LED

ALIŞVERİŞ: LED’li takma kirpikler

Bilim kurgu eserlerinin gelecek tasvirlerinde geçen uçan otomobiller, gelişmiş, hatta fazla gelişerek bağımsızlığını ilan etmiş, yapay zeka veya en azından yaygınlaşmış halde kullanılan jetpackler bu tarz eserlerle büyüyenlerde haliyle bir beklenti oluşturdu. Ancak günümüzde elimizde olan şey bir çift LED’li takma kirpik.

Pekala, yazı çok karamsar başlamış olabilir ancak fikrin eğlenceli olduğunu itiraf etmekten sakınacak değiliz. Üstelik kullanıcılar böyle bir ürün için adeta ölüp bitiyormuş. Kickstarter projesi olarak başlatılan f.lashes, kısa sürede hedeflediği 40 bin dolara ulaşmayı başarmış. Hatta biz bu satırları yazarken 100 bin dolara doğru tabiri caizse koşuyor. Peki nedir bu LED’li takma kirpikler?

Öncelikle her ne kadar “kirpik” desek de f.lashes mevcut kirpiklerinizi daha gür gösterecek yapay kirpiklere sahip değil. Ancak takma kirpik takar gibi gözünüzün üstüne taktığınız cihaz, dikkat çekme konusunda gür ve kıvırcık kirpikleri yüz kere sollar diyebiliriz. Beş farklı yanma şekline sahip olan bu kirpikler, belirli bir ritimle senkronize yanabilir, teker teker, aynı anda veya her bir LED bağımsız olacak şekilde yanıp sönebilir. Üstelik 7 farklı renk seçeneğiyle! Tabii gözünüze taktığınız bu LED’ler ne yazık ki kablolu. Ancak işe iyi yanından bakalım, artık “gelecek” temalı partilere gümüş renkli kombinler ya da alüminyum folyoya sarılı aksesuarlarla gitmek zorunda değilsiniz, değil mi? Kafanızın arkasındaki pil yuvası ve kulaklarınızın arkasına gizlenmiş kablolar, partinin teması için oldukça yeterli. LED kirpiklerin suya dayanıklı olduğu da belirtilmiş. Sağanak yağmura falan denk gelirseniz çarpılma riski düşük yani. Ancak biz yine de pek tavsiye etmiyoruz…

Dikkatini çekmek istediğiniz kişiye adeta selektör yapabileceğiniz bu sevimli LED’li takma kirpiklerin çifti Kickstarter’da 40 dolara satışta.

LOG

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*