atiba

SPOR: ‘Hedefimiz üst üste 3. şampiyonluk’

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Atiba Hutchinson önemli açıklamalarda bulundu. “İyi bir sezon öncesi hazırlık dönemi geçiriyoruz. Belirli bir tempoyu yakalamak için çok sıkı çalışmanız gerekir. Bir an önce ivme yakalamaya çalışıyoruz. Hepimiz çok heyecanlıyız, tekrar birlikte antrenman yapıyoruz. Bizi yine zor bir sezon bekliyor, bıraktığımız yerden devam etmek istiyoruz. Sezona iyi bir başlangıç yapmak önemli, sezon öncesi çok önemli, sezon başına kadar da sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.” diyen Atiba Hutchinson, sözlerine şu şekilde devam etti:

Marcelo önemli bir oyuncuydu bizim için, takıma çok önemli katkılar verdi. İyi bir tanışıklığımız vardı, kendisine iyi şanslar diliyorum. Pepe konusunda söylenecek çok söz yok. Çok önemli ve değerli bir oyuncu, kazanma karakteri olan bir oyuncu, ben burada da büyük bir etki yaratacağını düşünüyorum. Ondan öğreneceğim çok şey olacak.

Geçen sezon uzundu, birçok maç oynadık, yoğun bir takvimin içindeydik. Geçen sezondan kendi adıma memnunum. Son dönemde bazı sakatlıklarım oldu, bu bende bir hayal kırıklığı yarattı. Ama takımımız ligi tam bitirmesi gerektiği gibi bitirdi. Bu sezon da yine şampiyonluk için mücadele edeceğim. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bazı alışkanlıklarım var. Bunları değiştirmeden bu alışkanlıklarla devam etmeye çalışacağım.

Bireysel olarak sezonun son bölümünde sakatlanmam ve bu kadar önemli bir dönemde takıma katkı verememek beni hayal kırıklığına uğratmıştı, çok üzmüştü. Şampiyonlar Ligi’nde inanmamıza rağmen gruptan çıkamamamız, Avrupa Ligi’nde çeyrek finalde penaltılarla elenmemiz geçen sezonun en üzücü anlarıydı. Daha iyisini yapabilmek için hep birlikte çalışıyoruz. Lige iyi giriş yapabilirsek özgüvenimiz, inancımız yükselir.

Böyle bir taraftar kitlesiyle, böyle tutkulu insanlarla kutlamalar tarifi imkansız bir duygu. Üst üste 2 yıl şampiyon olduk şimdi yeni hedefimiz üst üste 3. şampiyonluğa ulaşmak.

Son 4 yılda çok büyük adımlar var ve takım adım adım ileriye gitti. Stadyum büyük etki yaptı, tesislerde değişimler oldu. Bu şekilde doğru yolda, doğru insanlarla devam etmek gerekiyor. Bu da kulübü daha ileriye taşıyacaktır.”

Beşiktaş JK

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*