MÜZİK: İlk solo albümünü tanıttı

MÜZİK: İlk solo albümünü tanıttı

Emre Kula, ilk solo albümü olan ‘Theory of Change’in tanıtımını Zorlu PSM’de yaptı. Gitarist, besteci, söz yazarı, yorumcu ve prodüktör Emre Kula, müziğini rock müzik olarak tanımlıyor. Emre Kula, Mayıs 2017’de yayınlanacak olan ilk solo albümü ‘Theory of Change’ın çıkış parçası ‘Find the Will’ ile müzikal kariyerinde de yeni bir dönemi başlattı. Albümün ilk tanıtım konseri 16 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da gerçekleşti.

Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni ve Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Jazz Gitar bölümünü tamamlayan Emre Kula, profesyonel müzik kariyerine 2000’lerin başında kendi kurduğu gruplar ile başladı. Bugüne kadar çok sayıda önemli yerli ve yabancı festivalde sahne alan müzisyen, 2016 sonunda KES ile Almanya ve İsviçre turnesini tamamladıktan sonra bu yeni solo çalışması ile 2017 yılında Türkiye ve dünyadaki rockseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu albüm, Emre Kula’nın rock müzik ile ilgili kişisel yolculuğunun bir özeti niteliğini taşıyor. Kula’nın 20’li ve 30’lu yaşları ile ilgili hikayelerini anlatıyor. Son 10 yıllık dönemde ürettiği, sahnelerde zaman zaman çaldığı, izleyicilerden beğeni kazanan şarkıları; ‘artık kaydetme zamanı geldi’ diyerek çalışmaya başlayan Emre Kula, kayıt ve üretim sürecini 3 yıla yakın sürede bitirdi. Bu sürenin bu kadar uzun olma sebebi, sanatçının doğru bildiği sesleri, tam karşılığını bularak kaydetme isteğinden kaynaklanıyor. Mart ayından itibaren tek tek yayınlanacak şarkılar, yapıldığı senelere göre kronolojik olarak sıralanacak, Mayıs ayında bütün albümün yayınlanması bittiğinde, bu yolculuk yeni albüme kadar tamamlanmış olacak.

Emre Kula ilk solo albümünün tanıtımını geçen akşam Zorlu PSM Studio’da Lokalize kapsamında yaptı. Konserde Emre Kula’yı eşi Sertab Erener, Can Bonomo, Fatma Turgut, Nil Karaibrahimgil gibi sanatçılar yalnız bırakmadı.

Sadece paylaşmak için...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*