YAYIN İLKELERİ

Beşiktaş Medya Grup Yayın İlkeleri…
Beşiktaş’ın ve Beşiktaşlı’nın ilk ve tek Medya Grup’u… ( Yıl: 2000 )

1- Beşiktaş Gazetesi ve Gazete Beşiktaş iki ayrı isim olup, isim hakları tarafımıza aittir. Bağımsız siyasi gazetelerdir. Her türlü konuda haber yayınlamaktadır, köşe yazarı ve yorum bulunmaktadır.
2- Haberler kurumu bağlar, yazarlar ve katkıda bulunanların yazdıkları ve yorumladıklarının sorumlukları kendileriyle alakalıdır.
3- Hiç bir kurum ve kuruluşa bağlı değildir. Bağımsız gazeteciler tarafından yayınlanmaktadır.
4- Çalışanlar Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Türkiye Spor Yazarları Üyesi, Dünya Spor Yazarları üyesidir.
5- Çalışanlar Sarı Basın kartı sahibi gazetecilerdir. İmtiyaz Sahibi dahil, tüm çalışanlar gazetecilik dışında başka bir işte çalışamazlar.
6- Çalışanların sosyal medyada kendi hesapları üzerinden yazdıkları şirketi bağlamaz. Şirketin resmi adreslerinden duyuru ve açıklamalar yayınlanmaktadır.
7- İsim hakları Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce verilmiştir. Ayrıca yazılı basın ve internet ortamındaki isimler barkod / marka tescili ile korunmaktadır. Kesinlikle kullanılamaz.
8- Gazetedeki ve internetteki haberler kaynak kullanılarak kullanılabilir.
9-Yayınlanacak haberleri ve fotoğrafları yayın kurulu belirler. Kesinlikle müdahale, baskı ve sansür kabul edilemez.
10- Kişilik haklarına tecavüz etmez, söz hakkı tanır, haberleri belgelidir. Basın ahlak kurallarına uyulmaktadır.
11- Çalışma şekli bellidir. Basın-Yayın kuralları çerçevesince, özel ve kamu kuruluşlarından gazete / radyo / tv ve web alanlarında; (Basın İlan Kurumu veya Basın Ordinosu ile…) tek veya uzun süreli reklam, ilan, insert ve özel tanıtım ile benzeri bir dizi çalışmalar yapılmaktadır.
12- Reklam ve haber ayrı servislerce belirlenir. Birbirleriyle kesinlikle ilişki kurulamaz. Gazete ve diğer tüm yayınlarımızda; yayın kurulunun belirleyeceği haberler dışında reklam girenlerin haberleri kullanılamaz. Gazetede advertorial veya bu bir tanıtım haberi yazılan haberlerin dışında, yanıltıcı ve yönlendirici haber red edilir. Haberlerde; kesinlikle isim, marka yer almaz.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+