Kara Kartal

SPOR: Geleceğin Kara Kartalı!

Vodafone Geleceğin Kara Kartalı Projesinin lansmanı yapıldı. Vodafone Geleceğin Kara Kartalı projesinin lansmanı Vodafone Park’ta; Başkan Fikret Orman, Futbol Altyapıdan Sorumlu Üye Metin Albayrak, BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu, Teknik Direktör Şenol Güneş, Futbol Akademi Sportif Direktörü Gökhan Keskin, futbolculardan Necip Uysal ve Ryan Babel, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Lansmanda yaptığı konuşmada Kulübün Vodafone ile örnek bir sponsorluk ilişkisi içinde olduğunun altını çizen Başkan Fikret Orman şunları söyledi:

“Vodafone Kara Kartal aracılığıyla Beşiktaş’a yeni oyuncular kazandırmayı hedeflediğimiz projenin lansmanındayız. Vodafone ile sponsorluğumuzun ilk gününden beri aile gibiyiz. Vodafone ile uzun vadeli bir işbirliği içindeyiz. Vodafone ile karşılıklı özveri ve iyi niyet içinde çalışıyoruz. Örnek bir sponsorluk anlaşması içindeyiz. Vodafone Kara Kartal projesini çok önemsiyoruz. Bu projeye 3.5 yıl önce başladık. Bu projeden önemli bir gelir elde ettik. Bu projeye katılarak kulübümüze destek olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Projenin iyi işlemesi bizi yeni şeyler yapmak için heyecanlandırdı. Altyapıdan oyuncu çıkarmakta zorlanıyoruz. Bununla ilgili bir beyin fırtınası yaptık ve sonunda Geleceğin Kara Kartalı projesi ortaya çıktı. Bu projeyle çocuklara fırsat eşitliği sağladık. Herkesi bu harekete katılmaya çağırıyoruz.”

Futbol Altyapıdan Sorumlu Üye Metin Albayrak, Beşiktaşın geleceğine çok önemli katkılar sağlayacak proje için Vodafone’a teşekkür ettiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Beşiktaş’ın geleceğine katkı sağlayacak bir proje gerçekleştiriyoruz. Çok mutluyum. Vodafone ile aile ortamında gibiyiz. Vodafone’a altyapıya oyuncu kazandırmayı amaçlayan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projesi için teşekkür ediyorum. Beşiktaş futbol aklının BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde olmasını planlıyoruz. Vodafone Geleceğin Kara Kartalı projesi Beşiktaş’a büyük katkı sağlayacak.”

Teknik Direktör Şenol Güneş, lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Birbirini destekleyenler takım olur. Beşiktaş ve Vodafone örnek bir sponsorluk ilişkisi içinde. Uzun vadeli yatırımın karşılığı her iki markaya da olumlu yansıyacaktır. Önemli olan insana yapılan yatırımdır. Çocuklara yatırım yapılması beni sevindiriyor. Sokaktan zirveye gidecek çocukların önlerinin açılmasını sağlayacak bu projeyi önemli buluyorum. Teknoloji sayesinde yetenekli çocukların ayağına gidiliyor. Çocuklar hem okumalı hem de spor yapmalı.”

Futbol Akademi Sportif Direktörü Gökhan Keskin, Vodafone Geleceğin Kara Kartalı projesinin kendisini çok heyecanlandırdığını ifade etti ve “Büyük bir sorumluluğumuz var. Bu proje bizi çok heyecanlandırdı. Kulübümüz önemli gelişimler sağladı. Gelişimle birlikte hayallerimiz de büyüdü. Vodafone sayesinde yetenekli evlatlarımızı Camiamıza kazandırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Altyapıdan yetişen futbolcu Necip Uysal, Vodafone’a teşekkür ettiği konuşmasında, “Beşiktaş’ta 15 yıl geçirdim. Amacım kalıcı olmaktı ve bunu gerçekleştirdim. Çocuklara tavsiyem futbola devam etmeleri” dedi.

Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Beşiktaş ile ortaklığımızın beşinci yılındayız. Bizim için inanılmaz bir yolculuk oldu. Beşiktaş’a teşekkkür ediyoruz. Çok heyecan verici bir proje içindeyiz. Bu proje sayesinde yetenekli gençlere fırsat eşitliği sağlanacak. Bu projenin altyapı futbol gelişiminin yeni bir parçası olduğunu düşünüyoruz.”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Geleceğin Kara Kartalı projesinin detaylarını açıkladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Vodafone olarak Beşiktaş’ın en büyük destekçisiyiz. Vodafone Park’a 10 milyon dolar üzerinde altyapı yatırımı yaptık. Göğüs reklamı anlaşmamızı geçen yıl uzattık. Beşiktaş’a gönül verenler için Vodafone Kara Kartal hareketine başlamıştık. Bu proje sayesinde taraftarlar hem kulüplerine fayda sağlıyor hem de maçlara ve antrenmanlara gidebiliyor. Çocuklarımızın geleceği için spor ve sosyal sorumluluk projesi içindeyiz. Genç yetenekleri ortaya çıkarmakta zorlanıyoruz. Dijitalleşme sayesinde fırsat eşitliği olacak ve çocuklar yeteneklerini sergileme şansı bulacak. Proje üç aşamadan oluşuyor. İlk aşamada çocuklar bir dakikalık videolarını uygulamaya yükleyecek. İkinci aşamada bölge elemeleri yapılacak. Üçüncü aşama final etkinliği olacak. Yedi bölgeden 50’şer çocuk seçilecek. Daha sonra altyapı hocalarıyla beraber toplam seçilen oyuncu sayısı 35’e düşürülecek ve bu oyuncular BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde dört gün kampa girecek. Bu projenin son aşaması Vodafone Park’ta yapılacak final etkinliği olacak. En az 3 oyuncuyu altyapıya kazandırmayı hedefliyoruz. Yüz bin yükleme yapılmasını ve beş yüz bin oylama yapılmasını bekliyoruz.”

Konuşmaların ardından; Başkan Fikret Orman, Futbol Altyapıdan Sorumlu Üye Metin Albayrak, Teknik Direktör Şenol Güneş, Futbol Akademi Sportif Direktörü Gökhan Keskin, futbolculardan Necip Uysal ve Ryan Babel, Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Park’ın zemine çıkarak çocuklarla birlikte basın mensuplarına poz verdi.

BEŞİKTAŞ JK

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*