Oğuzhan Özyakup

SPOR: ‘Bizim için güzel tecrübeydi’

Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup, İspanya’daki Real Betis ile oynanan hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu. Siyah-beyazlı ekibin İspanya’da Real Betis ile yaptığı karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan kaptan Oğuzhan Özyakup, her takımın sezon başında arayışlarının olduğunu vurgulayarak, “İsimler değişiyor. Normal kamp döneminde yorgun oyuncular oluyor. Bu sezon yine oldu, alışmamız lazım. Eksiklerimiz var ancak bunu kapatmak için çok çalışıyoruz.” dedi.

Son 2 sezondaki gibi yorucu kamp dönemi geçirdiklerini kaydeden Oğuzhan, “Kamp uzun maraton için çok önemli. Tabii ki eksiklerimizin çok olması da normal. Bu sezon tek farkımız Çin’e gitmemiz. Üç gün orada kaldık. Bizim için güzel tecrübeydi. Bazı oyuncuların hoşuna gitmemiş olabilir ama benim hoşuma gitti.” ifadelerini kullandı.

Pepe’nin takıma transfer olmasını değerlendiren siyah-beyazlı oyuncu, “Pepe, Portekiz Milli Takımı’nda oynuyor. Tabii ki takıma alışmak zaman ister. Yeni takıma katıldı. Marcelo çok iyi uyum sağlamıştı. Eminim ki Pepe de bize çok önemli şeyler katacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Forvet hattında sürekli yeni isimlerin yer almasıyla ilgili soruya Oğuzhan, “Geçen sezon forvette Aboubakar da geç gelmişti. Alışmak zor oluyor ama defans oyuncusu için de geçerli. Pepe için de geçerli. Bizde takıma ayak uydurmak diğerlerine göre daha kolay. Yerli ve yabancı oyuncular arasında inanılmaz arkadaşlık var. Bu sahaya da yansıyor. Gelecek oyuncuları bilmiyorum ama Beşiktaş’a katkı sağlayacaktır.” diye konuştu.

FOTOMAÇ

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*