Beko US Inc.

EKONOMİ: ABD’de Beko’ya önemli ödül

Arçelik A.Ş.’nin Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren şirketi Beko US Inc., Enerji verimliliği ve çevrenin korunması alanındaki üstün katkıları ile Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından ENERGY STAR® Yılın Partneri seçildi.

Kuzey Amerika pazarına iddialı giren Beko US Inc., ABD Çevre Koruma Ajansı’nın (EPA), ABD Enerji Bakanlığı ile ortak yürüttüğü program kapsamında, enerji verimliliği ile çevrenin korunması için yaptığı katkılar nedeniyle “2017 ENERGY STAR® Yılın Partneri” ödülüne layık görüldü. Dünyada enerji verimliliği alanında en saygın ödüller arasında yer alan ENERGY STAR®-Yılın Partneri, yüksek enerji verimli ürünler geliştiren şirketlere veriliyor.

Beko US Inc., ürünlerinin yüzde 90’ından fazlası için ENERGY STAR® belgesi almaya hak kazandı. ABD pazarında sattığı Beko ve Blomberg markası ürünler; kurutucu, bulaşık makinesi ve donduruculu buzdolabı kategorilerinde 2017’nin ENERGY STAR ‘En Verimli’ ürünleri olarak da seçildi. Beko US Inc, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği alanındaki başarılarının değerlendirilmesi sonucunda ödüle layık görüldü.

Ragıp Balcıoğlu: ABD Enerji Bakanlığı nezdinde en önemli ödüle layık görüldük

Arçelik A.Ş. Uluslararası Ticari Satışlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ragıp Balcıoğlu,

“Arçelik A.Ş. olarak, dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı tüketicilerin beklentilerine yönelik ürün ve hizmet sunuyoruz. Avrupa’dan Asya’ya Afrika’dan Kuzey Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında küresel bir pazara hitap ediyoruz. Amerika kıtası da yüksek hedeflerimizin olduğu bir büyüme alanı. Blomberg markamızın ardından geçtiğimiz yıl Beko ile de ABD’ye giriş yaparak, ürünlerimizi rekabetçi bir pazara sunduk. Arçelik A.Ş’nin 25 yıllık Ar-Ge ve inovasyon birikimiyle ürettiği enerji verimli ürünleri ABD’li tüketiciyle buluşturuyoruz. Enerji verimliliğindeki başarımızla ABD Enerji Bakanlığı nezdinde en önemli ödül olan ENERGY STAR Yılın Partneri ödülünü aldığımız için son derece gururluyuz. Bu ödüle layık görülmek doğru yolda olduğumuzu bir kez daha kanıtladı” dedi.

Beko US Inc’in 2016 yılında faaliyete geçtiğini hatırlatan Balcıoğlu, rekabetin çok yüksek olduğu ABD pazarında kısa bir dönem içinde önemli bir başarıya ulaşıldığına dikkat çekerek, bu ödülün ABD pazarında Beko’nun büyümesine daha da katkı sağlayacağını vurguladı.

ENERGY STAR® hakkında
ENERGY STAR®, ABD Çevre Koruma Ajansı ve ABD Enerji Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü gönüllü bir program. Enerji verimli ürünler ve uygulamalarla çevreyi korumayı, enerji tasarrufu sağlamayı amaçlayan program kapsamında, 1992 yılından bu yana sera gazı salımlarının 2 milyar ton azalımı ve 300 milyar dolar tasarruf sağlandı. ENERGY STAR etiketine sahip ürünler, hizmet ömrü boyunca kullanıcısının 630 dolar yaklaşık 2300 TL tasarruf etmesini sağlıyor.

ENERGY STAR®, dünyada enerji verimliliği alanında en bilindik sembollerden biri. The ENERGY STAR etiketi enerji verimliliğiyle tasarruf sağlama ve çevre koruma açısından en iyi performans gösteren ürünlere veriliyor.

Beko US Inc’in enerji verimliliği alanında başarıları

Beko, Avrupa’nın en hızlı büyüyen, İngiltere’nin en çok satan beyaz eşya markası. 2016 yılında kurulan Beko US Inc., ABD pazarında Beko ve kardeş markası Blomberg ürünleriyle faaliyet gösteriyor.

Beko US Inc.’in enerji verimliliği alanındaki diğer önemli başarılarından bazıları şöyle:
• Diğer lider markaların kurutucularına kıyasla en az %50 enerji tasarrufu sağlaması nedeniyle, Beko ve Blomberg Isı Pompalı Kurutucular, 2017 yılının En Verimli ev tipi giysi kurutucusu seçildi.
• İklim değişikliğiyle mücadelede global iş birliğinin, sürekli yatırımın ve inovasyonun önemini vurgulamak için Dünya Bankası tarafından Washington D.C.’de düzenlenen İklim Hareketi ve Yeşil Rekabet etkinliğine katıldı.
• Karbon Saydamlık Projesinden (CDP) 2015 Karbon Saydamlık Liderliği Ödülünü aldı.
• Süper Verimli Kurutucu teknolojisi programı için Northwest Energy Efficiency Alliance (NEEA) ile iş birliği yaptı
• Beko’nun kardeş markası Blomberg 2014 yılında çamaşır makinesi, 2015 ve 2016 yıllarında ise bulaşık makinesi ürünleriyle ABD Çevre Koruma Ajansı’nın “en verimli ürünler” ödüllerini aldı.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*