Fazıl Hüsnü Dağlarca

BEŞİKTAŞ: Ödüller sahiplerini buluyor!

Türk Edebiyatının Usta kalemlerinden biri olan Fazıl Hüsnü Dağlarca ölümünün 10. Yıl dönümünde Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle yaşatılmaya devam ediliyor. Bu sene 3. düzenlenecek Dağlarca Şiir Ödülleri düzenlenecek törenle, Çiğdem Sezer ve Turgay Fişekçi’ye verilecek. Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da katılacak.

‘’Türkçem Benim Ses Bayrağım’’ diyerek yüzü aşkın kitabıyla Türkçe’yi bütün kitaplarına işleyen Usta Şair Fazıl Hüsnü Dağlarca 15 Ekim Pazar günü, Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılacak olan ödül töreniyle bir kez daha anılacak. Beşiktaş Belediyesi Başkanlığı tarafından, PEN Yazarlar Derneği ve Türkiye Yazarlar Sendikası’nın desteği ile bu yıl üçüncüsü düzenlenecek şiir töreninde seçici kurulun oy çokluğuyla ödülü Çiğdem Sezer ve Turgay Fişekçi’ye paylaştırılması kararı aldı.

Dağlarca anısına resim sergisi açılacak
Usta şairini ölümünün 10. Yılı sebebiyle diğer yıllara nazaran, bu yıl farklı etkinliklerle anılacak. Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın resim sanatına olan ilgisi nedeniyle 22 ressam bir ara gelerek, Dağlarca Anısına Akatlar Kültür Merkezi’nde resim sergisi açılacak. Sergi, 15 Ekim Pazar akşamından 25 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacak. Yine şairin ölümünün 100. Yılı olması sebebiyle Beşiktaş Belediyesi öncülüğünde ‘’Uluslararası Dağlarca Sempozyumu’’ düzenlenecek.

Fazıl Hüsnü Dağlarca
Fazıl Hüsnü Dağlarca
Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*