, Kuruçeşme'sine, Mecidiye'den, Konaklar'a 23 mahallesinin havasını solumaktayım. CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanlığı, CHP Kurultay Delegesi olma onuru yaşadım. 2 dönem üst üste Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. 12 Ekim 2018 tarihinde Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday adayı olmak için ilçe başkanlığından ayrıldım.

 Beşiktaş'ı birlikte yönetelim

Beşiktaşlılığım siyasetle başlamadı siyasetle bitmeyecek, hep burada oldum, hep burada kalacağım. Yine partililiğim aldığım görevlerle değil yüreğimde taşıdığım Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet devrimleriyle varolmuştur. Bugün huzurunuzda Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday adaylığımı açıklarken ciddi bir sorumluluğu, ağır bir yükü omuzladığımın farkındayım. Ülkemizin yaşamakta olduğu ekonomik, siyasal, sosyal ve demokratik bunalımlar cumhuriyet tarihimizin en ağır sürecini işaret etmektedir. Enflasyonun, döviz kurunun, işsizliği arttığı ve daha da artacağı, özellikle gençlerin iş bulma ümidinin azaldığı, ödeme dengesinin, eğitim sistemimizin altüst olduğu bir süreci birlikte yaşıyoruz. Böyle bir dönemde Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday adayı olmam için Beşiktaş halkının, partili üyelerimizin verdiği destek bana daha büyük görev ve sorumluluklar yüklediğinin farkındayım. Ben de bu bilinç ve sorumluluk anlayışı içerisinde, yerel yönetimlerin demokrasinin beşiği olduğu gerçeğinden hareketle, alışılagelmiş yerel yönetim anlayışının dışında, katılımcı, üretken, demokratik, şeffaf, Beşiktaş halkına her aşamada hesap verebilir, ben değil biz anlayışı ile toplumcu ve çevreci belediye modeli ile Beşiktaş'ımızı birlikte yönetme kararlığındayım.

Yenilikçi uygulamalarla yola çıktım

Sevgili Beşiktaşlılar, hepimiz biliyoruz ki Beşiktaş, İstanbul'un en özel ilçelerinden biri. Beşiktaş dediğimiz zaman akla Osmanlı'dan Cumhuriyet'e ulusumuzun zengin tarihinin izleri olan yapılar, sokaklar, yaşanmışlar geliyor. Ülkemizin en değerli spor kulüplerinden, adını ilçemizden alan Beşiktaş Jimnastik Kulübü geliyor. İstanbul'un en köklü lise ve üniversiteleri geliyor. Çarşısı ve iş merkezleriyle yerel ve genel ticaret kimliği akla geliyor. İstanbul'un sanat aktivitelerine ev sahipliği yapan tiyatrolar, kültür merkezleri ve performans merkezleri geliyor. Hizmet ve politikalarıyla mevcut değerlerinin üzerine değer katan, kapsayıcı ve yenilikçi uygulamaları benimsemiş bir Beşiktaş vizyonuyla yola çıktım.

Değişimi ve gelişimi kucaklayan bir ilçe

Bu mevcut değerleri, çağdaş araç ve yöntemlerle korumak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara taşımak için çalışacağım. İstanbul'un göz bebmeği Beşiktaş'ı çağdaş, medeni, insan onuruna yakışır bir yaşam kalitesine ulaştırmak istiyorum. İlçemizi, çağın teknolojisini özümseyen ve kullanan, gelecekteki her türlü değişim ve gelişimi kucaklayan bir ilçe haline getireceğim. Beşiktaş'ta; Çocuklara yeni bir dünya sunmak için, gençlere yeni olanak sağlamak için, kadınlara yeni ufuklar açmak, yeni alanlar yaratmak için, yaş almışların yaşamını kolaylaştırmak için CHP'nin Beşiktaş adayı olmak istiyorum.

Söz veriyoruz

Beşiktaş'ı çocuk merkezleri ve çocuk vadisiyle, kadın ve gençlik merkezleriyle, yaş alanların rahatça zaman geçireceği tesisler ve ortak alanlarla; engelli merkezi ve pilot bölgesiyle, tarihi doğal değerleri ve kültürel özelliklerini uluslararası alanda öne çıkararak, Türkiye ölçeğinde kültür sanat ve eğitim merkezleri ile Beşiktaş'ta yaşayanların gurur duyacağı bir yaşam çevresi oluşturarak, Beşiktaş'ı marka şehir yapmak için çalışacağız. Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0'ın içeriğinde Yerel Yönetim 4.0 ve toplum 5.0'ı Türkiye'de ilk Beşiktaş'ta hayata geçireceğiz. beşiktaş Belediyesi'nde kuracağımız işsizlik merkezi ile öncelikli Beşiktaş'taki işsizlerimize iş bulacağız. Öğrencilerimiz için yeterli sayıda kreş açacacğız. Güvenli bir konut, sağlıklı bir çevre için Kentsel Dönüşümü önemli bir araç olarak görüyorum.

İstihdama katkı sağlayacağız

Kentsel dönüşüm adı altında yapılan noktasal müdahaleler yerine kentin ihtiyaçlarını, mevcut değerlerini ve geleceğini hesaba katan kentsel dönüşüm anlayışıyla Beşiktaş Belediyesi'nin katkı ve yönlendiriciliğinde kentsel dönüşüm yapılmasını sağlayacağız. Trafikten arınmış yaya yolları ve prestij caddeleri planlayacağız. kat otoparkı yapımını teşvik edeceğiz. Beşiktaşlıların toplanma, buluşma mekânları olan açık ve yeşil alanlar bir yönetim planı yapacağız. Beşiktaş sahilini, Beşiktaşlılarla tekrar buluşturacağız. Sahil, meydan, çarşı ve yeşil alanlarda yapılacak uygulamalarda, ilçemizdeki sokak hayvanlarını, ziyaretçilerimizi ve halkımızı ön planda tutan bir bakış açısını benimseyeceğiz. Beşiktaş Belediyesi iktisadi teşekkülllerini açacağız. İstihdama katkı sağlayacağız.

Başkan değil halk vardır.

Yatırımcı olacağız; Hizmet belediyeceğilini geliştireceğiz. Katılımcı, şeffaf, hesap veren toplumcu ve çevreci belediye modelini eksiksiz hayata geçireceğiz. Benim hayal ettiğim yönetimin merkezinde Başkan değil Halk vardır. Belediye ve Başkanı halkın emrinde ve hizmetinder. Çünkü Beşiktaş'a hizmet aşkıyla çarpan bir yüreğim, hiçbir koşulda ödün vermez kararlılığım ve birlikte yaratacağımız aydınlık yarınlara olan inancım var."

Editör: Muzaffer Topal

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık