Cumhurbaşkanı Erdoğan

SİYASET: “İstifa etmezlerse bedeli ağır olur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek’in istifasını istediğini açıkladı. Melih Gökçek’in istifasını istediğini isim vererek resmen açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek’in yanı sıra Balıkesir ve Bursa Belediye başkanlarına da ‘istifa edin’ çağrısı yapıldığını söyledi.

Polonya ziyareti dönüşü uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Gökçek’in ismini istifa tartışmalarına yönelik ilk defa telaffuz eden Erdoğan “Melih Bey’e, kendisine bu durum iletildi” dedi. Erdoğan, Gökçek’in yanı sıra Balıkesir ve Bursa Belediye başkanlarının da istifasının istendiğini duyurdu.

“MELİH BEY’E DURUM İLETİLDİ”

İşte Erdoğan’ın belediye başkanlarına yönelik uçakta yaptığı o açıklama “İstanbul’da Kadir Topbaş Bey, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın kendisiyle görüşmesine olumlu yanıt verdi, istifasını o şekilde gönderdi. Ardından Düzce’yle, genel başkan yardımcımız görüştü, o da istifasını verdi. Şu anda Balıkesir’e istifasını verme talebimiz iletildi. Hakeza Melih Bey’e, kendisine bu durum iletildi. Bursa aynı şekilde… Bu makamlara bağımsız adaylar olarak gelinmiyor, bir partinin gösterdiği adaylar olarak geliniyor; bu görevleri biz asla terk edilmeyecek ilanihaye kalınacak koltuklar olarak göremeyiz. Dolayısıyla böyle bir adımın atılması gerektiği zaman, arkadaşlarımızın, ‘Ben, bu davanın elemanıyım, benim yetkili kurullarım madem ki böyle bir kararı vermişler, ben de ilgili merciye istifamı veririm’ demeleri lazım. İstifa, partiden ayrılma, kopma demek değildir. Parti, istifasını veren arkadaşları çok daha farklı yerlerde değerlendirir. İl başkanları toplantısında da söyledim; ‘Ben buraya geldim, burada ilanihaye kalayım’ olmaz.”

“İSTİFA ETMEZLERSE BEDELİ AĞIR OLUR”

Erdoğan, söz konusu isimlerin ‘istifa etmemesi’ durumunda olacaklara ilişkin ise “Ben arkadaşlarımızın, öyle bir yola tevessül etmelerini düşünemem, düşünmek de istemem. Çünkü onun neticesi ağır olur.” yorumunda bulundu.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*