beşiktaş belediye başkanı murat hazinedar

BEŞİKTAŞ: Hazinedar iptali tepkiyle kınadı!..

Beşiktaş Belediyesi’nin günler öncesi duyurduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri İstanbul Valiliği tarafından güvenlik nedeniyle iptal edilmesi ilçede adeta infial yarattı.
Başta Beşiktaşlılar olmak üzere, CHP ve Sosyal Toplum Örgütleri karara adeta isyan etti!.. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da bu konu ile ilgili Beşiktaş Gazetesine bir açıklama’da bulunarak, söylediklerini tekrar etti…

BEŞİKTAŞ GAZETESİ’NE KONUŞTU

Beşiktaş Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Baştuğ ile konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar; “Hak etmediğimiz bir engelle karşı karşıyayız. Bu durum şaşkınlık verici, Atatürk ve mücadele arkadaşları ilk adımı Beşiktaş’tan atmıştır. Beşiktaş’a ve Beşiktaşlılara özgü bir durum söz konusu, valiliğin bu kararı kabul edilemez. Sadece Beşiktaş’ta değil, yurt genelinde büyük tepki toplamıştır. Bu engellemeler Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini azaltmayacak, daha da pekiştirecektir” “dedi.

İptal gerekçesi Beşiktaşlılarla paylaşıldı.

Beşiktaş Belediyesi ve Başkan Murat Hazinedar ayrı ayrı sosyal medya hesaplarından iptal gerekçesini ve İstanbul valiliğinden gönderilen yazıyı kentli ile paylaştı.
Diğer yandan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilçeyi Türk Bayrakları ile donattıklarını söyledi.

Murat Hazinedar bayraklarla
Murat Hazinedar bayraklarla

Bilbordlarda iptal edilen duyuruların üzeri siyahla kapandı. Öte yandan ilçe teşkilatı başta olmak üzere CHP genel merkez tarafından da bu iptal kınandı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hiç bir yerde kısıtlama ve iptal söz konusu değil. İstanbul Valiliği sadece bize özel Beşiktaş’a dair böyle bir karar almıştır”dedi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilginç bir mesajla kutlandı!..
19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilginç bir mesajla kutlandı!..
Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

One Comment

  1. Bu nasıl iştir valilik niye iptal eder anlaşılır gibi değil

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*