Kemal

SİYASET: Kılıçdaroğluna kelepçe!..

Yandaş Gazete, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında hoş olmayan bir haber yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hakkındaki tutuklama iddialarının gerçekleşmesi durumunda CHP’nin daha güçlü muhalefet edeceği sözlerini manşete taşıyan Star, “Umudunu kelepçeye bağladı” başlığını attı.

Saray’ın koşulsuz destekçisi ve propaganda yayını olan Star, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında iğrenç bir manşete imza attı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tutuklanabileceği yönünde sözler söylediği Kemal Kılıçdaroğlu’nun, tutuklanması durumunda CHP’nin muhalefet gücünün daha da artacağı yönündeki açıklamalarını manşete taşıyan Star, “Umudunu kelepçeye bağladı” şeklinde başlık attı.

Haberin özet(spot) kısmında ise şu ifadeler yer aldı: “FETÖ destekçisi politikalarıyla dikkat çeken ve MİT tırları ihanetine adı karışan Kılıçdaroğlu, ‘Tutuklanırsam CHP daha güçlenir’ sözleriyle siyasi rant peşinde olduğunu itiraf etti.”

ERDOĞAN’IN VE KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ
Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ağustos tarihinde yaptığı konuşmada hapishaneden “haber aldığını” belirterek, MİT TIR’larının görüntülerinin yayınlanması davasında 25 yıl hapis cezası alan tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile Kılıçdaroğlu’nun arasında bu olay çerçevesinde bir bağlantı olabileceğini öne sürerek, “Eğer yakında bu içeride olan zatla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım, çıktım. Çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım’ diyor içerideki zat” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’na önceki gün Hürriyet Daily News’e verdiği röportajda, “Sizin hapse girmeniz CHP’nin muhalefet etme gücünü zayıflatacak mıdır?” sorusu yöneltilmişti. CHP Lideri bu soruya, “Tam tersine daha güçlü hale getirecektir. Biz sıradan bir parti değiliz; dünyanın en eski dört partisinden biriyiz. Türkiye’nin geriye gidiş şansı yoktur. Türkiye bu yükü kaldıramaz. Herkes konuşurken son derece dikkatli olmak zorundadır” yanıtını vermişti.

Erdoğan da bu açıklamanın üzerine dün yaptığı açıklamada, “Bunları değerlendirmeye haiz bir ifade olarak görmüyorum. Kılıçdaroğlu, doğmamış çocuğa don biçiyor. Böyle bir şey duydunuz mu yargıdan filan falan, böyle bir şey geldi mi size? Kendini gündemde tutabilmek için buna benzer şeyler üretiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok” demişti.

ABC Haber Merkezi

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*