Cumhurbaşkanı Erdoğan

SİYASET: Sınırlar ve hava sahaları kapatılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Referandum denilen olay bir sebeptir. Netice bundan sonrasıdır. İş bitmedi. Etrafında İran, Türkiye, Suriye, Irak var. Nasıl çıkacaksın? Sınırlar da hava sahaları da kapatılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğna Ak Saray’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bazı kanaat önderlerini ağırlıyor.

‘HAVA SAHALARI DA KAPATILACAK’

Konuşmasında Kuzey Irak’taki gelişmelere değinen Erdoğan “Üzerimize giydirilmeye çalışılan deli gömleğini yırtıp attığımız için hedef alınıyoruz. Türkiye’yi güneyden kuşatmak istiyorlar. Ülkemizin içini de kapsayan büyük bir oyun var ama bunu da bozacağız. Gizli saklı yok. Birileri (Barzani) çocukluk düşlerini gerçekleştirecek diye tüm bölgenin güvenliğinin tehlikeye atılmasına izin vermeyiz. Referandum denilen olay bir sebeptir. Netice bundan sonrasıdır. İş bitmedi. Etrafında İran, Türkiye, Suriye, Irak var. Nasıl çıkacaksın? Sınırlar da hava sahaları da kapatılacak” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü “Bu yapılan dört dörtlük bir nankörlüktür. DAEŞ’le mücadelenin yarattığı kaosu fırsata çevirmek kabul edilemez. İlişkileri sürekli sağlam tutma gayreti içinde olduk. Ama onlar bunu anlamadı. Telkinlerimiz dikkate alınmadı. Yapılan referandumun uluslararası hukuk ve Irak anayasası açısından hiçbir meşruiyeti yoktur. ‘Yaptım oldu’ diye bir şey yok. Boşta kalırsın. Bu girişimin hedefine ulaşma şansı yoktur.”

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*