Fikret Orman

SPOR: Soruşturma açıldı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a soruşturma açıldı. Orman’ın, Süper Kupa mücadelesinde çıkan olaylar hakkında yaptığı açıklama nedeniyle soruşturma başlatıldı. Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan maçta çıkan olaylar ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Beşiktaş’a da ceza verilmesi durumunda dünyayı ayağa kaldıracağını açıklamıştı.

Yeni transfer Lens’in imza töreni sonrası Süper Kupa mücadelesinde çıkan olaylar hakkında konuşan Orman, “Bizim taraftarımızın üzerine oradan eşyalar atıldı, onursal başkanımıza küfredildi. Çıkış tarafı Beşiktaş kulübünden olmamıştır. Ceza verilecekmiş keşke daha evvel verilseydi iş buralara gelmezdi. Ceza benim işim değil. Burada bir ceza verilir de Beşiktaş işin içine sokulursa dünyayı ayağa kaldırırım. UEFA ile ilgili sinirim ve kavgam bitmedi. Umarım aynı hataya TFF düşmez” demişti.

Skor’dan edinilen bilgiler doğrultusunda Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Fikret Orman’ın açıklaması ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Basın da yer alan haberleri ihbar kabul eden İstanbul Spor Savcılığı, Orman hakkında “6222 Spor’da Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” çerçevesinde soruşturma başlattı. Soruşturmanın Savcı Asım Ekren tarafından söz konusu kanunun 22. Maddesine muhalefet edildiği gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi.

Beşiktaş, Konyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Maçtaki olaylar Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturuluyor.

SKOR

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*