Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et

18 Temmuz 2024, Perşembe

BEŞİKTAŞ MEDYA GRUP - Uluslararası Basın Yayın Platformu

Kılıçdaroğlu'ndan uyuşturucu iddiası hakkında yeni açıklama!

Kılıçdaroğlu'ndan uyuşturucu iddiası hakkında yeni açıklama!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. NTV'den edinilen bilgilere göre; Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de metamfetamin kullanımına ilişkin açıklamaları yeni bir tartışma başlattı.

Uyuşturucu ile mücadelede hükümete yönelik suçlamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, iddiasını partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda da sürdürdü.

Kılıçdaroğlu, dün akşam yayınladığı bir videoyla, sokakların, uyuşturucu salgınıyla karşı karşıya olduğunu ve başka ülkelerden gelen mafya pisliklerinin Türkiye'deki savaşlarını anlattığını dile getirdi.

'''UYUŞTURUCU PARALARI TÜRKİYE'YE GELSİN DİYE ÖZEL KANUN ÇIKARDILAR''

CHP lideri, ''Uyuşturucu paraları Türkiye'ye gelsin diye bir değil, birden fazla özel kanun çıkardılar. Uyuşturucu parasını davet edersen getirirsen, uyuşturucu baronunu da davet ediyorsun demektir uyuşturucu parasıyla cari açığı finanse edebilmek için. Üç beş kuruş için uyuşturucu baronlarını ve paralarını Türkiye'ye davet ediyorlar'' dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı "Türkiye'de uyuşturucu raporu"na göre, Türkiye'de metamfetaminin kullanımının son 2 yılda 5,5 kat, metamfetamin olaylarındaki şüpheli sayısının da bir yılda yüzde 61,5 arttığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Boy boy suçlularla poz veren birisi var biliyorsunuz, sen poz vermeyi bırak, önce Emniyet'in yayımladığı bu raporu oku" ifadesini kullandı.

Uyuşturucu kullanım yaşının 10'a kadar düştüğünün altını çizen Kılıçdaroğlu, "Ben bunu gündeme getiriyorum, koro halinde saldırıyorlar. Sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Feriştahınız gelse bu evlatların hakkını korumak benim boynumun borcudur. Çocuklarımızın sağlığını bile sattılar. Ben babayım, ben dedeyim. Ben torunun ne olduğunu bilirim. Hangi ana-baba evladının, torununun uyuşturucu müptelası olmasını ister?" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin uyuşturucu illetinden kurtulmasının çaresinin de basit olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Çare, temiz parayı yepyeni yatırımlarla acilen ülkemize getirmektir. Uyuşturucu baronlarının paraları değil, kara paraları değil, kirli paralar değil, haram paraları değil, günahkar paraları değil, tertemiz paraları kendi ülkemize getirmektir. Bunu yapmamız lazım. Biz krizi temiz paralarla çözeceğiz. Yeter mi? Hayır. Önce kara para akışını ivedilikle durdurmak lazım. İstanbul'a yerleşmiş mafyanın da baronların da başını ezmek lazım. Önce ithal baronlardan, mafyadan başlayacağız sonra bizimkilerle de hesaplaşacağız. Uyuşturucu baronlarının kökünü temizleyeceğiz. Bu pis işlerle ve o baronlarla boy boy poz verenleri de hapislerde çürüteceğiz, ağır cezalarda çürüteceğiz. Ailelerimizi, çocuklarımızı korumak benim boynumun borcudur. Kararlıyız, tepeden tırnağa uyuşturucu belasını ülkemizden söküp atacağız. Sadece hırsızlardan, yolsuzluklardan ve zorbalardan değil aynı zamanda mafyadan, çetelerden ve kara para, uyuşturucu baronlarından da bu milleti kurtaracağız. Hiç kimse unutmasın CHP bir mücadele partisidir. Bu çağrım bütün yol arkadaşlarıma ve halkımızadır. Sokaklarımızı, çocuklarımızı ve ailelerimizi korumaya hazırlanın. Bu alanda çok çetin bir mücadele vereceğiz."

AK PARTİ'NİN VİZYON BELGESİNE ELEŞTİRİ

Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin vizyon belgesinin özünü bilmediğini ancak "Gelin, hep beraber bu vizyon belgesinin içini dolduralım" çağrısı yapıldığını anımsatarak bunun "Aslında bizim bir vizyon belgemiz yok da, bize katkı verirseniz yeni bir vizyon belgesi yapalım" anlamına geldiğini savundu.

Bir siyasetçinin bir vizyon belgesi ortaya koyabilmesi için öncelikle dünya tarihini, Orta Doğu tarihini, kendi ülkesinin tarihini, Kurtuluş Savaşı'nı, yok olan bir Osmanlı'dan genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin nasıl ortaya çıktığını, bilim ve teknolojideki gelişmeleri, dünyanın gidişatını bilmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Ben arada bir Erdoğan'a çağrı yapıyorum. Buradan yine bir çağrı yapayım. Eğer vizyonun, vizyonerliğin ne olması gerektiğini bana anlatmak istiyorsan, senin televizyon kanallarında ben hazırım. Gel, gel, gel, gel. Kaçma gel, gel, gel. Vizyon neymiş sana öğreteyim, gel. Yok efendim işi fazlaymış da bilmem neymiş de. İşinin ne olduğunu da biliyorum. Bak doğru, işi fazladır yani malı götürme konusunda işi çok fazla. Öyle Amerika'da servetler, dünyanın diğer yerlerinde vergi cennetlerinde mal varlıkları. Biraz paraya tamah etme, malı götüreceğin süreyi kıs, karşıma çık, seninle oturup 85 milyonun önünde tartışalım cesaretin varsa. Ayrıca kendisine bir tavsiyem de olsun. İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi'ni okusun. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli siyasal belgelerinden birisidir."

VEFA SALMAN TEPKİSİ…

SÖZCÜ'den edinlen bilgilere göre; Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Vefa Salman, Yalova Belediye Başkanımız. Bir ihbar gelir ‘Yolsuzluk var’ diye. Göreve başlar başlamaz ilk yaptığı iş gidip savcıya dilekçe vermek. Savcı soruşturma açar. Zaten şu anda bütün CHP’li belediyeler izleniyor. İzlensin, şikayetimiz yok ama adaletsizlik yapmasınlar.

Kendisi ihbar ediyor, savcı alıyor dahil ediyor ‘O da suçludur’ diye. Talimatın nereden geldiğini biliyorum. O savcıya da söylüyorum. Dava açılıyor. Karar alınıyor, bilir kişiye gönderelim diye.

“ÇEKİNMİYORUZ, KORKMUYORUZ!”

Gitti, karar verdi bilir kişi. ‘Vefa Salman’ın bir suçu yoktur’ diye. Savcı itiraz ediyor. Aradan bir süre geçiyor, dava erteleniyor yeni bir bilir kişi atanıyor. Ankara’dan bir bilir kişi buluyorlar.

Çekinmiyoruz, korkmuyoruz ki. Üç emekli Sayıştay denetçisi, yani TBMM adına denetim yapan bir kurumdan emekli olan üç kişiye bu görev veriliyor.

Rapor veriyorlar hiçbir suçu yok. Göreve iade bekliyoruz, edilmiyor. Savcı itiraz ediyor. ‘Bu bilirkişiler doğru kişi değildir’ diye.

Yetmedi bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. Üçüncü bilirkişi yine geldi. Yine ‘Suçu yoktur’ diye rapor verdiler. Mahkeme yine göreve iade etmedi.

“BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM”

Türk Hava Kurumu kayyumlar tarafından yönetiliyor. İstanbul’da güzel bir oteli var kirada. Bu oteli ele geçirmek istiyorlar.

Bununla ilgili süren bir dava var. Bu davayı arkadaşlarımız yakından izlesinler. THK bu ülkenin havacılık konusunda kurduğu ilk kurumdur. Var olan bütün kaynaklarını hortumladılar bir oteli kaldı, şimdi oteli de ele geçirmeye çalışıyorlar.

O oteli kim alırsa onun burnundan fitil fitil getireceğim. Tam bir yağma düzeni. Sen o adaleti benim külahıma anlat.

“PES DOĞRUSU PES!”

AK Parti’ye oy veren, şu anda il ve ilçe başkanlıklarında görev yapan belediye başkanlarına ve belediye meclis üyelerine bir soru sormak isterim.

Aynı soruyu MHP'li kardeşlerime de sormak isterim; Saray hükümeti kime çalışıyor? Çiftçilere sorsunlar, Saray sana ne verdi?

Bu soruyu ben sormayayım gidip Ziraat birliği başkanına sorun, Türkiye hayvan yetiştiriciliği birliğine sorun. Sorun bakalım benim söylediğim dertleri anlatacaklar mı?

Kendi vicdanınıza da sorun bu ülkede toprak mı bitti canlı hayvanından bakliyatına kadar dışarıdan geliyor.

O kadar büyük aymazlık içindeler ki tarım bakanı bile tarımda ne var ne yok diye Venezuela’ya gidiyor, bir başka bakan gidiyor Fransa’ya yaptığı katkı dolayısıyla madalya veriliyor. Bir de bunu bakanlığın sitesine koyuyor. Pes doğrusu pes.

SOYLU’YA ‘İSTİFA ET’ ÇAĞRISI

Dün bir video yayınladım, metanfetamin gerçeğini gözler önüne serdim. Kendi mafyamız yetmiyormuş gibi, dünyanın mafyasını da Türkiye’ye çektiler.

Bu uyuşturucu paraları Türkiye’ye gelsin diye birden fazla kanun çıkardılar. Son 1 ayda Sırp mafya lideri İstanbul’da öldürüldü. Azerbaycanlı Mafya lideri Ataşehir’de öldürüldü.

İstanbul’un ortasında Gürcülerle İranlılar AVM’lerde çatıştılar. Antalya’da da bir mafya lideri öldürüldü.

Ortadoğu’nun en büyük mafya liderini hapisten çıkardılar. Bana diyorlar ki ispat et. Sırtını mafya baronlarına, uyuşturucu baronlarına dayarsan bunu göremezsin. Onurun varsa, şerefin varsa istifa edersin.

Türkiye şu an Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor. Türkiye tarihinde böyle rezalet görmemiştir. Kirli işler ülkeye yayıldı.

Fotoroman için yeni albümler çıktı. Polislerimizi intihar eşiğine sürükleyen bir düzen kurdular. Bu saray iktidarı resmen evlatlarımızı uyuşturucu baronlarına peşkeş çektiriyorlar.

Allah kahretsin böyle düzeni! Uyuşturucu kullanımı 10 yaşına kadar düştü. Bu duruma ne söylenir: Allah belanızı versin!Ben bunları gündeme getiriyorum, koro halinde saldırıyorlar. Sanıyorlar ki geri adım atacak. Ya sizin feriştahınız gelse bu evlatlarımızın hakkını savunmaktan geri adım atmam.

İstanbul’a yerleşmiş mafyanın da baronların da başını ezmek lazım. Önce ithal mafya ve baronlarla sonra da bizim baronlarla hesaplaşacağız. Sonra bunlarla boy boy fotoğraf verenleri de hapislerde çürüteceğiz.

Kararlıyız, tepeden tırnağa uyuşturucu belasını ülkemizden söküp atacağız. CHP bir mücadele partisidir. Bu çağrım bütün yol arkadaşlarıma ve vatandaşlarımızadır. Sokaklarımızı, çocuklarımızı ve ailelerimizi korumaya hazırlanın. Bu alanda çok çetin bir mücadele vereceğiz.

Bu akşam, İngiltere’ye gidiyorum. Türkiye’ye nefes aldırmak, bulunduğumuz krizden çıkmak için temiz, yabancı yatırıma ihtiyacımız var. Gitmemin en önemli araçlarından biri de bu güçlü, temiz yatırımları Türkiye’ye çekmektir. İçinde bulunduğumuz krizin tek çözüm yolu budur.

Editör: Haber Merkezi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık