BEŞİKTAŞ: Freddie Mercury’nin Askerlerine ne oldu?

BEŞİKTAŞ: Freddie Mercury’nin Askerlerine ne oldu?

Beşiktaş Belediyesi’nde son aylarda kadrolaşmayla ilgili yoğun faaliyet var. Bir yandan müfettiş incelemeleri sürerken, diğer yandan da başkan vekili Tahir Doğaç, belediyede bazı isimleri görevden aldı, bazılarını ise başka yerlere atadı. Bu icraatların ardından Beşiktaşlılar bazı atama ve görevden almaları doğru bulduklarını, bazılarına ise anlam veremediklerini söylüyor.

OLUMLU İŞLER DE VAR TARTIŞMALI İŞLER DE…

Bilindiği gibi, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığ’ınca görevden uzaklaştırılmasından sonra, Beşiktaş Belediyesi’nde yine İçişleri Bakanlığı’nca bir çok görevden uzaklaştırma ve yer değiştirme yaşandı.
İçişleri Bakanlığı’nca meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’de Belediye Başkanı Murat Hazinedar’la birlikte görevlerinden alınmıştı. Murat Hazinedar’ın yerine daha önce de Hazinedar’ın başkan vekilliğini yapan Tahir Doğaç seçilmişti.
Bu arada Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı, Kültür Müdürü Mürvet Günday ve özel kalem müdürü olan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın kız kardeşi Pelin Başlangıç’ta görevlerinden İçişleri Bakanlığı tarafından uzaklaştırıldı.
İncelemelerin son aşamaya geldiği, raporların yazıldığı, son durum itibariyle bu kişilere bir çok başka ismin de, eklenebileceği vurgulanıyor.

İÇ BÜNYEDE YAPILANMAYA DİKKAT ÇEKİLİYOR

Bu arada, başkan yardımcıları ve müdürler değişti.
Başta Özel kalem müdürü olmak üzere, zabıta müdürü, temizlik müdürü, spor müdürü, ruhsat müdürü, veterinerlik müdürü gibi bir çok müdürün de yerlerinin değiştirildiği öğrenildi. İçişleri bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Murat Hazinedar’ın kız kardeşi özel kalem müdürü Pelin Başlangıç’ın yerine vekaleten görevde olan ve daha önce birlikte çalışan özel kalem müdürünün asaleten bu göreve atandığı bildirildi. Son olarak da önceki gün eski bir bakanın yeğeni olduğu ve istisnai kadrodan görev yaptığı iddiaları ile bir süre önce yoğun bir şekilde gündeme gelen ancak bu iddiaları red eden Spor Müdürü görevden alındı. Bazı kişilerin bir kaç müdürlüğü bir arada yürüttüğü, bu durumun doğru olmadığı ve kısa zamanda düzeltilmesi gerektiğinin de altı çizildi.

ATATÜRKLE ŞAKA OLMAZ

Diğer yandan; böylesine köklü bir değişime onay veren ve her fırsatta Atatürkçü olduğunu söyleyen başkan vekili Tahir Doğaç’ın, “Freddie Mercury’nin askerleriyiz” diye akıl dışı bir tweet atan, daha önce de sanatçı Kenan Işık’ı öldüren, Beşiktaşlılarla alay edercesine tekrar yayınlamak istemediğimiz birçok yanlış ve gayri ciddi paylaşım da bulunan sosyal medya sorumlusu ile ekibini tutup tutmayacağını merak ediliyor.

BEŞİKTAŞ KÜLTÜRÜN BAŞKENTİDİR

Bu arada daha bir kaç gün önce şehitler varken konser düzenleme onayı veren veya gazetelerde haberler çıkmadan önce ertelemeyi düşünmeyerek Beşiktaş’ı tartışma noktasına getiren Kültür Müdürlüğü’nün de baştan yapılanması gerektiğini belirtiyorlar.

GÖREV VE SORUMLULUK SEÇİLMİŞLERDE..

Atatürkçü oldukları bilinen ve son zamanlarda bir dizi karar almada etkili olan meclis üyelerinin bu önemli iki konu hakkında da duyarlı oldukları ve gereğini yapacakları belirtilirken, gelişmelerin yakından takip edildiği vurgulandı.

ÖZEL HABER – YORUM
Muzaffer Topal

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*