TURİZM: Bodrum’da yabancı turist oranı %23 çıktı

TURİZM: Bodrum’da yabancı turist oranı %23 çıktı

Turizmde en kötü yılı bırakan Türkiye yabancı misafir sayısında artış kaydetmeye başladı. Geçen yıl bodrum otellerini %99 oranında yerli turist doldururken bu yıl bu oran %70 yerli %30 yabancı olmaya başladı. Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası yabancı turist sayısındaki anlamlı düşüş Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Rus devlet başkanı Putin ile yaptığı toplantı sonrası tersine dönmeye başladı. Bu yıl bodrum otellerinde Rus turist rezervasyonları patladı.

Geçen yıl % 1 lik orana ulaşan yabancı turist oranı bu yıl yüzde 23 çıktı. Bodrum Akyarlar’da ki 2 otel ile faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Group Mio Bianco Resort ve Mio Mare otellerinin rezervasyon bilgileri bu gelişmeyi teyit etti.

Karaderili Group Yön Kur Baş Yardımcısı Elvan Karaderili ‘’ 2017 rezervasyonlarımızı geçen yıl bugüne kadar olan kısmı ile kıyaslama yapmak gerekirse % 23 üzerinde seyrediyor. Geçen yılın üzerinde rezervasyon alacağımıza inanıyoruz. 2017 sezonunda geçen yıldan biraz farklı olarak rezervasyonlarımıza ilave Rus pazarını görüyoruz. Misafir dağılımlarımız % 20 Rus , % 5 Avrupa , % 75 Yerli misafir olarak şekilleniyor. Geçtiğimiz yıl da bu oran % 99 yerli % 1 ise Avrupa’ olmuştu’’diye konuştu.


Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*