Metin Albayrak

SPOR: “Bir sene daha bizde…”

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Metin Albayrak, katıldığı bir konferansta önemli açıklamalarda bulundu. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye’de Futbol Politikaları” konulu konferansa katılan Albayrak, Beşiktaş’ın başarısı için çok çalıştıklarını ve alt yapıya önem verdiklerini dile getirerek sorulara cevap verdi. Talisca’nın bonservisinin alınmasının zor olduğunu vurgulayan Metin Albayrak, “Talisca’nın bonservisi bu şartlarda zor. Bize satın alma opsiyonu olarak koydukları rakam, büyük bir rakam ama hayatta her şey olabilir. Talisca, bize burada çok mutlu olduğunu söyledi. Biz de ondan mutluyuz. Bir sene daha bizde kiralık ama bakarsınız iyi bir pazarlık olur, bünyemize katarız. Şu an itibariyle o parayla alakalı bir tasarrufumuz yok.” ifadelerini kullandı.

Metin Albayrak, Şenol Güneş ile olan sözleşmelerinin uzatılıp uzatılmayacağı hakkındaki soruya ise, “Hocamızla gelecek sene de sözleşmemiz var ama biz sezon sonu kendisiyle oturup, konuşacağız. Kendisiyle de konuştuk. Kendisi de ‘Şu an konsantrasyonumuzu sadece sahaya verelim, şampiyonluğa odaklanalım. Sezon sonunda oturur, konuşuruz.’ dedi. O çerçevede şu anda bir sorun yok.” yanıt verdi.

Bir öğrencinin, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin iki sezondur Beşiktaş’ın gerisinde kalması ile ilgili Albayrak’a sorduğu soruya da, “Biz, ‘Kimseye şampiyon olamazsın.’ demiyoruz. Türk futbolunun gelişmesi için futbolun 3 takımın tekelinde olmaması gerekiyor. İngiltere Premier Lig’in iyi olmasının en büyük sebebi daha fazla şampiyon adayının olmasından kaynaklanıyor. O yüzden Medipol Başakşehir’in de oyunda olması güzel bir şey.” ifadelerini kullandı.

Bir öğrenci tarafından “TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futboluna ne verebildi?” sorusunu yanıtlayan Albayrak, “Ben Beşiktaşlı ilgili alana cevap veriyim. Beşiktaş, o dönem hem sportif hem de mali açıdan geride olduğu bir dönemdi. Biz kötü bir miras devraldık ama hiç kaçmadık. Çünkü Beşiktaşlıyız. Bir Beşiktaşlı olarak da gece gündüz çalıştık, hala da çalışmaya devam ediyoruz. O dönemleri unutup, sürekli tek büyüğün kaldığı, Beşiktaş ve diğerlerinin kaldığı bir döneme gidiyoruz inşallah.” dedi.

Sadece paylaşmak için...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*