Reklamı Geç
5 saniye kaldı
SANİYELİ REKLAM SOSYAL MEDYA TAKİP ET
QR KODU site sol kule
sağ dik reklam tweter takip et
bmg başlık üstü yayınlar 1000

27 Şubat 2024, Salı

Uluslararası Basın Yayın Platformu - Dünyanın her yerinde

Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması!

Devlet Bahçeli'den seçim açıklaması!

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, 2023 yılının, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık tecrübe hazinesi ve cumhurun son 100 yıllık müdanasız mücadele haysiyeti olduğunu söyledi. Edinilen bilgilere göre; Kurtuluşun fikri kaynağının Türk milliyetçiliği, beşeri cevherinin ise büyük Türk milleti olduğunu ifade eden Bahçeli, ilhamını ecdadından alarak devletin kuruluş ilkelerini belirleyen, Cumhuriyet’in tecelli hükmünü tayin ve tespit eden liderin Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Milli Mücadele’nin her safhasında vatanına ve milletine üstün hizmetleri geçen dava ve yol arkadaşlarının ise kahramanlar kuşağı olduğunu belirtti.

MHP lideri Bahçeli, “Bu yıl, Türk tarihinin bir kavşak, bir kader, bir karar noktasıdır. Geçmişten ders ve ibret alan, ecdadının izinden yürüyerek geleceğe büyük umutlar bağlayan bir ittifak ahlakının Cumhuriyet’in yeni yüzyılına Türk ve Türkiye damgasını vurması artık hayal değil somut bir hakikat olarak tezahür ve temayüz edecektir. Geride kalan 2022 lider ülke Türkiye’nin hazırlık evresi, 2023 ise devreye girme senesidir.” diye konuştu.

“KRONİKLEŞEN SORUNLARA NEŞTER VURULMUŞTUR”

Devlet Bahçeli, 2022 yılında Türkiye’nin özellikle diplomaside altın bir yıl yaşadığına işaret ederek, küresel ekonomi resesyon girdabına düşmüşken, Türkiye ekonomisinin dünya çapında en çok büyüme kaydeden birkaç ülke arasında yer almayı başardığını dile getirdi.

İhracatta rekorlar kırıldığını, muazzam yatırımlar yapıldığını, terörle mücadelede takdire şayan sonuçlar alındığını ve milletin ihtiyaç ve beklentilerinin yasal ve idari düzenlemelerle birer birer karşılandığını anlatan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

*Memnuniyetle belirtmek isterim ki kronikleşen ve kemikleşen sorunlara neşter vurulmuştur. Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon 250 bin vatandaşımızın yaş sınırına takılmaksızın mağduriyetlerinin giderilmesi için adım atılmış, sırayı da kanuni düzenleme etabı almıştır.

*Allah’ın izniyle EYT sorunu TBMM’de kati ve köklü çözüme kavuşacak, bu mesele gündemden tamamıyla çıkmış olacaktır.

*MHP ve Cumhur İttifakı, TBMM’de gereğini gecikmeksizin yapacak, hak, hak sahibine iade edilecektir.

*Asgari ücretin 2022 Ocak ayına göre neredeyse yüzde yüz zamla 8 bin 500 liraya çıkarılması, dar ve orta gelirli insanlarımıza makul gelir aktarımı, sosyal konut desteği, emekli ve memur maaşlarıyla işçilerimizin ücretlerinde enflasyonu etkisiz kılacak adaletli artışlar kuşkusuz toplumsal rahatlamayla birlikte 2023’ün çok daha güzel olacağının habercisi niteliğindedir.

Bahçeli, Karadeniz’de keşfedilen 710 milyar metreküplük doğal gazı, evlerde ve sanayide kullanılan doğal gaz fiyatlarında indirime gidilmesini ve Şırnak Gabar Dağı’nda bulunan 150 milyon varil petrolü, “2023’ün bereketi, Allah’ın da bir lütfu” olarak nitelendirerek, Türkiye’nin bu yıla birbirini takip eden pek çok müjdeyle girdiğini, laf değil icraat üretildiğini söyledi.

Bahçeli, “Cumhur İttifakı huzurun, kardeşliğin ve kaynaşmanın koç başıdır. Verdiğimiz sözler, paylaştığımız vaatler sırasıyla ve imkanlar nispetinde yerine getirilmektedir. İnanıyorum ki şeytanın bacağı kırılacak, Türkiye prangalarından bütünüyle kurtulacaktır. Nitekim 2023 yılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın miladı olacaktır.” dedi.

“ASİDİ KAÇMIŞ GAZOZ GİBİSİNİZ”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, birlik ve dirliklerini sabote etmek için fırsat kollayan mihrakların yine çıkacağını, bunun beklenmesi gerektiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

*Fakat hiç kimse sabrımızı yanlışa yormasın. Hiç kimse suskunluğumuzun asaletinden cesaret almaya kalkışmasın. Kötü niyetlerini bildiğimiz, kötürüm ilişki ağlarını tanıdığımız ve takip ettiğimiz odakların bizimle aşık atması, bize ayar verme küstahlığına tevessül etmeleri, Cumhuriyet’in yeni yüzyılını tartışmaya açma sinsilikleri sonuç vermeyecek, yapılan hesaplar ters tepecektir.

*Bunların ortalık malına dönmüş ezberleri, bizim ise el sürülmemiş hayallerimiz vardır ve bu hayallerimize yetişme çabaları beyhude bir çırpınıştır.

**Ağızlarını tetik, dillerini tüfek yaparak ha bire nefret ve nifak kusan hayasızlara 2023’ün hedeflerini kirlettirmeyeceğiz, ‘üç hilal’i de yargılatmayacağız. MHP’nin siyasi şeref ve onuruna musallat olan kepazeleri asla affetmeyeceğiz.

Siyah örtüye bürünüp yüreksizce ve yüksekten konuşanlara, balığı tutmadan tavayı ateşe koyanlara herkes bilsin ki eyvallahımız olmaz, itibarımız olmaz, bunlarla da hiç işimiz olamaz. MHP anlayana az, anlamayana da çok gelir. Daldan dala atlayarak her fırsatı ganimete çevirmenin hesabını yapan ahlaksızlara diyorum ki; Defalarca açılıp asidi kaçmış gazoz gibisiniz, hiç de tat vermiyorsunuz.”

SEÇİM AÇIKLAMASI

Devlet Bahçeli, doğrudan ve ahlaktan şaşmadıklarını, millete ve ülkeye sevdayla perçinlenmiş hizmet seferberliğinden asla ayrılmayacaklarını vurguladı.

Birileri istedi, birileri dayattı, birileri iftira ve isnat etti diye hak bildikleri yoldan dönmeyeceklerini, 53 yıllık mücadeleden taviz vermeyeceklerini ifade eden Bahçeli, “Belanın üzerine gitmeyiz, üzerimize gelen beladan da herkes bilsin ki kaçmadık, kaçmayız. Lider ülke Türkiye hedefimizi, tutulacak kutlu bir yemin gibi vicdanımızda taşırız. Ayağımıza basan olursa, önümüze geçip yakamızdan tutmaya kalkışan görülürse, buna da tahammül etmeyiz, asla etmeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerine değinen Bahçeli, şunları kaydetti:

*Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri ister zamanında yapılsın isterse erkene alınsın, biz iki seçeneğe de varız ve hazırız.

*Bu kapsamda seçim kararının alınabilmesi için ya 360 milletvekilinin ‘evet’ oyuyla Meclis kararı gereklidir ya da Cumhurbaşkanı’mızın anayasal yetkisine dayanarak Türkiye’yi seçime götürmesi lazımdır.

*Bahse konu bu iki yol da hukukidir, anayasal bir yetkinin kullanım hakkıdır. Altılı masayı oluşturan partilerin 6 Nisan 2023’ten önce yapılacak bir seçime sıcak bakıp, sonrası için ipe un sermesi, demokratik ve dengeli bir siyasi tavır değildir.

*Biz bunları bir türlü çözemedik, uzaktan mı adamlar, adamlıktan mı uzaklar belli değildir, açık değildir.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

*CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2022’nin son günlerinde ‘Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman belirlenecek’ sorusuna, ‘Kim olacak diye en garipsediğimiz olay bu’ diyerek kaçak güreştiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

*Milletimiz zillet ittifakının kimi Cumhurbaşkanı adayını öğrenmesin mi? Gizlenen nedir? Sayın Kılıçdaroğlu, adaysan çık açıkla, değilsen adayınız kim ondan bahset.

*Bu zillet ittifakı şu saatten sonra fırtına koparsa bizde yaprak kıpırdamaz. Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışması altılı masada deprem yaratmaktadır.

Bir isim üzerinde söz birliği sağlayamayan partilerin Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeleri şüphesiz aklın alamayacağı bir garabettir.

Kılıçdaroğlu’nun ergenler gibi ‘Loading’ mesajıyla meşgul olması pişkinliğin alametidir. Yüklenen milletin zillete soracağı hesabıdır.

*Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle yönetim sistemi kurumsallaşmıştır. Koalisyonlar devri kapanmıştır.

*Zillet ittifakı yine bu solmuş sayfayı açmanın peşindedir. Hükümet buhranları bitmiş ama zillet ittifakı buhran dönemlerini yeşertmenin peşindedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci dönemi gıpta edilecek kadar parlaktır.

*Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kalıcı bir soluk, etkin bir karar alma mekanizması olarak milletimize mal olmuştur. 6+1 formatı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne muhalefet olarak inşa edilmiştir.

*Zillet ittifakı şuursuzdur. Köprünün altından çok sular akmıştır. Zillet ittifakı milletimizin beklentilerini, devletimizin yüksek emellerini anlamaktan mahrumdur. Geleceğin hükmü Cumhurun iradesiyle gerçekleşecektir.

*MHP olarak siyasi çalışmalarımızı heyecanla sürdüreceğiz. Hiçbir dedikoduya aldırış etmeyeceğiz. İstikametimiz sıratı müstakim üzerinedir.

*Davamızı haksız ve şerefsizce suçlamaya çalışanlar vardır. Fiyatını hesapladığımız ancak 5 kuruş etmeyecek olanların oyunlarına, tahrik ve tacizlerine boyun eğmeyeceğiz. Bir ayak gelene iki ayak gideriz.

Editör: Haber Merkezi

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık