Cumhurbaşkanı Erdoğan

SİYASET: Erdoğan’dan eleştiri!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafına yorum yaptı. Cumhurbaşkanı Edoğan, ‘Sen Atatürk’ü hiç böyle gördün mü?’dedi. Beştepe’de muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafını eleştirdi. “Bu benim vatandaşıma hakarettir” diyen Erdoğan, “Sen Atatürk’ü böyle atletle, yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu?” ifadesini de kullandı.

Beştepe’de 39. muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi. Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü” sırasında çekilen atletli fotoğrafına değindi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Sözde adalet yürüyüşü yapıyor birisi, Ankara’dan çıkmış İstanbul’a yürüyor. Arada sırada bir de karavana oturuyor ve atletle bir yemek yiyor. Bugün de baktım ki, bir gazete başlık atmış, ‘Vatandaş falanca.’ Bu benim vatandaşıma hakarettir. Benim vatandaşım böyle, hele hele bir siyasi partinin, anamuhalefetin başında olacak, çağıracak gazeteciyi, ‘Gel, benim bu fotoğrafımı bir çek.’ ve ondan sonra da ‘Ben Atatürk’ün partisinin başıyım.’ Sen Atatürk’ü böyle atletle, yemek yerken görüp de resim çektirdiğine şahit oldun mu? Böyle bir şey var mı?”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’ sırasında kızıyla karavanda yemek yediği an Hürriyet gazetesi foto muhabiri Selahattin Sönmez’in ‘Adaleti Yolda Arayanlar’ adlı kitabında yer aldı.

HÜRRİYET

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*