Come to Beşiktaş

SPOR: Come to Beşiktaş

Beşiktaş taraftarı Pepe’yi istiyor. Kartal, gündemine Pepe’yi aldığından beri siyah-beyazlılar onun adını ağızlarından düşürmüyor. Yönetim de rakamı 4’e kadar yükseltti.

Kartal 10 yıldır Real Madrid’de forma giyen dünyanın en meşhur stoperi Pepe transferinde önemli yol aldı. Yaşı 34’e geldiği için İspanyol devinin gözden çıkardığı tecrübeli futbolcuyla PSG de ilgileniyor. Ancak PSG, Pepe’ye sadece 1 yıllık kontrat önerdi. Portekizli stopere, siyah-beyazlıların yaptığı teklif ise 2 sezonu kapsıyor. Pepe bu sebeple PSG’den çok Beşiktaş’a sıcak bakıyor. Ancak iki taraf arasında henüz mali anlaşma sağlanamadı. Yıldız savunmacı yıllık 5 milyon euro’nun haricinde 2.5 milyon euro da imza parası istiyor. Kartal 3.5 milyon euro’dan başladığı ilk teklifini 4 milyon euro’ya çıkarmış durumda. İmza parası da 2.5 olmasa da 1.5 milyon euro seviyesine ulaştı. Pazarlıklar sürüyor.

Herkes, “34 yaşındaki Pepe’ye bu yatırım yapılır mı?” diye soruyor. Siyah-beyazlı yönetimin cevabı ise net: “Zago bize geldiğinde 33 yaşındaydı. Gitmesinin üzerinden yıllar geçti ve hala taraftarın aklında Zago var. Bu sebeple Pepe’nin yaşı sorun değil. Bonservisiyle alacağımız diğer isimlerin yıllık ücretleri de düşünüldüğünde rakam Pepe ile eşit. Pepe’nin ne vereceği belli. Dünyanın en iyi stoperlerinden biri. Geçen sene bizde olsaydı Avrupa Ligi’nde final oynardık”

‘COME TO BEŞİKTAŞ’ BAŞLADI
Transferin olmazsa olmazı olan ‘Come to Beşiktaş’ (Beşiktaş’a gel) tayfası da hazır. Pepe’nin sosyal medya hesaplarını adeta esir alan siyah-beyazlılar, Portekizli stoperin paylaştığı her fotoğrafın altına binlerce ‘Come to Beşiktaş’ yorumu yağdırıyor. Hatta Quaresma’nın paylaşımlarının altına da “Pepe’yi bize getir” yorumları yapılıyor. Portekizli stoper Pepe’nin Beşiktaşlıların bu yorum bombardımanı karşısında bir hayli şaşırdığı öğrenildi.

PEPE KİMDİR?
D. Tarihi: 26 Şubat 1983
Uyruğu: Portekiz
Boy: 1.87 / Kilo: 81
Pozisyon: Stoper
Kulübü: Real Madrid
Forma numarası: 3

FOTOMAÇ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*