Bülent Tezcan

SİYASET: ‘Devletin tepesinde racon kesilmez’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘racon’ sözlerine CHP’den ilk yanıt geldi. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli” sözlerine CHP’den ilk yorum geldi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, ““Raconu mafya babaları keser. Devletin tepesinde racon kesilmez” yorumunda bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan, konuşmasında şöyle dedi: “Kardeşlerim, zaman zaman kamuoyunda, medyada, partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz. Genellikle sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor.

Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir teklifim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli.”

CHP’DEN İLK YORUM

Erdoğan’ın bu sözlerine CHP’den ilk yorum geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Raconu mafya babaları keser. Devletin tepesinde racon kesilmez. Racon keserek iş görenler, bir gün kendi raconlarının kesilmesine de hazır olmalı” yorumunda bulundu.

CUMHURİYET

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*