Chris Cornell

KÜLTÜR: Chris Cornell hayatını kaybetti!

Dünyaca ünlü müzisyen Chris Cornell’in ölümü tüm dünyayı şok etti. 52 yaşındaki ünlü rock yıldızı Chris Cornell, çarşamba akşamı gerçekleşen bir Soundgarden konseri sonrası ölü bulundu. Cornell’in ölümü ile ilgili açılan soruşturma ‘olası intihar vakası’ olarak sürdürülüyor.

BBC Türkçe’den edinilen bilgilere göre, ünlü müzik adamının menajeri Brian Bumbery, yaptığı açıklamada, Cornell’in ölümünün “beklenmedik ve ani” olduğunu ifade etmişti.

Detroit Emniyeti adına konuşan bir sözcü, kendilerine telefonun geceyarısından hemen sonra geldiğini doğrularken şunları kaydetti:
“Cornell bir aile dostu tarafından banyo zemininde bulundu. Çağrılan ilk yardım ekipleri tarafından da olay yerinde öldüğü açıklandı. Cenazesi otopsi için morga kaldırıldı. Kendisinin ölümü muhtemel bir intihar vakası olarak inceleniyor”

Cornell, Detroit’teki Fox Tiyatrosu’ndaki konser öncesi de kişisel twitter hesabından, “Sonunda yine Rock City’deyiz” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. Müzik hayatına solo albümleriyle devam eden Cornell, bu yıl içinde ‘The Promise’ adındaki şarkısını yayımlamış, Soundgarden ile yeni bir albüm yapmak üzere olduklarını duyurmuştu. 2006 yılında James Bond filmi olan ‘Casino Royale’ için yaptığı ‘You Know My Name’ şarkısı ile büyük ses getirmişti.

Chris Cornell

20 Temmuz 1964 doğumlu olan Cornell, dört solo albüm yaptı. 1984 yılında kurulan Soundgarden ile altı stüdyo albümü yaptılar. 2001 yılında ise rock müzik grubu Audioslave’e solist olarak katıldı, grup 2007 yılında dağıldı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*