TBMM

GÜNDEM: TBMM sıralarındaki çiçekler

Türkiye TBMM sıralarındaki çiçekleri konuşuyor… HDP’li milletvekillerinin katılmadığı yasama yılı açılışında, masalara dikensiz kaktüse benzeyen saksılı çiçekler bırakıldı. Bu çiçeklerin ne anlama geldiği ise merak konusu oldu.

Meclis’teki törene HDP parti olarak katılmama kararı almıştı. Diğer taraftan HDP’liler katılmadıkları yasama yılı açılışında Meclis’teki sıraların üzerine koltukların rengine uygun kağıtlarla süslenmiş saksılı çiçekler bırakıldı. Bu çiçekler Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodğan, TBMM’nin yeni yasama yılı açılış konuşmasını tamamladıktan sonra kapıda gazetecilerin, HDP’lilerin Meclis’e gelmemesi konusunu sorması üzerine ”Onların yeri Kandil’dir” cevabını verdi.

CHP, MHP ve AKP milletvekilllerinin hazır bulunduğu Genel Kurul’da Erdoğan’ın girişi ve çıkışı sırasında CHP’liler ise ayağa kalmayarak dikkat çekti. Akabinde Meclis’te yapılan sürpriz toplantıya ise Kılıçdaroğlu davet edilmedi.

Sürpriz görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli biraraya geldi.TBMM Başkanı Kahraman’ın makamında gerçekleşen görüşmeye Genelkurmay başkanı Hulusi Akar ile bazı bakanların da katıldığı belirtildi.

SÖZCÜ

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*