Dusko Tosic

SPOR: “Şenol Güneş’in olması çok önemli”

Beşiktaş’ın Sırp futbolcusu Dusko Tosic, önemli açıklamalarda bulundu. Tosic, ülkesinde yayın yapan Vesti gazetesine bir röportaj verdi. Beşiktaş’ın başarısının sırlarını anlatan 33 yaşındaki futbolcu, bir kaç ana başlıkta bunları özetledi.

Tosic “Takımın başında Şenol Güneş’in olması çok önemli. Onun göreve getirilmesinin ne kadar doğru bir tercih olduğu görüldü. Transferler belli bir plan dahilinde gerçekleştiriliyor. Yeni bir stat inşa edildi ve taraftar desteği yeniden kazandırıldı. Burada aldığımız başarılı sonuçlar desteğin etkisini gösteriyor” dedi.

‘Fener-Cim Bom krizde’

Elde ettikleri başarıya en önemli rakiplerinin içinde bulunduğu kötü durumun da katkı sağlamış olabileceğine dikkat çeken Tosic, “Fenerbahçe ve Galatasaray bir krizin içinde, bu doğru. Ancak biz onların sorunlarına dikkat kesilmek yerine hep kendi işimize odaklandık ve elimizden gelenin en iyisini yaptık. Oturmuş bir takım yapısına sahibiz ve birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Başarının formülü bu” diye konuştu.

‘Bir numara yine biziz’

Yeni sezonda şampiyonluğun bir numaralı favorisinin yine kendileri olacağını savunan siyah-beyazlı futbolcu şunları söyledi: “Avrupa’da da iyi bir sezon geçirdik aslında. Lyon karşısında büyük bir fırsatı kaçırdık. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde bir adım öteye gitmeye çalışacağız. Süper Lig’e yine en büyük favori olarak başlayacağız. Rakiplerimizin durumu karışık, bu onların taraftar desteğindeki azalmaya da yansıyor. Takıma yeni katılacak oyuncular da olacak ama bu bizi bozmayacak.”

‘Obra ve Bogdan ve Antic’le vakit geçiriyorum’

Dusko Tosic, Türkiye’de boş vakitlerini en çok Fenerbahçeli vatandaşlarıyla geçirdiği itirafında bulundu. Deneyimli sol bek, “Ailem ilk sırada gelir. Mitrovic ile de iyi bir iletişimim var. Ancak zamanımın çoğunu Fenerbahçeli basketbolcular Pero Antic, Bogdan Bogdanovic ve coach Obradovic ile geçiriyorum. Vatandaşlarımla vakit geçirmek en iyisi” dedi.

FANATİK

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*