Melis Alphan

AKTÜEL:Tehdit aldı

Hürriyet yazarı Melis Alphan, Türkiye’deki ensest oranını açıkladıktan sonra tehdit edildi. Türkiye’deki ensest gerçeğini ‘Murat Başoğlu’na niye şaşırıyoruz? Türkiye’de ensest oranı yüzde 40!’ başlığıyla köşesine taşıyan Melis Alphan’a sosyal medyada tehdit ve hakaret içerikli mesajlar yazıldı.
Hürriyet yazarı Melis Alphan, Murat Başoğlu’nun öz yegeniyle yaşadığı ilişkinin ortaya çıkması üzerine gündeme gelen ensestle ilgili çarpıcı rakamlara yer veren bir yazı kaleme aldı. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü ile görüşen Alphan, Türkiye’deki ensest ilişki oranını yüzde 40 oranında olduğunu aktardı.

Yazının ardından Alphan’a Twitter’da tehdit ve hakaret içeren mesajlar yazıldı. Bazı kullanıcılar Alphan’ın Murat Başoğlu’nu aklamak ve ensest ilişkisini normalleştirmek için tüm Türkiye’yi suçladığını da iddia etti. Bir grup ise Alphan’a TCK 301’den (Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama) dava açılması gerektiğini iddia etti.

ALPHAN: YAPANLAR DÜŞÜNSÜN
Tepkiler sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Alphan, “Ensest oranını yazdım diye beni TCK 301’den dava edeceklermişmiş. Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün” dedi.

Alphan’ın açıklaması şöyle:

“Yüzde 40 ensest oranına itirazınız var ama kardeş çocuklarının zorla evlendirilmesini onaylıyorsunuz yani, doğru mu anlıyorum? Komik.

Kendinle yüzleşeceksin Türkiye toplumu. Er ya da geç. Ne kadar erken, o kadar iyi.

Ensest oranını yazdım diye beni TCK 301’den dava edeceklermişmiş. Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün.”

ABC GAZETESİ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*