makyaj

ALIŞVERİŞ: Sonbaharın ruhuna uygun makyaj

Sonunda yaz bitti ve etrafın envai çeşit yapraklarla bürüneceği sonbahar geldi! Hiç kuşkusuz her mevsim yeni bir başlangıçla beraber aynı zamanda yeni trendler ve yeni akımlar demek. O halde, Sonbahar’ın ruhuna uygun makyaj trendlerine şöyle bir yakından bakalım…

1. Mat ve yoğun makyaj trendleri geride kaldı! Bu sonbaharı minimalizmin yoğun olduğu, özen gösterilmiş bir sadelikle açıyoruz. Hiç kuşkusuz bu trend en çok makyajı genel olarak minimumda tutmak isteyenlerin favorisi olacak. Bu sonbahar pastel renklerin tercih edildiği sade makyajlar revaçta.

2. Soğuk hava hiç bu kadar moda olmamıştı. Allığı biraz daha yoğun kullanmaya ne dersiniz? Hafif tuttuğunuz makyajınıza yoğun olarak kullanabileceğiniz koyu şeftali ve pembe tonlarında allıkla bu sonbaharın diğer bir favorisi kızarık yanaklar.

3. Birbirinden farklı birçok tonla hoşgeldin koyu dudaklar. Dudaklar söz konusu olduğunda geçen yılın önde gelen trendi oldukça sıkı bir görüntüye sahip mat rujlardı.

Bu yıl birbirinden farklı birçok tonla koyu rujların cazibesinden sıkça söz edeceğiz. Tonları kusursuz bir şekilde değil de trende uygun olarak daha dağınık ve rahatça kullanarak bu dağınıklığın tadına varabilirsiniz.

4. Adeta 90’lar geri döndü. Kahverengi rujlara yeniden merhaba deyin zira bu Sonbahar bir şekilde aklınızı çeleceğe benziyorlar. Kahverengiler, ten renkleri ve koyu turuncular!

5. Her şey gelip geçici olsa da modası geçmeyecek yegane şey sade kırmızı dudaklar! Bir makyajı tamamlayacak, sade bir görüntüyü öne çıkaracak ya da sıfır makyaj karşısında etkili olabilecek yegane şey gündelik kırmızı rujdur.

Bu sezon da kırmızı rujun gücüne inanmaya devam!

6. Geçmişin gerçek döndüğünün diğer bir kanıtı da hafif bir vuruşla kullanılması ideal olan likit rujlar. Yine sezonun ruhuna uygun olarak ten renkler, açık gül tonları ve kahverengiler sade makyajınızı sonlandırmak için birebir olabilir.

7. Yeni ve modern bir gölge tonunu bir arada tutmak için bronzlaştırıcınızı allık olarak kullanmak da fena bir fikir olmaz… Genel olarak sıcak tonlardaki bir bronzlaştırıcı kontür oluşturmak için pek doğru bir seçim olmasa da yeni ve modern bir gölge tonu yakalamak adına allık olarak kullanmak oldukça doğru olacak.

8. Makyajınızın tamamında kullanabileceğiniz bir renk arıyorsanız, cevap hiç kuşkusuz leylakta gizli!Göz makyajı, allık, ruj ve gölgelendirme için kullanabileceğiniz leylak rengi bu yılın favori renklerinden biri olmakla beraber sade bir görüntünün de sözünü veriyor.

9. Eyeliner çizgisini biraz inceltip kısaltarak daha yumuşak bakışlara ve sade bir görüntüye sahip olmak çok kolay! Sade, doğal makyajlara uygun bir eyeliner stili.

10. Parlak mücevher tonlarındaki renkler dumanlı göz makyajına yeni bir boyut kazandırıyor. Birçokları pek hazetmese de dumanlı göz makyajı kimi makyaj tutkununun vazgeçilmezlerinden biri. Bu yıl mücevher ton ve parlaklığındaki renklerle farklı bir dumanlı göz makyajı ortaya çıkıyor. Bu trend de geçmişten gelenlerden.

11. Gözlerde farklılık arayanların seçimi belki de iki tonlu gölge makyajı… Üst kapağınızdaki renkli bir gölgeyi alt kirpik çizginizdeki dumanlı bir siyah gölgeyle birleştirerek iki ton yakalayabileceğiniz gölgeli göz makyajıyla seksi ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

12. Tek bir tonu dağınık olarak kullanabileceğiniz yumuşak renkteki farla makyajınızı tek hamlede ortaya çıkarabilirsiniz. İdeal renkler ise yine turuncu ve kahveler olmakla beraber uçuk mavileri de kapsıyor.

13. Geçmişten gelen bir diğer trend ise rockstar görünümündeki gözler! Kusursuz görünümden uzak, dağınık ve yoğun siyahlarla yapabileceğiniz bu göz makyajı sonbaharın ilgi çekici trendlerinden biri.

ONEDİO

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*