Metin Hara

MAGAZİN: ‘Aşk kazandı, gönül kazandı’

Adriana Lima ile yaşadığı aşkla sadece Türkiye değil, dünya basınında da gündemde olan Metin Hara, ilişkisi hakkındaki sessizliğini bozdu.

Sözcü Gazetesi’nden edinilen bilgilere göre, ünlü yazar Metin Hara, ilk kez konuştu. Metin Hara ‘reklam aşkı’ iddiaları için “Pr projesi yazanların vizyon/mantık dışı yorumlarını hayretle izliyorum. Hiçbir açıdan akıl alır bir tarafı yok.” dedi.

İşte Metin Hara’nın o açıklaması;
1-Asla yakışmayan bir üslupla cevap vermem.
2- PR projesi yazanların vizyon/mantık dışı yorumlarını hayretle izliyorum. Hiçbir açıdan akıl alır bir tarafı yok.
3- Vallahi TV 8’deki programı ilk kez ben de basından duydum. Söylerseniz zamanını/gününü filan izleyeyim, kaçırmayalım.
4- Aileden zengin değilim, dev yatlarım, pahalı arabam, lüks hayatım, ağzımda purom yok. Ve evet birlikteyiz.
5 -Senelerce hapishanelerde, hastanelerde, sokakta insanların yardımına koşmuş, 3 tane orman dolusu ağaç ekmiş biriyim.
6 -Zenginliğin bir aileden, sıfatlara kör olmaktan ve insan biriktirmekten olduğunu savunan biriyim.
7 -Bu sefer şiir kazandı, aşk kazandı, gönül kazandı…
9- Şimdi ülkemizde insana, özgürlüklere, doğaya/teknolojiye, sanata dair konulara odaklanıp bu enerjiyi yapıcı bir eyleme dönüştürebiliriz.
10- Mizah serbest nadiren de olsa telefona bakıp gülüyoruz hepsine… Ama ne olur şizofrenik senaryolar değil de akıl dolu şakalar olsun.
11- Röportaj vermiyorum. PR yapmıyorum. Bir ürün satmıyorum.
12- Beni geçekten tanıyan herkesin desteğine teşekkür ediyorum. Yengenizin de selamı var. Ben kaçtım…

Metin Hara kimdir?

Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimlerle birçok enerji tekniğinin bilgisini modern tıp bilgisiyle sentezleyerek etkin bir tedavi ekolü benimseyen Metin Hara, sevginin ve düşünce gücünün neler yapabileceğini bilimsel ve uygulamalı olarak göstermektedir.
14 Haziran 1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine gitmiştir.
12 yaşında kendi içsel yolculuğuna başlayan Metin Hara, bu süre boyunca birçok farklı öğretide eğitimler almış, ezoterik anlamda kendini geliştirmiştir. 2000 yılında babasının geçirdiği ağır bir trafik kazasında babasını 1 yıl sonra tekrar ayağa kaldıran fizyoterapistlerden etkilenip İstanbul Üniversitesi Çapa Kampüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümüne girmiştir. Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer almıştır.
2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başlamıştır. 2007 yılında ”Dinle Neyden” adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008’de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görülmüştür.
2008 yılında “Trusthuman – İnsanagüven” projesini hayata geçiren Metin “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerlerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir. 2014 yılından itibaren ise bireysel seanslara ara vererek sadece “İllüzyonu Aşmak”, “İç Ben’le Tanışma” ve Kurumsal eğitimleri ile insanların hayatını dönüştürmeyi sürdürümektedir.
2014 yılında üç kitaptan oluşacak ”Aşkın İstilası” serisinin ilk kitabı olan “Yol”, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca en çok satanlar listelerinde kalmıştır. 2016 yılının Ekim ayında ise serinin 2. kitabı olan “Dem” okuyucuları ile buluşmuştur.
Metin Hara, sosyal sorumluluk bilinciyle her dokunduğu hayat için ağaç diken, yunus evlat edinen, hapishanelere, yetimhanelere, huzurevlerine yaptığı ziyaret ve yardımlarla dikkat çekmiştir.
2014 yılında Tedx konuşmacısı seçilip 126 ülkede yayınlanan “Başka Bir Dünya Mümkün” adlı konuşmayı yapmıştır.
2015 yılında Hürriyet Gazetesinin Pazar Eki’nde yazıları yayınlanmaya başlamış ve büyük ses getirmiştir.
Aynı zaman da 2015 yılında Türkiye’nin Lider Ekonomi dergisi olan Platin ’de her ay yazıları yayınlanmaktadır.
Türkiye’de birçok üniversitede, tıp fakültelerinde, sağlık kuruluşlarında eğitimler düzenleyen Metin Hara, yurt dışında da birçok ülkede eğitimler vererek sevgi ve düşünce gücünün insan sağlığı üzerindeki etkisini bilimsel ve uygulamalı olarak öğretmektedir.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*