Vergi borcu yapılandırması

EKONOMİ: Son gün 30 Haziran

Vergi borcu yapılandırması için son gün 30 Haziran. 27 Mayıs’da yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı bazı alacakların yeninden yapılandırması ile ilgili kanun için son başvuru tarihinin 30 Haziran.

020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ve vatandaşların kamuya olan borcu için düzenlenen vergi borcu yapılandırması başvurusu 30 Haziran Cuma günü sona erecek.
Kanundan yararlanmak isteyen borçluların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvurmaları gerekiyor. 30 Haziran’dan sonra sürenin uzatılması düşünülmüyor.

Başvurular, bağlı olunan vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da www.gib.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek. Yapılandırılan tutarlar 6, 9, 12, 18 taksit seçenekleri ile ödenebilecek. Taksitler 2 ayda bir ödemeli olacak. Peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü bitimine kadar yapılması gerekiyor.

SÖZCÜ

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*