Eylül'de denize girilecek yerler

TURİZM: Eylül’de denize girilecek yerler

Tatile doyamayanlar, ya da henüz tatil yapamayanlar için Eylül ayında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta denize girilebilecek en iyi yerleri sizler için derledik…

Antalya

Antalya’da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül’de Antalya’yı mutlaka bir düşünün! Kemer, Belek, Side, Alanya gibi destinasyonlardaki otel fiyatları da o tarihlerde daha uygun olacaktır.

Muğla

Muğla’nın muhteşem koyları ve doğal güzellikleri Eylül ayında bir başkadır. Datça’dan Marmaris’e, Fethiye’den Ölüdeniz’e birçok turistik destinasyonu içinde barındıran Muğla bölgesinde herkes aradığı tatili bulabilir. Dalaman Havaalanı’ndan kiralayacağınız bir arabayla bütün bölgeyi gezebilir, en güzel plajları keşfedebilirsiniz! Macera peşindeyseniz, Kabak Koyu veya Kelebekler Vadisi tam size göre!

Kıbrıs

Yazın aşırı sıcak olan Kıbrıs’ın da en güzel zamanı Eylül ayıdır. Yaz tatilinizi uzatmak istiyorsanız, en iyi seçeneklerden biri Kıbrıs. İster Girne’de denize girin, ister muhteşem Karpaz Bölgesi’ndeki Altınkum Sahilleri’nde; deniz ve güneş sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Gazimağusa’ya yakın Glapsides plajı da Kıbrıslılar tarafından en çok tercih edilen noktalardan biri.

Mersin

Tatil için ilk akla gelen destinasyon olmasa da, Mersin özellikle Eylül ayında çok güzeldir. Akdeniz’in ılık sularında yüzmek ve civardaki yerleri keşfetmek için Mersin’I düşünebilirsiniz. Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koy’da turkuaz bir suda yüzmek, Kızkalesi plajında kaleyi seyrederek güneşlenmek Mersin’de yapılacak şeyler arasında. Tisan Adası’nı da ziyaret etmek ve rahat bir tatil geçirmek için araç kiralamayı düşünebilirsiniz.

Skyscanner

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*