Dağlarca Şiir Ödülü

KÜLTÜR: ‘Dağlarca Şiir Ödülü’

Beşiktaş Belediye Başkanlığı tarafından, PEN Yazarlar Derneği ve Türkiye Yazarlar Sendikası’nın desteği ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Dağlarca Şiir Ödülü, Çiğdem Sezer ve Turgay Fişekçi’ye verildi.

Arife Kalender, Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Enver Ercan, Ertan Mısırlı, Haydar Ergülen ve Tarık Günersel’den oluşan Seçici Kurul oy çokluğuyla, 3. Dağlarca Şiir Ödülü’nün Çiğdem Sezer ile Turgay Fişekçi arasında paylaştırılmasına karar verdi. Çiğdem Sezer “Küçük Şeyler Mevsimi”, Turgay Fişekçi ise “Nerdesin?” adlı kitaplarıyla ödüle değer görüldü.

 

Seçici Kurul ayrıca 2018 yılının Dağlarca’nın ölümünün 10. yılı olması nedeniyle Beşiktaş Belediyesi’nin öncülüğünde ‘’Uluslararası Dağlarca Sempozyumu’’nun düzenlenmesine karar verdi.

Dağlarca anısına resim sergisi
Usta şairini ölümünün 10. Yılı sebebiyle diğer yıllara nazaran, bu yıl farklı etkinliklerle anılıyor. 3. Dağlarca Şiir Ödülü töreni 15 Ekim 2017 Pazar günü Saat 18:00’da Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül töreni öncesinde saat 17:00’da, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın resim sanatına olan ilgisi nedeniyle 22 ressam bir ara gelerek, Dağlarca Anısına Akatlar Kültür Merkezi’nde resim sergisi açıldı. Sergi, 15 Ekim Pazar akşamından 25 Ekim 2017 tarihine kadar açık olacak. Yine şairin ölümünün 100. Yılı olması sebebiyle Beşiktaş Belediyesi öncülüğünde ‘’Uluslararası Dağlarca Sempozyumu’’ düzenlendi.

BEŞİKTAŞ KÜLTÜR SANAT

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*