Continental

DÜNYA: Türkiye’yi haritadan sildi!

Almanya’nın dünyaca ünlü markası Continental, skandal bir videoya imza attı. Türkiye’de de faaliyet gösteren markanın Almanca tanıtım sitesinde yayınlanan videoda Türkiye resmen haritadan silindi ve Akdeniz’de adeta sulara gömüldü. Markanın bu videosu sosyal medyada tartışma yarattı.

Almanya-Türkiye hattında geçtiğimiz yıldan beri gergin olan ilişki bugün yeni bir video ile farklı bir boyuta taşındı. Almanya’nın önde gelen otomotiv markalarından Continental’in resmi internet sitesinde yer alan bir video büyük tepki çekti.

Videonun özellikle sosyal medya üzerinde tepki çekmesinin sebebi ise Continental’in Almanca sitesinde yer alan bir tanıtım videosu. Markanın Powertrain hizmetinin uygulandığı ülkeleri anlattığı ve marka felsefesini izleyiciye aktardığı videoda Avrupa ve Ortadoğu bölümü geldiğinde kocaman bir Akdeniz ortaya çıkıyor.

Videoda Türkiye adeta silinirken Kıbrıs’ın olması dikkat çekti. Marka sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı. Bazı kullanıcılar markanın farkında olmayan bir hata yaptığını öne sürerken bazı kullanıcılar Continental’in kasten Türkiye’yi haritadan sildiğini ifade etti.

Bu haberin yazıldığı sırada Continental’in Türkiye ve Almanya’daki ofisleriyle iletişime geçildi fakat marka konuyla ilgili geri dönüş yapmadı.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*