Fransa’da saldırı

DÜNYA: Fransa’da saldırı

Fransa’da sıcak anlar yaşandı. Meydana gelen saldırıda çok sayıda kişi yaralandı. Fransa’nın başkenti Paris’te bugün bir araç askerlerin üzerine sürüldü. İlk belirlemelere göre çok sayıda yaralı var.

Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, en az 7 kişinin yaralandığı belirtildi. Güvenlik güçleri bir aracın arandığını duyurdu.

Fransa’nın başkenti Paris’in Levallois Perret bölgesinde, olağanüstü hal kapsamında gözlemci görevi yapan askerlere araçla saldırı düzenlendi. 2’si ağır 6 askerin yaralandığı bildirilen saldırıda, saldırgan kaçtı.

Paris’in güneybatısında yer alan Levallois-Perret bölgesinde bu sabah 8’de yaşanan olayda bir araç askeri ambulansa çarpıp kaçtı. Saldırının yerel saatle 08:15’te gerçekleştiği kaydedildi.
Paris Emniyeti operasyon başlatıldığını açıklarken Paris’in banliyösünde yaşanan olayın bilinçli olarak yapıldığı açıklandı.

Güvenlik güçleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, 2’si ağır 6 asker yaralı olduğu belirtildi. Güvenlik güçleri bir aracın arandığını duyurdu.
Levallois-Perret belediye başkanı Patrick Balkany, yaşanan olayın bir kaza değil saldırı olduğunu açıklarken, “Aranan araç BMW markalı” ifadesini kullandı.
Levallois Perret bölgesindeki askerlerin aslında saldırının gerçekleştiği anlarda bir terör operasyonu yürüttüğü de gelen bilgiler arasında.
Fransız BFM Kanalına göre; yaşanan olayla ilgili 3 hipotez öne sürüyor:
İlk hipoteze göre olayın gerçekten bir kaza olduğu aracın kayarak kontrolünü kaybettiği, ikinici hipoteze göre ise; olayın bir terör saldırısı olduğu, son hipotezde de olayın ülkede yaşayan Müslümanları provoke etme amaçlı olduğu konuşuluyor.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*