Kuzey Kore - ABD

DÜNYA: Kuzey Kore tarih verdi

Kuzey Kore, ABD’yi vurmak için tarih verdi. Kuzey Kore ordusunun ağustos ortasında Guam’a 4 adet füze yollamak için Devlet Başkanı Kim Jong Un’un emrini beklediğ bildirildi. Kuzey Kore resmi haber ajansında yer alan açıklamada planın detayları da verildi. Kuzey Kore ordusundan gelen açıklamada, “Planımızı yapacağız ve Guam’ı vurmak için Başkomutanımızın emrini bekleyeceğiz” denildi.

FÜZELER JAPONYA ÜZERİNDE UÇACAK
Açıklamada hazırlanan plana dair detaylar da veriliyor:
Kore Halk Ordusu tarafından fırlatılacak olan Hwasong-12 füzeleri, 3.357 km yol kat edecek Guam’ın 30 ila 40 km açıklarında suya düşecek.
Füzeler Japonya’nın Şimane, Hiroşima ve Koiçi bölgelerinin üzerinden uçacak.

TRUMP’IN SÖZLERİ İÇİN ‘BOŞ LAF’ DEDİLER
Kuzey Kore yönetiminden yapılan açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Kuzey Kore tehditleri bıraksa iyi olur yoksa ateş ve öfkeyle karşılık veririz” sözleri içinse “Boş laf” yorumunu yaptı ve ABD Başkanı üzerinde sadece ‘mutlak gücün etkili olabileceğini’ söyledi.
KCNA’daki haberde, Kore Halk Ordusu Komutanı Kim Rak Gyom’un açıklamaları aktarılırken, General Kim Rak Gyom’un, Trump için “Mantıklı düşünmekten aciz bu adamla anlamlı bir diyalog kurmanın imkanı yok” dediği belirtildi.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*