SPOR: Benfica ve Talisca kar etti

SPOR: Benfica ve Talisca kar etti

Beşiktaş’ta bir sezon daha forma giyeceği Başkan Fikret Orman tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan Anderson Talisca’nın sözleşmesiyle ilgili detayları Portekiz basını açıkladı.

A Bola’da yayınlanan haberde, Beşiktaş’la daha önce yapılan anlaşmada siyah beyazlıların Anderson Talisca için satın alma opsiyonunun 22,5 milyon € olduğu yazılırken yeniden kiralama opsiyonunun da bulunduğu hatırlatıldı.
Beşiktaş’ın sözleşme gereği 30 Nisan’a kadar bu opsiyonlardan birini değerlendirebileceğini belirten A Bola, Kara Kartal’ın kiralama opsiyonunu kullandığını ve 2,5 milyon € karşılığında Talisca’yı bir yıl daha kiraladığını vurguladı.
Gazete ayrıca, Benfica’nın Talisca’yı Bahia’dan 4 milyon €’ya aldığını hatırlatırken Portekiz ekibinin Beşiktaş’tan bu anlaşmayla iki sezon için toplam 5 milyon € kazandığını ve böylece Talisca transferinin parasını çıkartmayı garantilediğini üstüne de 1 milyon euro kar ettiğini yazdı.
Talisca’nın da Türkiye’deki vergiler daha düşük olduğu için bu işten karlı çıktığına da dikkat çeken A Bola, Beşiktaş’la yapılan yenileme anlaşmasında Talisca’nın satın alma opsiyonunun bu kez 20 milyon € olduğunu satırlarına taşıdı.

FOTOMAÇ

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*