Çocuklar hayal etti sergiye dönüştü

KÜLTÜR: Çocuklar hayal etti sergiye dönüştü

Pera Müzesi’nde yaz atölyelerine katılan çocuk ve gençlerin yaptığı çalışmalar sergi oluyor. Pera Müzesi, ‘Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho’ sergilerinden ilhamla hazırlanan yaz atölyelerine katılan çocuk ve gençlerin yaratıcı dünyasını ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergiyle bir araya getiriyor.

Pera Müzesi 4-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında çocuk ve gençlere yönelik düzenlenen farklı ve eğlenceli atölyelerinde üretilen eserleri ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergisiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. ‘Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho’ sergilerinden esinle hazırlanan atölyelerde ortaya çıkan üretimler, özellikle doğa ve kitap temalarına odaklanıyor. Pera Eğitim’in ‘Yaz Yaz Yaz’ adlı sergisi, 4-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan atölyelerde üretilen, ‘sihirli plastik’ ve kağıt tabaklarla gerçekleştirilen üç boyutlu hayvan ve akvaryum tasarımlarını, pastel boya, mürekkep ve parmak boya kullanarak renklendirilen desen çalışmalarını içeriyor.

BALIK FORMLARINDAN RÜZGAR ÇANLARINA
7-12 yaş grubuna özel düzenlenen atölyelerin üretimleri ise, tele şekil verilerek oluşturulan balık formlarından, gazoz kapaklarıyla tasarlanan rüzgar çanlarından, farklı malzemelerden oluşturulan saat, kartvizit, çizgi roman ve kitap kapağı tasarımlarından oluşuyor. Yaz atölyeleri kapsamında sanatçı Hera Büyüktaşçıyan’ın 13-17 yaş grubuna özel gerçekleştirdiği atölyelerde hazırlanan, harflerin kağıtlara basılması ile oluşturulan büyük metin de serginin öne çıkan işleri arasında yer alıyor. Pera Eğitim Atölyesi’nde düzenlenen sergi 17 Eylül’e kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*