asker

GÜNDEM: 5 şehit, 3 asker kayıp, 12 asker yaralı

Bitlis’te operasyon sırasında yaşanan çığ felaketi sonucunda 5 asker şehit oldu, 3 asker kayıp ve 12 asker ise yaralandı. Bitlis’in Hizan İlçesi kırsalında operasyonda olan askerlerin üzerine çığ düştü. Yapılan açıklamada Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli 5 personel şehit olurken, 12 personelin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi.

Bitlis kırsalının PKK’lı teröristlerden temizlemek ve onların kullandığı sığınak ve barınakların imha edilmesi için başlatılan operasyonlar devam ederken, bugün öğlen saatlerine doğru Hizan ilçesinin Kolludere Mevkine çığ düştü. Çığın bölgede operasyon yapan bir grup askerin bulunduğu bölgeye düştüğü belirtildi. Meydana gelen çığ olayında ilk belirlemelere göre 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı, 3 askerin de kayıp olduğu belirtildi.

Fakat yapılan incelemeler sonrasında yapılan açıklamada 5 personelin şehit olduğu ve 12 personelin ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralı askerlerin helikopterle bölgeden alınmaya başlandığı, kayıp askerleri arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*