Oxford Üniversitesi

EĞİTİM: Oxford Üniversitesi’nden ilginç öneri

Oxford Üniversitesi’nden yoksul öğrencilerin sorunlarına çözüm olarak, ‘Diğer yoksul öğrencilerle arkadaş olun…’ dedi. Oxford Üniversitesi, sorun yaşayan yoksul öğrencilere “çözüm” olarak benzer sorunlar yaşayan öğrencilerle arkadaş olmalarını önerdi.Dünyanın en zengin ve elitist üniversitelerinden Oxford, son yıllarda “dezavantajlı geçmişi olan” öğrencileri kabul etmeye başladı. Ancak bu öğrencilerin Oxford Üniversitesi’nde “evlerindeymiş gibi hissetmedikleri” bildiriliyor.

Oxford Üniversitesi bu duruma “çözüm” olarak yoksul öğrencilerin, başka bir yoksul öğrenciyle “arkadaş olmasını” ve “sınıf kaynaklı kaygılarını” birbirleriyle paylaşmalarını önerdi.

The Telegraph’a konuşan bir üniversite sözcüsü, öğrencilerin üniversiteye girerken aldıkları desteğin, üniversite içerisinde sürdürülmediğini belirterek, “sınıf, sosyoekonomik durum ve eğitimdeki ayrıcalıkların” üniversitede konuşulamadığını itiraf etti.

İngiltere’de yüksek eğitimde zenginlerle yoksullar arasında devasa bir uçurum olduğu bilinirken, Oxford Üniversitesi’nin tutumu bu durumun değiştirilmesinin amaçlanmadığını gösteriyor.

SOL

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*