Miss Turkey

MAGAZİN: İşte Miss Turkey 2017’nin birincisi

Binlerce kişinin büyük merak ve heyecanla beklediği Miss Turkey 2017 birincisi belli oldu. Jüri üyeleri, Türkiye’nin en güzelini seçti ve bu isim Itır Esen oldu. Tam 91 yıl önce, 1926 yılında Türkiye’nin ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Emek Sahnesi’nde düzenlenen Miss Turkey 2017 Yarışması’nda kraliçe seçilen 3 güzele taçları takıldı.

Yarışmaya 10 finalist katıldı. Jürisi Can Sandıkçıoğu, gazeteci yazar Güneri Civaoğlu, 2012 Miss Turkey kraliçesi Çağıl Özge Özkul, müzisyen Meyra Ilıcak, bale sanatçısı ve koreograf Tan Sağtürk, moda tasarımcısı Özlem Süer, plastik cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, Özal Global Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Alp’ten oluşan yarışmada, güzellere önceki yıl kraliçe olan kişiler tarafından taçları takıldı.

Yarşmanın üçüncüsü Miss Turkey 2017 Supranation güzeli Pınar Tartan oldu.

Aslı Sümen yarışmanın ikincisi yani Miss Turkey 2017 Universe güzeli seçildi.

Yarışmanın birincisi ve Miss Turkey 2017 World güzeli ise Itır Esen oldu.

ITIR ESEN KİMDİR?
Yeşilçam oyuncusu Itır Esen’in yeğeni ve Seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu olan Itır Esen, 1999 yılında doğdu.

İstanbul Üniversitesi, H.A.Yücel Eğitim Fak. İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Itır Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yaptı. Üç yıldır podyumlarda boy gösteren Itır Esen, bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın, Zeynep Erdoğan gibi ünlü modacıların defilelerinde görev aldı.

Miss Turkey 2017’de yarışan diğer adaylar…

Özge Türkyılmaz

Betül Ekşi

Emine Cansu Kurtaran

Bahar Merve Zırhlı

Suna Yıldırım

Ekinsu Kansu

Bahar Gençalp

Hazal Karasıkı

NTV

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*